
Oosterscheldeloop na twee jaar weer op de agenda
GOES - Na een onderbreking van twee jaar (door corona) staat de populaire Oosterscheldeloop te Goes dit jaar weer op de agenda. Het AV’56-evenement wordt gehouden op zaterdag 2 april.
De Oosterscheldeloop bestaat uit twee afstanden: de 10 Engelse mijlen (16,1 km) en de 5 km. De lopers op de langste afstand vertrekken om 14.00 uur. Voor de lopers op de korte afstand valt het startschot vijf minuten later. Start en finish zijn bij het Omnium.
Het parcours van de 10 Engelse mijlen voert de lopers door de Wilhelminapolder naar het Goese Sas, over de Oosterscheldedijk naar Kattendijke, door de polder naar natuurgebied ’t Mirakel, en door de Noordhoek naar de finish. De 5 km-lopers blijven wat ‘dichter bij huis’: ze nemen een paar kilometer Kattendijksedijk in oostelijke richting en komen dan door de Mannee en de Noordhoek terug naar de finish.
De deelnemers moeten zich vooraf digitaal inschrijven. Inschrijven bij de start is niet mogelijk. Voor leden van de organiserende vereniging AV’56 is deelname gratis. De voornaamste sponsor van de Oosterscheldeloop is Van der Peijl Techniek te Goes en Middelburg.
Voor de man of vrouw die een nieuw wedstrijdrecord vestigt, is een premie beschikbaar van 50 euro. Bij de mannen is het record momenteel in handen van Tim Pleijte (53.52 min., in 2019). Bij de dames is Yvonne Moerland momenteel recordhoudster (1.05.13 u., in 2019).
Informatie en inschrijven
Nadere informatie en inschrijfformulier: https://www.av56.nl/wedstrijd/oosterscheldeloop-2022-04-02.
Meer uit Beveland
GOES - Zeeland investeert fors in het behoud van cultureel erfgoed. Het budget voor restauratiesubsidies is deze collegeperiode flink verhoogd: in totaal verdeelde de Provincie 3,2 miljoen euro over vijftien projecten verspreid over de provincie. Een van de grootste ontvangers is de Grote of Maria Magdalenakerk in Goes, waarvoor €393.416 beschikbaar is gesteld.
1 uur geledenCOLIJNSPLAAT - Tijdens de cursusavond van de EHBO vereniging Noord-Beveland in Colijnsplaat zette burgemeester Meeuwisse zeven jubilarissen in het zonnetje.
18 uur geledenGOES - Wethouder Joan Veldhuizen opende onlangs speeltuin De Fanfaria in de wijk Aria. Voorzitter André Lindenbergh van wijkvereniging Overturia benadrukte de lange voorbereiding van dit groene project, mogelijk gemaakt door gemeente, aannemer, sponsors en buurtbewoners.
20 uur geledenGOES - Bij Sleutelen Aan Vermogen (SAV) in Goes is op 15 september een nieuwe bulkmachine voor statiegeldverpakkingen geopend. De machine maakt het mogelijk om meer dan honderd flesjes en blikjes tegelijk in te leveren. Dat scheelt consumenten en organisaties met volle zakken of dozen veel tijd en moeite.
1 dag geledenGOES - Om de zorg in Zeeland te behouden gaan de Zeeuwse ziekenhuizen Adrz en Zorg Saam meer samenwerken. 'Met concentratie van bepaalde operaties en de aanschaf van een chirurgie-robot kan belangrijke zorg in Zeeland behouden blijven', staat in een gezamenlijk persbericht van de beide ziekenhuizen. 'Dit is een belangrijke stap voor de Zeeuwse ziekenhuiszorg en dat vindt ook CZ, de grootste zorgverzekeraar in Zeeland.'
2 dagen geledenGOES - Bij het station in Goes heeft maandagmiddag vermoedelijk een vechtpartij plaatsgevonden waarbij een groep jongeren betrokken was.
2 dagen geledenKLOETINGE - Met een feestelijke aftrap hebben VV Kloetinge en de gemeente Goes zaterdag 13 september de vernieuwde sportvelden op sportpark Wesselopark officieel in gebruik genomen. Daarmee werd een traject afgesloten dat al in 2021 begon met de voorbereidingen.
2 dagen geleden