Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Ongeveer 30 miljard euro schade door overstromingen Duitsland

Ongeveer 30 miljard euro schade door overstromingen Duitsland

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De rampzalige overstromingen midden juli in het westen van Duitsland hebben een schade van mogelijk 30 miljard euro veroorzaakt. Alleen al in de aan Nederland grenzende deelstaat Noordrijn-Westfalen gaat het om ruim 13 miljard, blijkt uit de jongste schatting.

Regionaal premier Laschet maakte het bedrag bekend tijdens een speciale zitting van het deelstaatparlement in Düsseldorf. De schade in de zuidelijkere deelstaat Rijnland-Palts is minstens zo groot, zodat het geplande wederopbouwfonds 20 tot 30 miljard euro zou moeten omvatten, aldus Laschet. Dat is ruim het dubbele van een eerdere schatting.

Alle zestien Duitse deelstaten toonden zich al bereid dit bedrag op te brengen. "Daarom zijn we dankbaar voor deze landelijke solidariteit", zei Laschet. Voor de steun is een snelle procedure met speciale zittingen van het Duitse parlement noodzakelijk, mogelijk al deze maand.

Natuurramp

De overstromingen met ruim 180 doden gelden als de grootste natuurramp in Duitsland in ruim vijftig jaar. "Na alles wat ik de afgelopen weken heb gezien, ben ik nog steeds diep geschokt", aldus de premier.

Laschet, die volgende maand bondskanselier Merkel wil opvolgen, kreeg de afgelopen tijd veel kritiek voor de manier waarop hij optrad tijdens de crisis. Zo stond hij op de achtergrond te lachen toen de Duitse president een rampplek bezocht en de getroffen bevolking en hulpverleners toesprak.

Meer uit Buitenland

Machado: heb Trump mijn Nobelprijs aangeboden

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft Donald Trump haar Nobelprijs voor de Vrede aangeboden. Dat zegt de oppositiepoliticus enkele uren na afloop van haar lunch met de Amerikaanse president in het Witte Huis. Ze wilde desgevraagd niet ingaan op de vraag of Trump de prijs aannam.

35 minuten geleden
Venezuela: niet bang voor diplomatieke confrontatie met VS

CARACAS (ANP/AFP) - Venezuela is niet bang diplomatiek de degens te kruisen met de Verenigde Staten. Dat zei interim-president Delcy Rodríguez tegenover het Venezolaanse parlement in de zogenoemde State of the Nation. De uitspraak kon rekenen op luid applaus.

50 minuten geleden
Nobelprijswinnaar Machado vol lof over ontmoeting met Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado is vol lof over haar gesprek met de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens Machado was hun eerste persoonlijke ontmoeting "geweldig", zo zei ze na afloop van de lunch in het Witte Huis.

2 uur geleden
VS blijven azen op Groenland ondanks Europese militairen

WASHINGTON (ANP) - Het Witte Huis is duidelijk geweest over zijn intenties om Groenland te verwerven. De inzet van Europese militairen op Groenland doet daar niets aan af. Dat zegt woordvoerder Karoline Leavitt in reactie op vragen van journalisten.

2 uur geleden
Witte Huis: Iran schort 800 executies op onder druk van Trump

WASHINGTON (ANP/AFP) - Iran heeft onder druk van de Amerikaanse president Donald Trump 800 executies opgeschort, meldt het Witte Huis. Trump waarschuwde Iran eerder voor "ernstige gevolgen" als het regime zou doorgaan met het doden van demonstranten.

3 uur geleden
NY Times: Israël ontmoedigde Amerikaanse aanval op Iran

WASHINGTON (ANP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft de Amerikaanse president Donald Trump gevraagd eventuele plannen voor een Amerikaanse aanval op Iran uit te stellen. Dat bericht de krant The New York Times, die zich baseert op informatie van een hooggeplaatste Amerikaanse regeringsfunctionaris.

3 uur geleden
Trump komt met initiatief om zorgkosten burger omlaag te krijgen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft een initiatief gepresenteerd om premies voor zorgverzekeringen en medicijnprijzen omlaag te krijgen. Het Witte Huis spreekt in een toelichting over een "uitgebreid plan", maar details over de financiering en uitvoering ontbreken nog.

3 uur geleden