OM Suriname wijst verzoek vonnis Bouterse niet uit te voeren af
PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse Openbaar Ministerie heeft een verzoekschrift van het nieuwe advocatenteam van Desi Bouterse om het vonnis van de oud-president niet uit te voeren afgewezen, meldt Starnieuws. Bouterse en vier anderen werden in december schuldig bevonden aan de Decembermoorden van 1982. Bouterse kreeg een gevangenisstraf van 20 jaar.
Volgens Starnieuws gaf het OM geen informatie over de beweegredenen om het verzoekschrift af te wijzen. Het advocatenteam van Bouterse heeft het verzoekschrift ook ingediend bij het Hof van Justitie. Van het hof verwachten de advocaten nog antwoord. Volgens de advocaten van Bouterse is het vonnis niet geldig vanwege een omstreden amnestiewet.
Bouterse kwam in 1980 aan de macht na een staatsgreep. Onder het militaire bewind van Bouterse werden vijftien politieke tegenstanders vermoord in de nacht van 7 op 8 december. De vier andere veroordeelden kregen een gevangenisstraf van 15 jaar.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat er grotendeels overeenstemming is bereikt over een akkoord met Iran. "De laatste aspecten en details van de deal worden momenteel besproken en zullen binnenkort bekendgemaakt worden", schreef hij in een bericht op zijn platform Truth Social. Hij stelt dat het voorstel onder meer voorziet in de opening van de Straat van Hormuz.
13 minuten geledenBELGRADO (ANP/AFP/DPA) - Tienduizenden mensen zijn in de Servische hoofdstad Belgrado de straat opgegaan om nieuwe verkiezingen te eisen. Deelnemers scandeerden "de studenten winnen", de strijdkreet van hun protestbeweging. Die was ook te zien op spandoeken, kleding en stickers.
1 uur geledenRWAMPARA (ANP) - Het Internationale Rode Kruis schrijft dat drie Congolese vrijwilligers van de hulporganisatie zijn overleden, vermoedelijk aan de gevolgen van ebola. Dat wordt op X gemeld, in een bericht dat door de Nederlandse afdeling van het Rode Kruis is gedeeld.
3 uur geledenGAZA/BEIROET (ANP/RTR) - In Zuid-Libanon en in Gaza zijn nieuwe doden gemeld na Israëlische aanvallen: vijf burgers in Libanon en vijf politieagenten en een 13-jarige Palestijnse jongen in Gaza.
5 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betoogt dat zijn land een volwaardig EU-lidmaatschap verdient. Hij deed dat in zijn dagelijkse toespraak, nadat de Duitse bondskanselier Friedrich Merz voor een tijdelijke tussenvorm had gepleit waarin het Oost-Europese land nog geen stemrecht zou krijgen.
6 uur geledenDHAKA (ANP/AFP) - Een mazelenepidemie in Bangladesh heeft tot dusver aan meer dan vijfhonderd kinderen het leven gekost, waarmee het een van de dodelijkste uitbraken in decennia is in het land.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De internationale druk op de ultranationalistische Israëlische minister Itamar Ben-Gvir neemt toe. Na Italië roept ook Frankrijk de EU op om sancties tegen hem uit te vaardigen.
8 uur geleden