Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

Verstappen gaat 'volkomen ontspannen' finale Formule 1 in

ABU DHABI (ANP) - Max Verstappen leeft "volkomen ontspannen" en "zonder stress" toe naar de slotrace van dit jaar in de Formule 1. Hij zal er alles aan doen om zijn vijfde wereldtitel te veroveren, maar heeft er vrede mee als het niet lukt. "Ik heb alles bereikt wat ik wilde bereiken in de Formule 1, alles wat erbij komt is een bonus", zei de 28-jarige coureur van Red Bull in aanloop naar de Grand Prix van Abu Dhabi.

Het feit dat hij ondanks een moeizame eerste helft van het seizoen in de laatste race nog meedoet om de titel, ziet Verstappen ook als een bonus. "Ik ga er met louter positieve energie in, maar als ik de titel niet win, weet ik nog steeds dat ik een geweldig seizoen heb gehad. Dat haalt een hoop druk weg."

Verstappen vecht op het Yas Marina Circuit met McLaren-rijders Lando Norris en Oscar Piastri om de titel. Norris heeft 12 punten meer dan Verstappen en 16 punten meer dan teamgenoot Piastri.

'Strategie'

De Limburger stond na de Dutch Grand Prix in Zandvoort 104 punten achter op toenmalig leider Piastri. "Op dat moment gaf ik geen cent meer voor de titel, want de auto ontbeerde de snelheid om voor de overwinning te gaan", weet Verstappen nog. "Maar we hebben het kunnen omkeren en in de tweede seizoenshelft kwamen ineens de zeges weer. Het plezier kwam daarmee ook terug. In plaats van het circuit teleurgesteld te verlaten uit frustratie over de slechte prestaties, is bij iedereen in het team de lach weer terug op het gezicht. We genieten."

"We zien wel hoe het gaat. Ik weet dat als ik eenmaal in de auto zit, ik altijd probeer er alles uit te halen wat erin zit. Ik denk dat het puur qua tempo lastig wordt, maar er kan veel gebeuren. Als strategie een rol speelt of als je op het juiste moment de juiste beslissingen neemt, krijgen we misschien wel de kans."

Meer uit Sport

Alcaraz ten koste van Chatsjanov naar tweede ronde in Wenen

WENEN (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz staat in de tweede ronde van het tennistoernooi in Wenen. De nummer 3 van de wereld won in de Oostenrijkse hoofdstad in twee sets van de Rus Karen Chatsjanov: 6-4 7-6 (5).

3 uur geleden
Handballer Smits mist door rugblessure duels in EK-kwalificatie

ARNHEM (ANP) - Handbalinternational Kay Smits mist de komende twee EK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands team. De rechteropbouwer heeft rugklachten, onlangs opgelopen tijdens een wedstrijd met zijn Duitse club VfL Gummersbach.

4 uur geleden
Venus Williams verliest voor zestiende keer op rij in enkelspel

GUANGZHOU (ANP) - De Amerikaanse tennisster Venus Williams heeft haar zestiende nederlaag op rij geleden in het enkelspel. De 46-jarige speelster werd dinsdag op de Guangzhou Open in twee sets verslagen door de 18-jarige Oostenrijkse Lilli Tagger: 2-6 2-6. Tagger, de nummer 53 van de wereld, treft in de volgende ronde de Poolse Magda Linette.

8 uur geleden
Milwaukee Brewers één zege verwijderd van World Series-titel

ST. PETERSBURG (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben ook de derde wedstrijd in de World Series gewonnen. De Brewers waren in de nacht van maandag op dinsdag op bezoek bij Tampa Bay Rays met 10-1 te sterk. De ploeg uit Milwaukee komt daarmee op 3-0 in de best-of-seven-serie en kan de finale van de Amerikaanse honkbalcompetitie (MLB) al in het vierde duel beslissen.

15 uur geleden
Martín werkt met gebroken pols aan snelle rentree in MotoGP

PHILLIP ISLAND (ANP) - De Spaanse MotoGP-coureur Jorge Martín zet alles op alles om komend weekeinde mee te doen aan de Grote Prijs van Maleisië, ondanks een gebroken pols. Dat valt te lezen op de website van de MotoGP.

1 dag geleden
Verstappen ergert zich aan storingen op boordradio Red Bull

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen ondervindt dit seizoen tijdens de races in de Formule 1 veel hinder van storingen op de boordradio. Ook in de Grote Prijs van de Verenigde Staten hoorde hij af en toe niet wat er vanuit de teamleiding van Red Bull in de pitstraat werd gezegd tegen de Nederlander.

1 dag geleden
Griekspoor na zege in Brussel in top 50 wereldranglijst tennis

BRUSSEL (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor is dankzij zijn overwinning in het European Open in Brussel tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. De Nederlander klom van de zestigste naar de vijftigste plaats. Hij is daarmee nog ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit, de 21e plaats in 2023.

1 dag geleden