Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Olympische vlam is in Tokio weer te zien

Olympische vlam is in Tokio weer te zien

TOKIO (ANP) - De olympische vlam is weer zichtbaar voor het publiek. Een kleine lantaarn met daarin de vlam staat tot 1 november in het Olympisch Museum in de Japanse hoofdstad Tokio. "Ik snap dat de atleten die nu trainen voor de Olympische en Paralympische Spelen zich zorgen maken over de coronapandemie", zegt voorzitter Yasuhiro Yamashita van het Japans olympisch comité. "Ik denk dat het tonen van de olympische vlam in Japan hun een steuntje in de rug geeft."

De vlam werd begin maart ontstoken in het Griekse Olympia. Vanwege de coronacrisis gebeurde dat zonder publiek, net als bij de fakkeloverdracht. De vlam arriveerde op 20 maart in Japan. De geplande fakkelestafette door het land kwam er echter niet, omdat Japan en het Internationaal Olympisch Comité (IOC) enkele dagen later besloten om de Spelen een jaar uit te stellen. De vlam werd nog een tijdje in Fukushima aan het publiek getoond, maar begin april gingen ook daar de deuren dicht vanwege het virus.

Het is de bedoeling dat volgend jaar alsnog zo'n 10.000 estafettelopers de vlam overal in Japan laten zien. Als symbool van hoop wordt de vlam de komende maanden in Tokio getoond aan het publiek, in het museum vlakbij het Olympisch Stadion. Bezoekers moeten omgerekend zo'n 4 euro betalen om naar binnen te kunnen.

Meer uit Sport

Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

1 uur geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

16 uur geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

1 dag geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

1 dag geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

1 dag geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

2 dagen geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

2 dagen geleden