Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Onlinebank Bunq 1,6 miljard waard bij investeringsronde

Onlinebank Bunq 1,6 miljard waard bij investeringsronde

AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Bunq heeft 193 miljoen euro aan investeringen opgehaald tijdens zijn eerste investeringsronde. Dat geld kwam van het Britse investeringsfonds Pollen Street Capital en van Bunq-oprichter en topman Ali Niknam. Gezien de prijs die Pollen Street Capital betaalde voor zijn belang zou heel Bunq 1,6 miljard euro waard zijn.

Bunq had tot nu toe nog nooit geld van investeerders aangenomen. Alleen Niknam zelf stak geld in de bank, in totaal bijna 100 miljoen euro. De investeringsronde is volgens Bunq de grootste eerste investering in een Europees fintechbedrijf ooit. Die stelt Bung bovendien in staat te gaan groeien door middel van overnames.

Als onderdeel van de deal neemt Bunq dan ook meteen het Ierse Capitalflow Group over. Die kredietverstrekker richt zich op het midden- en kleinbedrijf met leningen voor vastgoed, maar ook voor bedrijfsmiddelen als machines en voertuigen. Bovendien schiet Capitalflow nog niet betaalde rekeningen van klanten voor.

Verder maakt Bunq bekend voor het eerst een winstgevende maand te hebben gedraaid. Verdere details geeft het bedrijf niet.

Meer uit Financieel

Winsten op Wall Street na opmerking wapenstilstand Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag hoger gesloten. Beleggers waren opgelucht dat het fragiele staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran blijft gelden, ondanks dat deze week meerdere aanvallen plaatsvonden in het Midden-Oosten.

8 minuten geleden
Noorwegen heropent drie gasvelden voor Europese gasvoorziening

OSLO (ANP/AFP/RTR) - Noorwegen heeft dinsdag ingestemd met de heropening van drie oude gasvelden in de Noordzee. Die moeten in 2028 weer in productie gaan om de gasvoorziening van Europa te versterken, meldde het Noorse ministerie van Energie.

52 minuten geleden
Ierse waakhond onderzoekt Meta om feeds Instagram en Facebook

DUBLIN (ANP/BLOOMBERG) - De toezichthouder op de media in Ierland onderzoekt Meta Platforms, het bedrijf achter onder meer Facebook en Instagram. De waakhond start twee onderzoeken vanwege zorgen dat het socialemediabedrijf gebruikers ervan weerhoudt zelf te kiezen wat er in hun feed op Instagram en Facebook verschijnt.

1 uur geleden
EU roept VS op handelsdeal te respecteren

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Eurocommissaris voor Handel heeft de Verenigde Staten opgeroepen de vorig jaar overeengekomen handelsdeal te respecteren. Eurocommissaris Maroš Šefčovič zei dat dinsdag volgens de Europese Commissie tegen de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer.

3 uur geleden
AEX eindigt hoger na geruststellingen rond oorlog Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag flink hoger geëindigd. Beleggers volgden de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten. De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zei dat de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran, die bijna een maand geleden begon, nog steeds van kracht is. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi verklaarde dat de besprekingen vooruitgang boeken.

4 uur geleden
Nederlands quantumbedrijf QuantWare haalt 152 miljoen euro op

DELFT (ANP) - De Nederlandse producent van quantumprocessors QuantWare heeft 152 miljoen euro opgehaald bij een nieuwe financieringsronde. Met het geld wil QuantWare een grote fabriek in Delft bouwen voor de productie van quantumprocessors. Onder andere de durfkapitaaltak van de Amerikaanse chipproducent Intel en overheidsinvesteringsfonds Invest-NL steken geld in de scale-up uit die Zuid-Hollandse plaats.

5 uur geleden
Directeur Milieudefensie gaat werken bij Tata Steel

VELSEN-NOORD (ANP) - Milieudefensie-directeur Donald Pols gaat aan de slag bij Tata Steel Nederland. Hij moet daarom per direct stoppen bij de milieuclub.

6 uur geleden