Ontevreden Verstappen hoopt op eerste podium op Monza
MONZA (ANP) - Max Verstappen begint om 15.10 uur zonder al te hoge verwachtingen aan de Grote Prijs van Italië in de Formule 1. De Nederlandse kopman van Red Bull worstelt al het hele weekeinde met de balans van zijn auto. Verstappen kwam zaterdag in de kwalificatie niet verder dan de vijfde plaats.
De nummer 2 van het WK-klassement, die in de afgelopen zes races steeds het podium haalde, eindigde op Monza nog nooit bij de eerste drie. Verstappen weet dat zijn Red Bull op de lange rechte stukken van het Italiaanse circuit snelheid tekor komt ten opzichte van de Mercedessen. De zwarte bolides waren in de kwalificatie een klasse apart. De onbedreigde WK-leider Lewis Hamilton veroverde weer poleposition, Valtteri Bottas eindigde als tweede. Carlos Sainz (McLaren) en Sergio Pérez (Racing Point) vormen de tweede startrij.
"Het is gewoon geen goed weekeinde voor ons", mopperde Verstappen. "We hebben van alles geprobeerd, maar uiteindelijk rijd ik steeds dezelfde rondetijden. Dat geeft aan dat er geen goede balans in de auto zit. We gingen dit seizoen in met de veronderstelling dat we met Mercedes konden vechten. Nu staan we op Monza achter een McLaren en een Racing Point. Dat is gewoon niet goed. We gaan voor de derde plaats vechten in de race. Maar daar ben ik hier niet voor."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
7 uur geledenSIGULDA (ANP) - Skeletonster Kimberley Bos heeft bij de wereldbekerwedstrijd in het Letse Sigulda genoegen moeten nemen met de vijfde plaats. De regerend wereldkampioene moest de zege na twee runs laten aan de Belgische Kim Meylemans.
9 uur geledenVAL GARDENA (ANP/AFP) - Skiër Marco Odermatt heeft voor de vijftigste keer een wereldbekerwedstrijd gewonnen. De 28-jarige Zwitser deed dat in Val Gardena, waar hij in de mist de snelste was op de afdaling.
14 uur geledenCAREZZA (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker is bij de wereldbekerwedstrijd in Carezza in Italië als zevende geëindigd op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse strandde in de kwartfinales tegen de Tsjechische Zuzana Maderova, die 0,45 seconden sneller was.
15 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting blijft er vertrouwen in hebben dat ze zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) kan plaatsen voor de Olympische Spelen van Milaan. De 28-jarige schaatsster van Team Essent slaagde er dit najaar niet in zich te kwalificeren voor de wereldbekerwedstrijden, maar denkt dat ze goed kan zijn als ze uitgerust is. "Het moet er alleen nog uitkomen in de wedstrijden."
16 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joep Wennemars staat op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) op drie afstanden aan de start. De 23-jarige schaatser van Team Essent gaat ervan uit voldoende fit te zijn om in Thialf op de 500, 1000 en 1500 meter te starten in de laatste week van december.
17 uur geledenOTTAWA (ANP/RTR) - Wereldkampioen snowboarden op de slopestyle Liam Brearley kan in februari niet meedoen aan de Olympische Spelen. De 22-jarige Canadees liep in november tijdens een training een knie- en enkelblessure op en laat zich nu opereren.
18 uur geleden