
Oekraïne wil direct met Rusland praten als er bestand komt
KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat zijn land bereid is om direct met Rusland te onderhandelen over vrede, maar dan moet er eerst een staakt-het-vuren komen. Wel temperde hij de verwachtingen over een snel vredesakkoord, nadat de Amerikaanse president Donald Trump dit weekend zijn hoop had uitgesproken dat de twee oorlogvoerende landen "deze week nog" een deal zouden kunnen sluiten.
Volgens Zelensky is het onmogelijk om snel afspraken te maken over alle voorwaarden voor vrede. Hij noemde als voorbeelden van lastige kwesties het grondgebied, veiligheidsgaranties en de Oekraïense wens om lid te worden van de NAVO.
Woensdag praat een Oekraïense delegatie in Londen met vertegenwoordigers uit het Verenigd Koninkrijk, Frankrijk en de Verenigde Staten. Zelensky heeft die delegatie gemachtigd om te praten over een gedeeltelijk of volledig bestand met de Russen.
Zelensky reist zelf komende zaterdag naar Vaticaanstad voor de uitvaart van de paus, net als Trump. De Oekraïense president zegt dat hij Trump daar graag zou ontmoeten.
Meer uit Buitenland
BRUSSEL (ANP) - Twaalf EU-landen hebben tot dusver een verzoek ingediend om hun begrotingstekort te laten oplopen om meer te kunnen uitgeven aan defensie, laat een woordvoerder van de Europese Commissie weten. Het gaat om België, Denemarken, Estland, Finland, Duitsland, Griekenland, Hongarije, Letland, Polen, Portugal, Slowakije en Slovenië. Verwacht wordt dat nog meer verzoeken zullen worden ingediend, aangezien ook andere lidstaten belangstelling hebben getoond.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent zegt dat zijn land klaar is om een mineralendeal met Oekraïne te ondertekenen, maar dat dit niet mogelijk is omdat Oekraïne op het laatste moment nog wijzigingen wil aanbrengen.
2 uur geledenKOPENHAGEN (ANP) - Een oudere man heeft in Kopenhagen de controle over zijn auto verloren en is op meerdere mensen ingereden. De politie heeft volgens Deense media bekendgemaakt dat er elf gewonden zijn, onder wie drie in kritieke toestand.
4 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Jules Albert Wijdenbosch (83) is in Paramaribo overleden. Wijdenbosch trad in 1996 aan als president voor de Nationale Democratische Partij (NDP) van Desi Bouterse. Zijn termijn zou in 2001 aflopen, maar na aanhoudende protesten tegen zijn beleid kwamen er vervroegde verkiezingen op 25 mei 2000.
5 uur geledenPALERMO (ANP/AFP) - Komend weekend beginnen de Italiaanse autoriteiten met de berging van het superjacht dat vorig jaar voor de kust van Sicilië zonk. Op dat schip kwamen de Britse techmagnaat Mike Lynch en zes anderen om het leven.
5 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense premier Denys Sjmyhal heeft bevestigd dat de belangrijke grondstoffendeal met de Verenigde Staten bijna klaar is. De ondertekening vindt volgens hem mogelijk in de komende 24 uur plaats.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/DPA) - De Verenigde Staten hebben begrip voor de blokkade van humanitaire hulp aan de Gazastrook door Israël. Dat verklaarde een Amerikaanse vertegenwoordiger bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag.
7 uur geleden