Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ook EU-lidstaat Malta begint in september met extra coronaprik

Ook EU-lidstaat Malta begint in september met extra coronaprik

VALLETTA (ANP/RTR) - EU-lidstaat Malta gaat kwetsbare groepen vanaf midden september een extra coronaprik geven. Minister van Volksgezondheid Chris Fearne zei dat mensen met een zwak immuunsysteem en ouderen in verpleeghuizen dan in aanmerking komen voor zo'n 'vaccinbooster'.

De kleine eilandstaat Malta behoort internationaal tot de koplopers op vaccinatiegebied en heeft meer dan driekwart van de bevolking volledig gevaccineerd. Door bepaalde groepen volgende maand nog een extra coronaprik aan te bieden, legt het land een oproep van de Wereldgezondheidsorganisatie naast zich neer. De WHO heeft landen gevraagd om voorlopig af te zien van het toedienen van vaccinboosters tot wereldwijd meer mensen zijn ingeënt.

Behalve Malta hebben in Europa ook Frankrijk en Duitsland plannen om die extra prikken vanaf september toe te dienen aan kwetsbare groepen. Litouwen begon daar woensdag al mee. De Britse krant The Telegraph berichtte zondag dat ook het Verenigd Koninkrijk al overstag is. Daar wil de overheid volgens ingewijden vanaf begin september bijna 2,5 miljoen derde doses per week laten toedienen.

WHO-topman Tedros Adhanom Ghebreyesus toonde deze week begrip voor landen die hun inwoners willen beschermen tegen de zeer besmettelijke Delta-variant. Toch noemde hij het onacceptabel dat rijke landen die "het grootste deel van de wereldwijde vaccinvoorraad hebben opgebruikt" nu nog meer vaccindoses nodig hebben om boosters te gaan toedienen. Hij pleitte voor een moratorium op die 'boostervaccins' tot minstens eind september.

Meer uit Buitenland

Minister Pakistan ontkent overleg nucleaire raad

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De Pakistaanse defensieminister Khawaja Asif ontkent dat de raad die over onder meer het nucleaire arsenaal gaat, bijeen is gekomen. Functionarissen zeiden dat premier Shehbaz Sharif had opgeroepen tot een spoedoverleg na het oplopen van spanningen met buurland India.

50 minuten geleden
Conservatieve partij Zuid-Korea wisselt van presidentskandidaat

SEOUL (ANP/AFP) - De conservatieve regeringspartij (PPP) in Zuid-Korea heeft besloten van presidentskandidaat te wisselen. Oud-minister Kim Moon-soo moet plaatsmaken voor de pas afgetreden waarnemend president en premier Han Duck-soo.

1 uur geleden
China roept India en Pakistan op tot terughoudendheid

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China heeft buurlanden India en Pakistan opgeroepen om verdere escalatie van hun conflict te vermijden. De spanningen tussen de twee kernmachten, die luchtaanvallen op elkaar hebben uitgevoerd, blijven oplopen.

2 uur geleden
VS bieden bemiddeling tussen India en Pakistan aan

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft Amerikaanse bemiddeling aangeboden tussen India en Pakistan. De twee kernmachten zijn verwikkeld in hun ernstigste conflict in decennia. In de nacht van vrijdag op zaterdag voerden beide landen aanvallen uit.

2 uur geleden
Premier Pakistan vergadert met leden nucleaire raad

ISLAMABAD (ANP/DPA/RTR) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft een spoedvergadering belegd van de nationale veiligheidsraad. De raad komt samen in verband met de nieuwste escalatie in het conflict met India, bevestigt minister van Buitenlandse Zaken Ishaq Dar.

2 uur geleden
Pentagon verwijdert boeken over diversiteit uit militaire bieb

WASHINGTON (ANP/AFP) - Het Pentagon heeft alle Amerikaanse militaire organisaties opdracht gegeven het leesmateriaal in hun bibliotheken door te lichten. Boeken die gaan over zaken als diversiteit, racismebestrijding en transgenders zijn "onverenigbaar met de kerntaak van het ministerie" en moeten worden verwijderd.

2 uur geleden
India sluit tientallen vliegvelden tot 15 mei

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Ruim dertig vliegvelden in het noorden en westen van India zijn tot 15 mei gesloten voor burgervluchten. Dat meldt de luchthavenautoriteit van het land te midden van luchtaanvallen door zowel het eigen leger als buurland Pakistan. Ook zijn 25 vliegroutes opgeschort.

2 uur geleden