Ook Zuid-Korea begonnen met evacuatie uit Libanon
SEOUL (ANP/RTR) - Ook Zuid-Korea is begonnen met het evacueren van burgers uit Libanon. Een groep van bijna honderd personen is met een militair transporttoestel opgehaald in Beiroet en inmiddels aangekomen in het zuiden van Seoul.
De groep bestond uit Zuid-Koreanen en hun Libanese familieleden, aldus het ministerie van Buitenlandse Zaken zaterdag. President Yoon Suk-yeol gaf Defensie eerder deze week opdracht de burgers op te halen na een toename van de vijandelijkheden tussen Israƫl en de Libanese groepering Hezbollah.
Steeds meer landen helpen hun burgers Libanon verlaten. Sommige landen helpen hun ingezetenen met het verkrijgen van tickets voor commerciƫle vluchten, terwijl andere landen vliegtuigen charteren of militaire toestellen sturen. Er zijn ook landen die alleen oproepen tot een onmiddellijk vertrek uit Libanon.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
32 minuten geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
33 minuten geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
2 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
2 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
4 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
5 uur geleden