Ook Zuid-Korea begonnen met evacuatie uit Libanon
SEOUL (ANP/RTR) - Ook Zuid-Korea is begonnen met het evacueren van burgers uit Libanon. Een groep van bijna honderd personen is met een militair transporttoestel opgehaald in Beiroet en inmiddels aangekomen in het zuiden van Seoul.
De groep bestond uit Zuid-Koreanen en hun Libanese familieleden, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag. President Yoon Suk-yeol gaf Defensie eerder deze week opdracht de burgers op te halen na een toename van de vijandelijkheden tussen Israël en de Libanese groepering Hezbollah.
Steeds meer landen helpen hun burgers Libanon verlaten. Sommige landen helpen hun ingezetenen met het verkrijgen van tickets voor commerciële vluchten, terwijl andere landen vliegtuigen charteren of militaire toestellen sturen. Er zijn ook landen die alleen oproepen tot een onmiddellijk vertrek uit Libanon.
Meer uit Buitenland
ANTWERPEN (ANP) - De Vlaamse dichter, vertaler en dagboekschrijver Leonard Nolens is op 78-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie gemeld aan persbureau Belga. De dichter was al een tijdje ziek.
2 uur geledenKYIV (ANP) - Ongeveer een derde van de Oekraïense hoofdstad Kyiv zit zonder verwarming na Russische aanvallen in de nacht van vrijdag op zaterdag, aldus minister van Buitenlandse Zaken Andri Sybiha. Ook in de regio rondom de stad zijn dergelijke problemen ontstaan.
4 uur geledenRIYAD (ANP/AFP) - Saudi-Arabië heeft een separatistische beweging in buurland Jemen opgeroepen de wapens neer te leggen en recent veroverd gebied terug te geven aan de door Riyad gesteunde regering. Defensieminister Khalid bin Salman heeft een verklaring hierover gedeeld op sociale media.
5 uur geledenPHNOM PENH (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben een staakt-het-vuren ondertekend na bijna drie weken van hevige gevechten aan de grens. Ze hebben drie dagen onderhandeld over het stoppen van het dodelijke grensconflict.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP/TR) - Rusland heeft in de nacht van vrijdag op zaterdag Kyiv en andere regio's in Oekraïne aangevallen met onder meer raketten en drones. In de hoofdstad klonken explosies en het leger meldde op Telegram dat er raketten werden ingezet.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een interview met de New York Post aangegeven dat hij tegen de erkenning van Somaliland door de Verenigde Staten is. Somaliland is een zelfverklaarde republiek die zich heeft afgescheiden van Somalië en die eerder op vrijdag werd erkend door Israël, een bondgenoot van Washington.
10 uur geledenADDIS ABABA (ANP/AFP) - De Afrikaanse Unie (AU) heeft verklaard dat zij "elke erkenning van Somaliland" afwijst. Israël kondigde eerder aan dat het het afgescheiden Somalische gebied als een soevereine staat beschouwt.
15 uur geleden