
Ook eigenaar Douwe Egberts voert omzet op met prijsverhogingen
AMSTERDAM (ANP) - Ook JDE Peet's, het moederbedrijf van koffiemerk Douwe Egberts en de thee van Pickwick, heeft de omzet vorig jaar alleen met prijsverhogingen weten op te voeren. Tegelijkertijd gaf het concern meer uit aan marketing en vernieuwing van producten, wat zijn weerslag had op de winst.
Het aan de beurs in Amsterdam genoteerde bedrijf verhoogde de omzet met ruim 16 procent tot bijna 8,2 miljard euro. Daarbij stegen de prijzen voor koffie en thee met ruim 14 procent in vergelijking met 2021, terwijl de hoeveelheid verkochte producten met bijna 13 procent daalde. De omzet viel ook extra hoog uit door de gunstige wisselkoersen voor JDE Peet's.
JDE Peet's laat daarmee dezelfde ontwikkeling zien als andere fabrikanten van consumentenproducten, zoals het van KitKat en Maggi bekende concern Nestlé en Dove- en Magnum-moeder Unilever. Ook zij zagen de volumes dalen, terwijl de omzet steeg doordat ze hogere kosten voor bijvoorbeeld grondstoffen en vervoer doorberekenden aan de klant.
JDE Peet's was tegelijk een tiende meer kwijt aan algemene kosten dan een jaar eerder. Dat kwam vooral door hogere uitgaven aan marketing en de ontwikkeling van nieuwe producten. De aangepaste winst voor aftrek van belastingen en rentebetalingen daalde daardoor met net geen 6 procent tot 1,3 miljard euro. De nettowinst daalde slechts licht tot 761 miljoen euro dankzij gunstigere rentes op leningen.
Meer uit Financieel
NIJMEGEN (ANP) - De Chinese regering heeft Nexperia een exportverbod opgelegd vanuit het Aziatische land, bevestigt het bedrijf na berichtgeving van Het Financieele Dagblad. Onlangs greep de Nederlandse regering hard in bij Nexperia, waardoor de Chinese eigenaar Wingtech praktisch de zeggenschap over de Nijmeegse chipfabrikant heeft verloren.
21 minuten geledenATHENE (ANP/AFP/AFP) - Griekse werknemers staken dinsdag voor de tweede keer deze maand tegen plannen van de overheid om een optionele 13-urige werkdag in te voeren. Veerboten en treinen in het land vallen door de 24 uursstaking uit en openbare diensten liggen stil. Het openbaar vervoer in Athene rijdt volgens een beperkte dienstregeling.
39 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Ga dinsdag niet met de auto naar Brussel, tenzij het niet anders kan. Die oproep doet overheidsdienst Brussel Mobiliteit op de nationale stakingsdag in België. In België wordt dinsdag landelijk gestaakt tegen het regeringsbeleid. Hierdoor is ongeveer de helft van de aankomende vluchten op Brussels Airport geschrapt. Ook rijden verschillende treinen van de NS niet naar de Belgische hoofdstad.
41 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging dinsdag omlaag in afwachting van de kwartaalresultaten van grote Amerikaanse banken als JPMorgan Chase, Citigroup en Wells Fargo. Beleggers deden het verder rustig aan na het koersherstel een dag eerder die volgde op de mildere toon van president Donald Trump tegenover China.
1 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG/RTR) - Google wil miljarden investeren in infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) in India. Het Amerikaanse bedrijf heeft plannen om de komende vijf jaar 15 miljard dollar (bijna 13 miljard euro) te steken in het zuiden van het Aziatische land, in de vorm van een groot datacenter en een AI-hub. Het gaat om de grootste investering van Google ooit in India.
1 uur geledenBEIJING (ANP) - Nederland moet niet onderschatten welke tegenmaatregelen China kan nemen na de ingreep van het kabinet bij de Nijmeegse chipmaker Nexperia, die in handen is van het Chinese Wingtech. Dat schrijft een Chinese staatskrant. Nederland gebruikte onlangs een oude wet om beslissingen bij Nexperia te kunnen tegenhouden of terugdraaien. De door de Chinese Communistische Partij geleide krant Global Times noemt dat "buitengewoon schandelijk".
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Verenigd Koninkrijk heeft te maken met een sterke stijging van zware cyberaanvallen, waarvan onder meer grote bedrijven als autobouwer Jaguar Land Rover en warenhuisketen Marks & Spencer doelwit werden. Volgens de Britse cyberautoriteiten moeten bedrijven en organisaties beter voorbereid zijn door bijvoorbeeld zaken op papier te zetten of informatie offline op te slaan.
2 uur geleden