Oliekartel OPEC voorziet nog geen tekorten
ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Zolang de situatie in het Midden-Oosten niet volledig uit de hand loopt, zal er geen sprake zijn van een leveringstekort aan olie. Dat is althans de mening van Energieminister Suhail Al Mazrouei van de Verenigde Arabische Emiraten. Hij kreeg in zijn poging de markten gerust te stellen bijval van Mohammad Barkindo, secretaris-generaal van oliekartel OPEC.
De spanningen in het Midden-Oosten lopen verder op nu Iran Amerikaanse legerbases in Irak aanviel als vergelding voor de dood van de Iraanse generaal Qassem Soleimani. Na de Iraanse aanval liepen de olieprijzen in korte tijd hard op.
Vooralsnog heeft de escalatie van het conflict geen effect voor de Straat van Hormuz, een belangrijk knelpunt voor olietransporten uit de Perzische Golf, aldus Al Mazrouei. Hij wees er verder op dat de markten momenteel goed bevoorraad zijn.
De meeste export vanuit de regio, inclusief die van de grote OPEC-producenten als Saudi-Arabië, Irak en Iran, gaat door de Straat van Hormuz. Iran heeft meermaals gedreigd deze smalle waterweg te blokkeren bij een escalatie van de spanningen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met flinke winsten geopend. Beleggers op Wall Street reageerden positief op de opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over een pauze van de aanvallen door de Verenigde Staten op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen om ruimte te bieden voor onderhandelingen. De olieprijzen gingen daarop stevig omlaag.
41 minuten geledenZOETERMEER (ANP) - Veel bouw- en infrabedrijven maken zich zorgen over de gestegen brandstofprijzen, vooral die van diesel. Een woordvoerster van brancheorganisatie Bouwend Nederland zegt dat dit "absoluut" impact heeft op lopende en nieuwe bouwprojecten. Bedrijven zien de hogere dieselprijs ook terug in allerlei andere kosten, bijvoorbeeld voor transport.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De eigenaar van de populaire erotische filmpjessite OnlyFans, Leonid Radvinsky, is op 43-jarige leeftijd overleden aan kanker. Dat maakte het in Londen gevestigde moederbedrijf Fenix International maandag bekend. Radvinsky was eigenaar van Fenix International.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Lidstaten moeten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten nu al nadenken over hun gasvoorraad voor de komende winter, waarschuwt de Europese Commissie.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De handelsovereenkomst tussen de EU en Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay gaat vanaf 1 mei voorlopig in werking treden. Dat meldt de Europese Commissie maandag. Wederzijdse importtarieven worden met de handelsdeal afgeschaft of verminderd op bepaalde producten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag halverwege de dag plots omhooggegaan, terwijl de olieprijzen opeens een sterke daling lieten zien. Beleggers reageerden direct op opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij meldde op Truth Social dat de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen zullen pauzeren in afwachting van de lopende gesprekken met Iran.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn maandag flink gedaald na opmerkingen van de Amerikaanse president Donald Trump over Iran. Volgens Trump pauzeren de Verenigde Staten de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten de komende vijf dagen, in afwachting van lopende gesprekken met Iran. Kort nadat dit nieuws naar buiten kwam, daalden de olieprijzen zo'n 10 procent.
3 uur geleden