Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook verder vernieuwd coronavaccin Pfizer goedgekeurd

Ook verder vernieuwd coronavaccin Pfizer goedgekeurd

AMSTERDAM (ANP) - Het coronavaccin van BioNTech/Pfizer dat verder is aangepast om twee recentere varianten van het virus onschadelijk te maken, is goedgekeurd door het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA). De aangepaste vaccins lijken sterk op de vorige goedgekeurde versie. De fabrikant heeft ze nog wat aangepast, zodat ze beter werken tegen de omikronvarianten BA.4 en BA.5.

"Dit vernieuwde vaccin kan gebruikt worden als booster voor iedereen van 12 jaar en ouder", legt het Nederlandse College ter Beoordeling van Geneesmiddelen (CBG) uit. Deze medicijnautoriteit werkte ook mee aan de Europese beoordeling. Volgens EMA hebben de vaccinmakers genoeg bewijs geleverd voor de werkzaamheid, veiligheid en kwaliteit van deze nieuwe versie.

Mensen die binnenkort een volgende boosterprik halen tegen het coronavirus, krijgen de eerste aangepaste versie. Die werkt zowel tegen het oorspronkelijke virus als tegen de BA.1-omikronvariant. Het ministerie van Volksgezondheid weet nog niet precies vanaf wanneer Nederlanders de nieuwste versie van de vaccins kunnen krijgen. "Zodra die beschikbaar komt gaan we ermee beginnen", zegt een woordvoerder.

Voor de najaarsvaccinaties maakt het geen verschil dat het vaccin weer een update heeft gekregen. De vaccinaties gaan gewoon door volgens plan, aldus de woordvoerder. Deskundigen die in het Outbreak Management Team Vaccinatie (OMT-V) zitten, hebben daar vorige week ook nog positief over geoordeeld. Zij wezen erop dat de onderlinge verschillen tussen de omikronsubvarianten "aanzienlijk geringer" zijn dan bijvoorbeeld het verschil tussen de oorspronkelijke coronavariant, uit Wuhan, en de eerste omikronvariant. Ook is de BA.5-variant alweer over zijn hoogtepunt heen.

Meer uit Gezond

Jeugdzorg blij met compensatie gemeenten en schrappen bezuiniging

DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet trekt 728 miljoen euro uit om gemeenten te compenseren voor de te hoge kosten die ze hebben gemaakt voor de jeugdzorg, en daar is Jeugdzorg Nederland blij mee. Het besluit "zorgt voor tijdelijke financiële rust in de sector", zegt de brancheorganisatie.

2 dagen geleden
Inspectie wil dat kinderhartcentra beter samenwerken

UTRECHT (ANP) - De samenwerking tussen de vier ziekenhuizen die kinderen met aangeboren hartafwijkingen behandelen, moet beter. De centra hebben daar afspraken over gemaakt, maar er zit "te weinig voortgang in de uitvoering", oordeelt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ).

2 dagen geleden
Gevaarlijke schimmel verspreidt zich in Europese ziekenhuizen

SOLNA (ANP) - In Europese ziekenhuizen gaat een gevaarlijke schimmel rond, de Candidozyma auris. Het aantal gevallen neemt snel toe, en in sommige landen kunnen de autoriteiten de verspreiding niet goed meer bijhouden, waarschuwt de Europese gezondheidsdienst ECDC donderdag.

1 week geleden
Gezondheidsdiensten zien gevaarlijke 'THC-vapes' met stof uit lab

AMSTERDAM (ANP) - Hulpverleners signaleren dat in het illegale circuit wegwerpvapes worden verkocht als 'THC-vapes', maar in werkelijkheid synthetische stoffen uit een lab bevatten die de werkzame stof uit cannabis nabootsen. "Deze stoffen kunnen sterker en langer werken en soms leiden tot ernstige gezondheidsklachten", schrijven verslavingskliniek Jellinek en GGD Amsterdam in een bericht aan professionals die met jongeren werken. Meerdere jongeren zijn de afgelopen tijd onwel geworden door dit soort vapes en hadden medische zorg nodig, bevestigt een woordvoerster van Jellinek.

1 week geleden
Zorginspectie mag vrijstelling geven voor importeren medicijnen

UTRECHT (ANP) - Bij een ernstig tekort van een medicijn kan de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) voortaan een vrijstelling geven om dat middel uit het buitenland te halen. Dat moet patiënten helpen om het medicijn te kunnen blijven gebruiken.

1 week geleden
Diëtisten waarschuwen voor infusen met vitaminen

AMERSFOORT (ANP) - Steeds meer mensen nemen een infuus met vitamine, maar dit kan schadelijk zijn voor de gezondheid, waarschuwt de Nederlandse Vereniging van Diëtisten (NVD). Mensen die langdurig te veel vitamines binnenkrijgen, kunnen onder meer schade aan lever en nieren, gevoelloosheid in handen en voeten en hoofdpijn oplopen.

1 week geleden
Meeste partijen willen een vorm van mondzorg terug in basispakket

DEN HAAG (ANP) - De meeste partijen willen een vorm van mondzorg terug in het basispakket. Dat blijkt uit een vergelijking van de verkiezingsprogramma's van partijen die op dit moment in de Tweede Kamer zitten. De plannen variëren van een gratis jaarlijkse tandartscontrole tot het vergoeden van alle mondzorg.

1 week geleden