Oostenrijk verscherpt grensbewaking om toenemend aantal migranten
WENEN (ANP/DPA) - In verband met het toenemende aantal migranten dat illegaal het land probeert binnen te komen, stuurt Oostenrijk vierhonderd extra militairen naar zijn grenzen. "We zien dat het aantal mensen dat wordt tegengehouden aan de Oostenrijkse grens weer toeneemt", zei minister van Binnenlandse Zaken Karl Nehammer zaterdag op een persconferentie waar hij de maatregel bekendmaakte.
Volgens Nehammer zijn dit jaar al 15.768 mensen die Oostenrijk illegaal probeerden binnen te komen aangehouden. In heel 2020 waren dat er 21.700. Ook zijn dit jaar tweehonderd mensensmokkelaars gearresteerd.
De meeste migranten komen uit Afghanistan. Nehammer zei dat de vluchtroute vanuit Afghanistan "door tien veilige landen" voert en dat zijn land een van de grootste Afghaanse gemeenschappen van Europa herbergt. "Het kan niet zo zijn dat Oostenrijk en Duitsland voor de EU het Afghanistanprobleem oplossen", aldus de minister van de conservatieve ÖVP.
Vooral de grens met Hongarije is populair bij migranten. De meeste extra militairen zullen daar worden ingezet, maar ook aan de grenzen met Slowakije en Tsjechië wordt de bewaking versterkt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Witte Huis-woordvoerster Karoline Leavitt heeft woensdag gezegd dat Spanje heeft ingestemd om met de VS samen te werken op militair gebied. De Spaanse minister van Buitenlandse Zaken José Manuel Albares ontkent dat.
7 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In de eerste twee dagen van de oorlog tussen Iran, de Verenigde Staten en Israël zijn ongeveer 100.000 mensen uit de Iraanse hoofdstad Teheran gevlucht, meldt de VN-vluchtelingenorganisatie UNHCR. Sinds afgelopen zaterdag voeren de VS en Israël bombardementen uit op Iran, dat met vergeldingsaanvallen reageert.
8 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP) - Sinds er opnieuw gevechten zijn uitgebroken tussen Israël en Hezbollah zijn in Libanon 72 mensen gedood en meer dan 83.000 ontheemd geraakt. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - Heel Irak kampt volgens het ministerie van Elektriciteit met een stroomstoring. De oorzaak wordt nog onderzocht, verklaarde het ministerie woensdag. Delen van het land liggen onder vuur sinds de oorlog tussen Israël, de VS en Iran afgelopen zaterdag uitbrak.
1 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - De premier van Qatar, Mohammed bin Abdul Rahman al-Thani, beschuldigt Iran ervan "zijn buren te schaden en hen mee te slepen in een oorlog die niet de hunne is". Dat zei de premier in een telefoongesprek met de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi. Qatar heeft sinds zaterdag meerdere Iraanse drones en raketten onderschept. Het gesprek was het eerste contact op hoog niveau sinds de aanvallen begonnen.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - Rusland gaat twee krijgsgevangenen vrijlaten die zowel de Hongaarse als de Oekraïense nationaliteit hebben. Dat zei president Poetin woensdag na een ontmoeting met de Hongaarse minister van Buitenlandse Zaken in Moskou.
2 uur geledenBRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije trekt een omstreden wet in die de bescherming van klokkenluiders zou beperken, meldt premier Robert Fico. De wet werd afgelopen december vlak na de invoering al opgeschort, in afwachting van een uitspraak van het grondwettelijk hof over de inhoud. Fico zei zich nu te willen focussen op "wat we vandaag de dag belangrijk vinden". De klokkenluiderswet zou het onderhandelen met Brussel bemoeilijken over "olie-, gas- en elektriciteitsprijzen".
2 uur geleden