Onlinebank Bunq 1,6 miljard waard bij investeringsronde
AMSTERDAM (ANP) - Onlinebank Bunq heeft 193 miljoen euro aan investeringen opgehaald tijdens zijn eerste investeringsronde. Dat geld kwam van het Britse investeringsfonds Pollen Street Capital en van Bunq-oprichter en topman Ali Niknam. Gezien de prijs die Pollen Street Capital betaalde voor zijn belang zou heel Bunq 1,6 miljard euro waard zijn.
Bunq had tot nu toe nog nooit geld van investeerders aangenomen. Alleen Niknam zelf stak geld in de bank, in totaal bijna 100 miljoen euro. De investeringsronde is volgens Bunq de grootste eerste investering in een Europees fintechbedrijf ooit. Die stelt Bung bovendien in staat te gaan groeien door middel van overnames.
Als onderdeel van de deal neemt Bunq dan ook meteen het Ierse Capitalflow Group over. Die kredietverstrekker richt zich op het midden- en kleinbedrijf met leningen voor vastgoed, maar ook voor bedrijfsmiddelen als machines en voertuigen. Bovendien schiet Capitalflow nog niet betaalde rekeningen van klanten voor.
Verder maakt Bunq bekend voor het eerst een winstgevende maand te hebben gedraaid. Verdere details geeft het bedrijf niet.
Meer uit Financieel
WIESBADEN (ANP) - De Duitse economie is in het vierde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder werd gedacht. De grootste economie van Europa trok daarmee iets aan, na twee jaar van krimp.
4 minuten geledenPANAMA-STAD (ANP/RTR) - De hoogste rechtbank van Panama heeft belangrijke havencontracten voor dochterbedrijven van CK Hutchison nietig verklaard. Daarmee wordt het onduidelijk of het Hongkongse conglomeraat eigenaar kan blijven van haventerminals aan beide uiteinden van het Panamakanaal.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Signify behoorde vrijdag tot de verliezers op de Amsterdamse beurs na teleurstellende resultaten. Het verlichtingsbedrijf vreest dat de lastige marktomstandigheden ook in 2026 aanhouden. Het bedrijf voert daarom opnieuw kostenbesparingen door, waarbij 900 banen worden geraakt. Hiermee hoopt het bedrijf 180 miljoen euro aan kosten te besparen. Het aandeel kelderde 11,5 procent en was daarmee de grootste daler in de MidKap.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft een onderzoek geopend naar Roblox vanwege de risico's die minderjarige gebruikers in de Europese Unie mogelijk lopen op het gameplatform. De waakhond wil nagaan of Roblox genoeg doet om kinderen te beschermen, onder andere tegen seksueel getinte spellen en kwaadwillenden.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in het vierde kwartaal met 0,5 procent gegroeid ten opzichte van een kwartaal eerder. In alle kwartalen van 2025 is daarmee sprake geweest van groei, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) vrijdag op basis van een eerste berekening.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - De economie van Frankrijk is in het laatste kwartaal van vorig jaar gegroeid, ondanks de moeizame politieke besluitvorming over de begroting en handelsspanningen met de Verenigde Staten. Het bruto binnenlands product (bbp) van het land steeg 0,2 procent.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil Kevin Warsh benoemen tot nieuwe voorzitter van de Federal Reserve (Fed). Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van bronnen. Warsh, een voormalige Fed-gouverneur, bezocht donderdag het Witte Huis, aldus een van de bronnen.
2 uur geleden