Ontevreden Verstappen hoopt op eerste podium op Monza
MONZA (ANP) - Max Verstappen begint om 15.10 uur zonder al te hoge verwachtingen aan de Grote Prijs van Italië in de Formule 1. De Nederlandse kopman van Red Bull worstelt al het hele weekeinde met de balans van zijn auto. Verstappen kwam zaterdag in de kwalificatie niet verder dan de vijfde plaats.
De nummer 2 van het WK-klassement, die in de afgelopen zes races steeds het podium haalde, eindigde op Monza nog nooit bij de eerste drie. Verstappen weet dat zijn Red Bull op de lange rechte stukken van het Italiaanse circuit snelheid tekor komt ten opzichte van de Mercedessen. De zwarte bolides waren in de kwalificatie een klasse apart. De onbedreigde WK-leider Lewis Hamilton veroverde weer poleposition, Valtteri Bottas eindigde als tweede. Carlos Sainz (McLaren) en Sergio Pérez (Racing Point) vormen de tweede startrij.
"Het is gewoon geen goed weekeinde voor ons", mopperde Verstappen. "We hebben van alles geprobeerd, maar uiteindelijk rijd ik steeds dezelfde rondetijden. Dat geeft aan dat er geen goede balans in de auto zit. We gingen dit seizoen in met de veronderstelling dat we met Mercedes konden vechten. Nu staan we op Monza achter een McLaren en een Racing Point. Dat is gewoon niet goed. We gaan voor de derde plaats vechten in de race. Maar daar ben ik hier niet voor."
Meer uit Sport
LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
1 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
2 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
2 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
7 uur geledenLOS ANGELES (ANP/RTR) - De Amerikaanse atlete Allyson Felix wil met de gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter deelnemen aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles. De 40-jarige zevenvoudig olympisch kampioene kondigde onlangs haar rentree aan.
9 uur geleden