Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oosterscheldeloop na twee jaar weer op de agenda

Oosterscheldeloop na twee jaar weer op de agenda

GOES - Na een onderbreking van twee jaar (door corona) staat de populaire Oosterscheldeloop te Goes dit jaar weer op de agenda. Het AV’56-evenement wordt gehouden op zaterdag 2 april.

De Oosterscheldeloop bestaat uit twee afstanden: de 10 Engelse mijlen (16,1 km) en de 5 km. De lopers op de langste afstand vertrekken om 14.00 uur. Voor de lopers op de korte afstand valt het startschot vijf minuten later. Start en finish zijn bij het Omnium.

Het parcours van de 10 Engelse mijlen voert de lopers door de Wilhelminapolder naar het Goese Sas, over de Oosterscheldedijk naar Kattendijke, door de polder naar natuurgebied ’t Mirakel, en door de Noordhoek naar de finish. De 5 km-lopers blijven wat ‘dichter bij huis’: ze nemen een paar kilometer Kattendijksedijk in oostelijke richting en komen dan door de Mannee en de Noordhoek terug naar de finish.

De deelnemers moeten zich vooraf digitaal inschrijven. Inschrijven bij de start is niet mogelijk. Voor leden van de organiserende vereniging AV’56 is deelname gratis. De voornaamste sponsor van de Oosterscheldeloop is Van der Peijl Techniek te Goes en Middelburg.

Voor de man of vrouw die een nieuw wedstrijdrecord vestigt, is een premie beschikbaar van 50 euro. Bij de mannen is het record momenteel in handen van Tim Pleijte (53.52 min., in 2019). Bij de dames is Yvonne Moerland momenteel recordhoudster (1.05.13 u., in 2019).

Informatie en inschrijven

Nadere informatie en inschrijfformulier: https://www.av56.nl/wedstrijd/oosterscheldeloop-2022-04-02.

Meer uit Beveland

Oproep om jonge ransuilen op te sporen

GOES - Vogelwerkgroep KNNV heeft hulp nodig om roepende jonge ransuilen te inventariseren tijdens de periode dat ze het nest verlaten.  In de maand mei en juni zijn de jonge ransuilen, ook wel 'takkelingen' genoemd, weer te horen. 

1 uur geleden
Noodmaatregel in verdroogd natuurgebied De Poel

SINOUTSKERKE - Natuurmonumenten pompt water in natuurgebied De Poel bij Sinoutskerke. Deze noodmaatregel is hard nodig nu de aanhoudende droogte gevolgen heeft voor de bodem, de planten én de weidevogels in het ganzengebied. Ecoloog Wouter Stempher van Natuurmonumenten luidt daarom de noodklok.

4 uur geleden
Ziekenhuis Adrz beoordeelt röntgenfoto’s botbreuken met kunstmatige intelligentie

GOES - De afdeling radiologie van ziekenhuis Adrz in Goes maakt sinds eind april gebruik van kunstmatige intelligentie (AI) om röntgenfoto's te beoordelen op botbreuken. 'Het gaat om een proef in de weekeinden', laat het ziekenhuis in een persbericht weten.

8 uur geleden
Heel veel waterplezier in haven Kortgene

KORTGENE - Op 10 mei houden Delta Marine en partners een gratis toegankelijke Sail-INN rond de haven te Kortgene. Het thema is "Veiligheid op en aan het water". Dit thema is gekozen omdat het steeds drukker wordt op en aan het water en omdat niet iedere waterrecreant zich bewust is van de veiligheid.

9 uur geleden
Mevrouw Steijn-Vermue krijgt burgemeester op bezoek voor honderdste verjaardag

's-GRAVENPOLDER -  Mevrouw Steijn-Vermue uit 's-Gravenpolder is honderd jaar geworden. 

1 dag geleden
Fonds voor Borselse initiatieven leefbaarheid

HEINKENSZAND - Lokaal Impact Fonds Borsele houdt op dinsdag 20 mei een bijeenkomst voor alle verenigingen en stichtingen in De Stenge in Heinkenszand. Het fonds is bedoeld om lokale initiatieven in de gemeente Borsele financieel te steunen. Het gaat om initiatieven die bijdragen aan de leefbaarheid, duurzaamheid en sociale samenhang in de dorpen van Borsele.  

1 dag geleden
Botsing tussen auto en e-step in Goes

GOES - Op de kruising van de Wijngaardstraat en de Kolveniershof in Goes zijn gisteravond rond 22.30 uur een auto en een elektrische step met elkaar in botsing gekomen.

1 dag geleden