Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook in hoger beroep levenslang voor NSU-lid Beate Zschäpe

Ook in hoger beroep levenslang voor NSU-lid Beate Zschäpe

KARLSRUHE (ANP/RTR/DPA) - Rechts-extremiste Beate Zschäpe (46) is ook in hoger beroep veroordeeld tot levenslang voor tien moorden. Samen met twee andere leden van de Nationaalsocialistische Ondergrondse (NSU) pleegden ze de moorden op voornamelijk migranten tussen 2000 en 2007.

Het federale gerechtshof in Duitsland houdt haar veroordeling tot levenslang in stand, werd donderdag bekend. De racistische moorden vonden verspreid over heel Duitsland plaats en de slachtoffers waren acht Turken, een Griek en een politieagente. Omdat het in veel gevallen ging om uitbaters van eethuizen werd de reeks aanvankelijk de Döner-moorden genoemd.

De ander twee NSU-leden pleegden zelfmoord om aan arrestatie te ontkomen. Zschäpe gaf zichzelf aan. In het onderzoek dat daarna op gang kwam bleek het verband tussen de reeks koelbloedig gepleegde moorden. Zschäpe was verantwoordelijk voor de financiën en regelde praktische zaken, zoals het zoeken van schuilplaatsen voor de moordenaars. Hoewel er geen bewijs is dat Zschäpe daadwerkelijk op een van de plaatsen delict is geweest, speelde zij volgens justitie een belangrijke rol binnen het trio.

In hoger beroep bleven ook de kortere straffen van twee helpers overeind.

Meer uit Buitenland

Couppleger Doumbouya wint presidentsverkiezingen in Guinee

CONAKRY (ANP) - Couppleger Mamady Doumbouya heeft de presidentsverkiezingen in het West-Afrikaanse land Guinee gewonnen. Uit voorlopige resultaten blijkt dat de generaal bij de verkiezingen van zondag 86,7 procent van de stemmen behaalde, waardoor een tweede stemronde niet nodig is, aldus de kiescommissie.

1 uur geleden
Isiah Whitlock, bekend als Clay Davis in The Wire, overleden

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse acteur Isiah Whitlock, bekend van zijn rol als de corrupte senator Clay Davis in de serie The Wire, is op 71-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn agent op Instagram bekendgemaakt.

1 uur geleden
Droneaanval Oekraïne raakt gaspijpleiding in Russische havenstad

TUAPSE (ANP) - Een Oekraïense droneaanval heeft schade toegebracht aan de haveninfrastructuur en een gaspijpleiding in een woonwijk van de Russische havenstad Tuapse aan de Zwarte Zee. Dat meldt het operationele hoofdkwartier van de regio Krasnodar via Telegram. Er zouden geen gewonden zijn gevallen.

1 uur geleden
Treinbotsing bij Incastad Machu Picchu eist dode en 40 gewonden

MACHU PICCHU (ANP) - Een frontale botsing tussen twee treinen op de spoorlijn naar Machu Picchu in Peru heeft een dode en minstens 40 gewonden geëist. De overledene was de machinist van een van de twee treinen, aldus het openbaar ministerie in Cusco, de plaats die het dichtst bij de beroemde Incastad ligt.

2 uur geleden
Merz roept Europa op zich assertiever op te stellen in de wereld

BERLIJN (ANP) - Europa moet zijn belangen sterker behartigen om vrede en welvaart in 2026 te garanderen, te midden van uitdagingen zoals Russische agressie, wereldwijd protectionisme en veranderende betrekkingen met de Verenigde Staten. Dat stelde de Duitse bondskanselier Friedrich Merz in een nieuwjaarstoespraak.

2 uur geleden
Israël dreigt vergunningen voor hulporganisaties Gaza te stoppen

JERUZALEM (ANP/AFP) - Tientallen internationale hulporganisaties dreigen geen nieuwe vergunning van Israël te krijgen om hun werk in de Gazastrook en de Westelijke Jordaanoever voort te zetten. Volgens Israël voldoen de ngo's, waaronder mogelijk Artsen zonder Grenzen (AzG), niet aan nieuwe strenge registratieregels. Hun huidige vergunningen lopen op 1 januari af.

9 uur geleden
Landen: humanitaire situatie in Gaza verslechterd en catastrofaal

LONDEN (ANP/RTR) - De humanitaire situatie in Gaza is opnieuw verslechterd en blijft catastrofaal, melden Groot-Brittannië, Canada, Frankrijk en andere landen in een gezamenlijke verklaring. Zij roepen Israël op actie te ondernemen.

10 uur geleden