Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oostenrijk verscherpt grensbewaking om toenemend aantal migranten

Oostenrijk verscherpt grensbewaking om toenemend aantal migranten

WENEN (ANP/DPA) - In verband met het toenemende aantal migranten dat illegaal het land probeert binnen te komen, stuurt Oostenrijk vierhonderd extra militairen naar zijn grenzen. "We zien dat het aantal mensen dat wordt tegengehouden aan de Oostenrijkse grens weer toeneemt", zei minister van Binnenlandse Zaken Karl Nehammer zaterdag op een persconferentie waar hij de maatregel bekendmaakte.

Volgens Nehammer zijn dit jaar al 15.768 mensen die Oostenrijk illegaal probeerden binnen te komen aangehouden. In heel 2020 waren dat er 21.700. Ook zijn dit jaar tweehonderd mensensmokkelaars gearresteerd.

De meeste migranten komen uit Afghanistan. Nehammer zei dat de vluchtroute vanuit Afghanistan "door tien veilige landen" voert en dat zijn land een van de grootste Afghaanse gemeenschappen van Europa herbergt. "Het kan niet zo zijn dat Oostenrijk en Duitsland voor de EU het Afghanistanprobleem oplossen", aldus de minister van de conservatieve ÖVP.

Vooral de grens met Hongarije is populair bij migranten. De meeste extra militairen zullen daar worden ingezet, maar ook aan de grenzen met Slowakije en Tsjechië wordt de bewaking versterkt.

Meer uit Buitenland

Amerikaanse delegatie aangekomen in Islamabad voor overleg Iran

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Amerikaanse delegatie is geland in Islamabad voor onderhandelingen met Iran over een duurzaam bestand. Persbureau Reuters meldt op gezag van twee Pakistaanse bronnen dat het toestel is geland. De Amerikanen zijn daar op verzoek van Pakistan, dat optreedt als bemiddelaar.

9 minuten geleden
CNN: aanwijzingen dat China wapenlevering aan Iran voorbereidt

ATLANTA (ANP/RTR) - Volgens Amerikaanse inlichtingen zijn er aanwijzingen dat China zich opmaakt om binnen enkele weken nieuwe luchtverdedigingssystemen aan Iran te leveren. Dat meldt CNN op basis van drie bronnen die op de hoogte zouden zijn van recente inlichtingenanalyses.

1 uur geleden
Astronauten Artemis II-missie overgebracht naar marineschip

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-ruimtemissie zijn overgebracht naar een Amerikaans marineschip, waar ze medisch onderzocht worden. Op beelden van NASA was te zien dat de vier zelf te voet het dek van het schip overstaken.

1 uur geleden
Trump feliciteert astronauten Artemis II-ruimtemissie

CHARLOTTESVILLE (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de astronauten van de Artemis II-ruimtemissie gefeliciteerd in een bericht op Truth Social. Daarin zegt hij dat hij als president niet trotser had kunnen zijn.

4 uur geleden
Astronauten maanmissie Artemis II terug op aarde

SAN DIEGO (ANP) - De vier astronauten van de Artemis II-missie zijn na tien dagen teruggekeerd van hun ruimtereis. Het Orion-ruimtevaartuig waarmee zij achter de maan vlogen, landde om 02.07 uur Nederlandse tijd voor de kust van de Californische stad San Diego in de Stille Oceaan.

5 uur geleden
Iraanse delegatie voor vredesoverleg gearriveerd in Pakistan

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.

10 uur geleden
Libanon meldt stijging dodental na Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.

11 uur geleden