Beurzen in New York sluiten licht hoger na rentepauze Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine winsten de handel uitgegaan, na de beslissing van de Federal Reserve om de rente in de aanloop naar de midterms onveranderd te houden. De Amerikaanse centrale bank beloofde de inflatie omlaag te krijgen en de komende tijd informatie te vergaren over het beste beleid daarvoor. Techbedrijf Oracle maakte beleggers enthousiast met zijn strategie-update.
De Dow-Jonesindex steeg 0,2 procent tot 52.475, punten. De bredere S&P 500 won 0,3 procent tot 7743,98 punten en techbeurs Nasdaq steeg ook 0,3 procent tot 26.549,85 punten.
De financiële markten lijken nu geen duidelijk idee te hebben over de stap die de Fed zal zetten in december. Bij de vorige rentevergadering, in september, ging de rente voor het eerst in ruim drie jaar omhoog.
AI
Oracle eindigde bijna 11 procent hoger. Het softwarebedrijf is hard bezig om zich om te vormen tot een grote leverancier van rekenkracht voor AI. De forse investeringen in datacenters maakten beleggers eerder nerveus. In een nieuwe presentatie verklaarde Oracle dat de vrije kasstroom weer eerder positief zal zijn dan de financiële markten hadden verwacht, wat voor opluchting zorgde.
Techconcerns Microsoft en Alphabet, moederbedrijf van Google, maken na de slotbel hun kwartaalcijfers bekend. Bij beide bedrijven gaat de aandacht uit naar de groei van hun AI- en cloudactiviteiten en de investeringen die ze verwachten te doen in datacenters. Microsoft sloot 0,1 procent lager en Alphabet won 1,3 procent.
NXP
De Nederlandse chipfabrikant NXP, met een notering in New York, verloor 0,7 procent. Het bedrijf boekte een hogere omzet en winst, maar de vooruitzichten voor de omzet in het lopende kwartaal vielen tegen.
Fastfoodketen Wendy's was het middelpunt van overnamenieuws en schoot ruim 15 procent omhoog. Trian Fund Management, de investeringsfirma van zakenman Nelson Peltz, heeft een bod van 1,4 miljard dollar uitgebracht op het bedrijf. Hij zou de hamburgerketen van de beurs willen halen om een grote koerswijziging door te voeren die de prestaties moet verbeteren. Trian is al de grootste aandeelhouder van Wendy's.
Meer uit Financieel
REDMOND (ANP/BLOOMBERG) - Techconcern Microsoft heeft ook afgelopen kwartaal weer veel geld verdiend aan zijn cloudtak. De vraag naar diensten rond kunstmatige intelligentie (AI) nam verder toe en leverde de clouddivisie Azure, na die van Amazon de grootste ter wereld, bijna de helft meer omzet op. De totale inkomsten van het Amerikaanse concern groeiden met 19 procent, tot ruim 92 miljard dollar.
19 minuten geledenROME (ANP/RTR) - Italië verhoogt de belasting voor banken en verzekeraars om de lasten van middeninkomens en zelfstandigen te verlichten. In de woensdag gepresenteerde begroting voor volgend jaar loopt het tekort op naar 3,4 procent, boven de norm van maximaal 3 procent vanuit de Europese Unie. Maar de regering van premier Giorgia Meloni maakt gebruik van een uitzonderingsregeling voor uitgaven aan defensie en klimaat.
35 minuten geledenWALNUT CREEK (ANP/BLOOMBERG) - Na Chiquita waarschuwt ook het grote bananenmerk Del Monte voor prijsverhogingen op de korte termijn. Veel regenval in Latijns-Amerika en de gestegen kosten door de Iranoorlog zitten de verkopers dwars. "Het komt er nu op aan of je wil overleven of ten onder gaat als je op dezelfde weg doorgaat. Deze prijzen kunnen niet langer zo blijven", zei Del Monte-topman Mohammad Abu-Ghazaleh in een toelichting op tegenvallende kwartaalresultaten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten onveranderd gelaten. Dat maakte de Amerikaanse centrale bank bekend na zijn tweedaagse rentevergadering. De Fed benadrukte wel dat de inflatie nog altijd te hoog is, waardoor de mogelijkheid blijft bestaan dat de rente nog een keer omhooggaat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft afgelopen kwartaal minder winst gemaakt door een kwaliteitsprobleem bij zijn toestellen. Ook was er een tekort aan motoren. Daardoor zijn er minder vliegtuigen geleverd. Het in Toulouse gevestigde bedrijf houdt wel vast aan de ambitieuze doelstelling om dit jaar zo'n 870 vliegtuigen te leveren, wat meer zou zijn dan ooit.
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het omstreden Nederlandse au-pairbureau Nina.care is dinsdag failliet verklaard. Oprichters en zussen Jasmijn en Lyla Kok laten wel weten door te gaan met de activiteiten via het vorig jaar opgerichte bedrijf Juno.care. "Vanuit deze vennootschap zal het team Europese au pairs blijven koppelen aan gezinnen in Nederland en daarbuiten", staat in een persverklaring.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag lager gesloten. Het flinke koersverlies van betalingsverwerker Adyen trok de hoofdindex omlaag. Adyen eindigde onderaan de AEX met een verlies van ruim 13 procent.
4 uur geleden