Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oliebedrijven onder druk op Europese beurzen na OPEC-echec

Oliebedrijven onder druk op Europese beurzen na OPEC-echec

AMSTERDAM (ANP) - Grote olie- en gasbedrijven als Shell, TotalEnergies en BP stonden dinsdag bij de zakkers op de Europese beurzen. De onzekerheid over de olieprijs maakte beleggers nerveus. Eerder lukte het de landen van oliekartel OPEC en bondgenoten (OPEC+) niet om tot nieuwe afspraken te komen over productiebeperkingen. Dat zorgde in eerste instantie voor hogere olieprijzen, maar daarna sloeg de onzekerheid toe. Ook de zorgen over de verspreiding van de Delta-variant van het coronavirus zette het sentiment op de beursvloeren onder druk.

Shell was eerder in de AEX-index Amsterdam nog een van de sterkste stijgers. Het concern sloot de sessie echter met een verlies van 2 procent. In Parijs verloor TotalEnergies 2,4 procent aan beurswaarde en BP speelde in Londen bijna 4 procent kwijt.

Het uitblijven van een akkoord kan de toch al krappe markt verder onder druk zetten, met vermoedelijk stevige prijsstijgingen tot gevolg. Maar het kan ook de andere kant op vallen. Als OPEC+ uiteenvalt is het mogelijk ieder voor zich, waarbij landen de markten zouden kunnen overspoelen met olie. Daarmee zouden de prijzen, net als een jaar eerder, kunnen crashen.

Olieprijzen

Nadat bekend werd dat OPEC+ niet tot nieuwe afspraken kwam, liep de olieprijs stevig op, maar gedurende de sessie daalde de prijs weer. Een vat Amerikaanse olie kostte bij de slotbel 2,2 procent minder op 73,55 dollar en Brentolie werd 3,2 procent goedkoper op 74,73 dollar.

Staalconcern ArcelorMittal was bij de slotbel de sterkste daler in de AEX met een verlies van dik 5 procent. In de MidKap was metalenspecialist AMG de grootste verliezer met een verlies van ruim 4 procent. Ook andere Europese staalconcerns als het Duitse ThyssenKrupp en het Finse Outokumpu leverden aan beurswaarde in.

Fastned

De AEX-index op Beursplein 5 sloot de sessie met een verlies van 0,4 procent op 730,88 punten. De MidKap daalde 0,8 procent tot 1049,50 punten. De DAX in Frankfurt zakte 1,1 procent, na een onverwachte daling van de Duitse fabrieksorders in mei. De graadmeters in Parijs en Londen verloren tot 1,3 procent.

Bij de kleinere bedrijven was Fastned een opvallende stijger. Het snellaadbedrijf bouwt tien nieuwe snellaadlocaties in België. Beleggers zetten het aandeel daarop bijna 5 procent hoger. Neways verloor dik 2 procent. Industrieconcern VDL ziet af van een overnamebod op de Brabantse fabrikant van elektronische componenten. Er ontstaat daardoor geen overnamestrijd rond het bedrijf.

De euro was 1,1827 dollar waard, tegenover 1,1864 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

24 minuten geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DE RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

26 minuten geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

2 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

3 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

3 uur geleden
Voorzitter Brits olieconcern BP ontslagen om 'ernstige zorgen'

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Albert Manifold, voorzitter van het Britse olie- en gasconcern BP, is per direct ontslagen. De raad van bestuur van het bedrijf heeft hem vanwege "ernstige zorgen" uit zijn functie ontheven. De zorgen hebben betrekking op goed bestuur, toezicht en gedrag. BP brengt daarbij geen verdere details naar buiten.

4 uur geleden
Vakbond FNV gaat staken in zuivelindustrie na verlopen ultimatum

UTRECHT (ANP) - FNV gaat staken bij makers van melkproducten, kaas, yoghurt en babyvoeding. De vakbond had een ultimatum gesteld aan de Nederlandse Zuivel Organisatie (NZO) in een conflict over een nieuwe cao. Wanneer de stakingen plaatsvinden en welke omvang deze zullen hebben, kan een woordvoerder van FNV nog niet zeggen.

4 uur geleden