Ook Nederland niet vrijuit bij verklaring Bouterse, zegt advocaat
PARAMARIBO (ANP) - De voormalige Surinaamse president Desi Bouterse neemt vrijdag het woord tijdens zijn proces en zal dan uitgebreid uitleggen "wie allemaal betrokken zijn bij de zaak". Zijn advocaat Irvin Kanhai voorspelde bij nieuwssite Starnieuws dat "een paar mensen en Nederland" het in hun broek zullen doen.
Bouterse staat terecht voor zijn aandeel in de decembermoorden van 1982. Bouterse was in de periode 2010 - 2020 de democratisch gekozen president van Suriname, maar stond in de jaren tachtig aan het hoofd van een militair regime. Op 8 december 1982 waren vijftien tegenstanders van de militaire machtshebbers vermoord in Fort Zeelandia in Paramaribo.
De oud-president kreeg in november 2019 al twintig jaar cel opgelegd voor zijn betrokkenheid bij die moorden. Omdat Bouterse tijdens dat proces nooit aanwezig is geweest, werd hij bij verstek veroordeeld. Daarna tekende hij verzet aan, waardoor de krijgsraad zijn zaak opnieuw in behandeling moest nemen.
De voormalige president en legerleider komt volgens Kanhai vrijdag met zijn "laatste woord". De strafpleiter zegt dat ook Nederland niet vrijuit zal gaan. "Het laatste woord van mijn cliënt zal uit het Nederlands worden vertaald in het Engels en Spaans" en dit zal worden gedeeld met heel Latijns-Amerika. Kanhai kondigde aan in hoger beroep te gaan als zijn cliënt weer wordt veroordeeld.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/RTR) - Een Iraanse delegatie is geland in de Pakistaanse hoofdstad Islamabad, op de vooravond van vredesonderhandelingen met de Verenigde Staten. De landen houden het overleg op uitnodiging van bemiddelaar Pakistan.
2 uur geledenBEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon meldt dat het dodental is opgelopen na de Israëlische aanvallen van woensdag. Het geweld heeft 357 mensen het leven gekost, aldus het ministerie van Gezondheid vrijdag. Het aantal gewonden ligt op 1223.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump vindt dat Iran geen sterke positie heeft in de aangekondigde onderhandelingen over een einde aan de oorlog die de VS met Israël eind februari tegen Iran begonnen.
3 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse parlementsvoorzitter Mohammad Bagher Ghalibaf heeft opnieuw beklemtoond dat Iran wil dat er eerst een wapenstilstand in Libanon komt voordat er tussen zijn land en de VS onderhandeld kan worden. Hij eiste vrijdag ook dat bevroren Iraanse tegoeden worden vrijgegeven voor de onderhandelingen beginnen.
5 uur geledenNABATIEH (ANP/AFP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op de plaats Nabatieh en de omgeving zijn volgens Libanese media vrijdag rond de twintig doden gevallen, onder wie acht burgers. Bij een aanval op een overheidsgebouw kwamen dertien politiemensen om, meldt president Joseph Aoun. Nabatieh ligt circa 50 kilometer ten zuiden van Beiroet.
6 uur geledenANTWERPEN (ANP/AFP) - De haven van Antwerpen heeft bekendgemaakt dat de scheepvaart naar de Noordzee is hervat. Een olielek had het verkeer in de op een na grootste haven van Europa nagenoeg tot stilstand gebracht.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De voormalige Russische onderminister van Defensie, Pavel Popov, heeft een gevangenisstraf van negentien jaar opgelegd gekregen voor corruptie. De autoriteiten hadden hem in 2024 opgepakt op verdenking van fraude bij de bouw van een militair themapark bij Moskou.
7 uur geleden