Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïne meldt vernietiging Russische commandopost op de Krim

Oekraïne meldt vernietiging Russische commandopost op de Krim

KYIV (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Oekraïense strijdkrachten zeggen een Russische commandopost te hebben vernietigd op de Krim. Er zou met succes een raketaanval zijn uitgevoerd op vliegbasis Saki.

De Oekraïense luchtmachtchef Mykola Olesjtsjoek prees zijn troepen op sociale media voor hun "goede werk", maar gaf verder weinig details vrij. Oekraïne bestookt al langer doelen op het bezette schiereiland met drones en raketten.

Rusland heeft de aanval niet bevestigd. Het Russische ministerie van Defensie zegt wel dat zaterdag vier raketten zijn "onderschept en vernietigd" boven de Krim. Een dag eerder zouden daar ook al tientallen drones zijn uitgeschakeld.

Rusland annexeerde de Krim in 2014, jaren voor de grote invasie van Oekraïne. Het schiereiland gold als een belangrijke uitvalsbasis voor de Russische marine, maar die is er kwetsbaar gebleken. Oekraïne trof eind vorige maand nog een Russisch marineschip bij de havenstad Feodosia.

Meer uit Buitenland

Media VS: Trump wil aanpassingen deal met Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft vrijdag geprobeerd om verschillende voorwaarden van een voorgestelde deal met Iran te wijzigen. Dat meldden Amerikaanse media zaterdag op basis van geïnformeerde bronnen.

3 minuten geleden
Luide knallen in Massachusetts veroorzaakt door meteoor

WASHINGTON (ANP/AFP) - De knallen die zaterdag in het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts zijn gehoord, werden veroorzaakt door een meteoor die op weg naar de aarde uit elkaar barstte. Dat meldt de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA.

3 uur geleden
Onrust op Champs-Élysées in Parijs door rellen na winst PSG

PARIJS (ANP/AFP) - Op de Champs-Élysées in Parijs is het onrustig nadat Paris-Saint-Germain (PSG) in Boedapest de Champions League won. Op meerdere plekken in Parijs gingen menigtes de straat op, wat leidde tot rellen. Tot nu toe zijn er in de Franse hoofdstad zeker 235 mensen aangehouden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zijn gearresteerd. Eerder op de avond lag het aantal arrestaties op zeker 45.

5 uur geleden
Regio Parijs stopt busvervoer om rellen met veel aanhoudingen

PARIJS (ANP) - De regio Parijs is zaterdagavond gestopt met het openbaar vervoer per bus. De menigtes, onder wie relschoppers, maken het voor personeel en reizigers onmogelijk veilig te rijden. De Parijse voetbalclub Paris-Saint-Germain (PSG) heeft in Boedapest na strafschoppen de Champions League gewonnen en in heel de Parijse regio zijn feestvierders de straat op gegaan.

7 uur geleden
Politie overstelpt met telefoontjes na knal in Massachusetts

BOSTON (ANP) - In het oosten van de Amerikaanse staat Massachusetts is een enorme knal gehoord en hebben mensen de politie om opheldering gevraagd. Politiebureaus in de regio melden dat ze overstelpt zijn met telefoontjes maar geen antwoord weten.

8 uur geleden
Ongeregeldheden in Parijs rond finale Champions League

BOULOGNE-BILLANCOURT (ANP/AFP) - Rondom de finale van de Champions League tussen Paris-Saint-Germain (PSG) en Arsenal is het op meerdere plaatsen in Parijs tot schermutselingen gekomen tussen voetbalsupporters en oproerpolitie. Vooral rond het stadion van de Parijse club PSG in het Parc des Princes in Boulogne-Billancourt werd het onrustig en hebben agenten een tiental aanhoudingen verricht. Supporters die het stadion binnen wilden, hebben er enige tijd barricades opgericht, onder meer met opgestapelde fietsen. In het stadion was de wedstrijd op een scherm te zien voor de 48.000 mensen met toegangskaartjes.

9 uur geleden
Trump wil in plaats van concert op verjaardag VS zelf speechen

WASHINGTON (ANP) - President Donald Trump is klaar met alle ophef rond de concertreeks ter ere van het 250-jarig bestaan van de VS. In een bericht op Truth Social laat hij weten in plaats van dat evenement mogelijk woensdag op The National Mall in Washington een "Amerika is terug-bijeenkomst" te willen houden.

11 uur geleden