
Olympische vlam is in Tokio weer te zien
TOKIO (ANP) - De olympische vlam is weer zichtbaar voor het publiek. Een kleine lantaarn met daarin de vlam staat tot 1 november in het Olympisch Museum in de Japanse hoofdstad Tokio. "Ik snap dat de atleten die nu trainen voor de Olympische en Paralympische Spelen zich zorgen maken over de coronapandemie", zegt voorzitter Yasuhiro Yamashita van het Japans olympisch comité. "Ik denk dat het tonen van de olympische vlam in Japan hun een steuntje in de rug geeft."
De vlam werd begin maart ontstoken in het Griekse Olympia. Vanwege de coronacrisis gebeurde dat zonder publiek, net als bij de fakkeloverdracht. De vlam arriveerde op 20 maart in Japan. De geplande fakkelestafette door het land kwam er echter niet, omdat Japan en het Internationaal Olympisch Comité (IOC) enkele dagen later besloten om de Spelen een jaar uit te stellen. De vlam werd nog een tijdje in Fukushima aan het publiek getoond, maar begin april gingen ook daar de deuren dicht vanwege het virus.
Het is de bedoeling dat volgend jaar alsnog zo'n 10.000 estafettelopers de vlam overal in Japan laten zien. Als symbool van hoop wordt de vlam de komende maanden in Tokio getoond aan het publiek, in het museum vlakbij het Olympisch Stadion. Bezoekers moeten omgerekend zo'n 4 euro betalen om naar binnen te kunnen.
Meer uit Sport
TERRE ROVERESCHE (ANP) - Wielrenster Liane Lippert heeft de zesde etappe van de Giro d'Italia op haar naam geschreven. De Duitse renster van Movistar versloeg na 145 kilometer tussen Bellaria-Igea Marina en Terre Roveresche haar Nederlandse medevluchtster Pauliena Rooijakkers.
14 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Andruw Jones (48) gaat met het Nederlandse Koninkrijksteam volgend jaar maart tijdens de World Baseball Classic (WBC) voor de hoofdprijs. De nieuwe bondscoach van de honkbalploeg wil alles in het werk stellen om in maart 2026 met een zo sterk mogelijke selectie aan te treden op het toernooi waaraan profs uit de Amerikaanse Major League (MLB) mee mogen doen. "We gaan er niet heen om mee te doen, maar om te winnen", zegt Jones in Amsterdam in een interview met het ANP.
55 minuten geledenSAINT-MALO (ANP) - De zevende etappe van de Tour de France is om 12.25 uur vanuit Saint-Malo officieel van start gegaan. De Nederlander Mathieu van der Poel van Alpecin-Deceuninck draagt de gele trui. De Sloveen Tadej Pogacar van UAE Team Emirates heeft één seconde achterstand.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ozzie Albies gaat bij de World Baseball Classic (WBC) voor het Nederlands Koninkrijksteam spelen. Dat heeft bondscoach Andruw Jones (48) in Amsterdam aan het ANP verteld. De 28-jarige Albies is al jaren vaste kracht op het tweede honk van de Atlanta Braves. De op Curaçao geboren tophonkballer kwam niet eerder uit voor het Koninkrijksteam.
3 uur geledenSINGAPORE (ANP) - De Nederlandse waterpolosters zijn het WK in Singapore begonnen met een ruime zege op Argentinië. Het team van bondscoach Evangelos Doudesis boekte in de eerste groepswedstrijd een 25-6-overwinning. De periodestanden waren: 6-1 6-2 7-2 6-1.
6 uur geledenWIMBLEDON (ANP) - Tennisser Sem Verbeek slaagde er na zijn gewonnen finale in het gemengd dubbelspel op Wimbledon in het publiek in het Centre Court te laten zingen voor zijn jarige vader Frank. Die zat op de tribune en was getuige geweest van de prestatie van zijn zoon. Verbeek won met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde in twee sets van het Brits/Braziliaanse koppel Joe Salisbury/Luisa Stefani (7-6 (3) 7-6 (3). Hij is na Betty Stöve de tweede Nederlandse winnaar van het gemengd dubbel in het Londense grandslamtoernooi.
16 uur geledenLONDEN (ANP) - Sem Verbeek heeft op Wimbledon de titel in het gemengd dubbelspel gewonnen. De 31-jarige Amsterdammer vierde het grootste succes in zijn tenniscarrière met de Tsjechische Katerina Siniakova aan zijn zijde. Het koppel versloeg op het centre court het Brits/Braziliaanse duo Joe Salisbury/Luisa Stefani in twee sets: 7-6 (3) 7-6 (3).
17 uur geleden