OM Suriname wijst verzoek vonnis Bouterse niet uit te voeren af
PARAMARIBO (ANP) - Het Surinaamse Openbaar Ministerie heeft een verzoekschrift van het nieuwe advocatenteam van Desi Bouterse om het vonnis van de oud-president niet uit te voeren afgewezen, meldt Starnieuws. Bouterse en vier anderen werden in december schuldig bevonden aan de Decembermoorden van 1982. Bouterse kreeg een gevangenisstraf van 20 jaar.
Volgens Starnieuws gaf het OM geen informatie over de beweegredenen om het verzoekschrift af te wijzen. Het advocatenteam van Bouterse heeft het verzoekschrift ook ingediend bij het Hof van Justitie. Van het hof verwachten de advocaten nog antwoord. Volgens de advocaten van Bouterse is het vonnis niet geldig vanwege een omstreden amnestiewet.
Bouterse kwam in 1980 aan de macht na een staatsgreep. Onder het militaire bewind van Bouterse werden vijftien politieke tegenstanders vermoord in de nacht van 7 op 8 december. De vier andere veroordeelden kregen een gevangenisstraf van 15 jaar.
Meer uit Buitenland
ATHENE (ANP/RTR/AFP) - Het Griekse parlement heeft ingestemd met het opheffen van de onschendbaarheid van dertien politici die worden beschuldigd van betrokkenheid bij een fraudeschandaal. Tientallen mensen zouden hebben gedaan alsof ze stukken land bezaten om zo subsidies te kunnen krijgen van de EU. Leden van regeringspartij Néa Dimokratía zouden daarbij hebben geholpen.
26 minuten geledenNEW YORK (ANP) - President Donald Trump acht het mogelijk dat er vrijdag een tweede ronde van de gesprekken met Iran in de Pakistaanse hoofdstad komt. Hij zei dit tegen de New York Post. Hij meent dat in Iran aan een voorstel wordt gewerkt om de onderhandelingen mee te voeren, maar de leiding van het land zou nog verdeeld zijn.
2 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky is blij dat het Europese steunpakket van 90 miljard euro voor Oekraïne steeds dichterbij komt. Hij noemt het opheffen van de Hongaarse blokkade op X "het juiste signaal onder de huidige omstandigheden".
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - Duitsland heeft plannen uitgestippeld om binnen dertien jaar het militair sterkste land van Europa te worden. De Europese grootmacht zet daarvoor onder meer in op langeafstandswapens, luchtverdediging, drones en kunstmatige intelligentie, staat in zijn nieuwe militaire strategie.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon wil het staakt-het-vuren tussen Israël en Hezbollah verlengen. Volgens een functionaris gaat de Libanese delegatie donderdag in Washington voorstellen om het bestand een maand langer te laten duren.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van de EU-landen hebben in Brussel ingestemd met een wijziging van de EU-meerjarenbegroting, melden diplomaten. Dat was een van de laatste hordes voor de lening van 90 miljard euro aan Oekraïne, die maandenlang is geblokkeerd door Hongarije.
5 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben een Oekraïens anti-dronesysteem in gebruik genomen op een militaire vliegbasis in Saudi-Arabië, meldt persbureau Reuters op basis van vijf anonieme bronnen. De VS hebben zelf ook antidronetechnologie, maar de inzet van dit systeem laat volgens analisten zien dat Oekraïne door de oorlog met Rusland een voorsprong heeft genomen.
5 uur geleden