
Oekraïne meldt vernietiging Russische commandopost op de Krim
KYIV (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Oekraïense strijdkrachten zeggen een Russische commandopost te hebben vernietigd op de Krim. Er zou met succes een raketaanval zijn uitgevoerd op vliegbasis Saki.
De Oekraïense luchtmachtchef Mykola Olesjtsjoek prees zijn troepen op sociale media voor hun "goede werk", maar gaf verder weinig details vrij. Oekraïne bestookt al langer doelen op het bezette schiereiland met drones en raketten.
Rusland heeft de aanval niet bevestigd. Het Russische ministerie van Defensie zegt wel dat zaterdag vier raketten zijn "onderschept en vernietigd" boven de Krim. Een dag eerder zouden daar ook al tientallen drones zijn uitgeschakeld.
Rusland annexeerde de Krim in 2014, jaren voor de grote invasie van Oekraïne. Het schiereiland gold als een belangrijke uitvalsbasis voor de Russische marine, maar die is er kwetsbaar gebleken. Oekraïne trof eind vorige maand nog een Russisch marineschip bij de havenstad Feodosia.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/AFP) - Seksueel geweld in conflictgebieden is in 2024 flink toegenomen. In het jaarlijkse rapport hierover van de Verenigde Naties meldt de organisatie een stijging van 25 procent ten opzichte van het jaar ervoor.
35 minuten geledenKABUL (ANP) - Amnesty International vindt dat de Taliban het rechtssysteem in Afghanistan weer moeten invoeren. Volgens de mensenrechtenorganisatie zijn er momenteel geen duidelijke wetten en worden straffen willekeurig uitgedeeld.
3 uur geledenNOVI SAD (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Demonstranten hebben donderdag in de stad Novi Sad in het noorden van Servië een kantoor van regeringspartij SNS van president Aleksandar Vucic geplunderd. In hoofdstad Belgrado raakten duizenden deelnemers aan een protest slaags met de oproerpolitie en met aanhangers van Vucic.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De onderhandelingen over een bindend internationaal verdrag rond de bestrijding van plasticvervuiling hebben donderdagavond niet tot een akkoord geleid. Voorzitter Luis Vayas Valdivieso kondigde aan dat de conferentie verlengd wordt tot en met vrijdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de verwachting uitgesproken dat vrede mogelijk is tussen Rusland en Oekraïne. "Ik denk dat president Poetin vrede zal sluiten. Ik denk dat president Zelensky vrede zal sluiten", zei hij in het Witte Huis over de leiders van de twee landen. "We zullen zien of ze met elkaar door een deur kunnen."
10 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische minister van Buitenlandse Zaken Maxime Prévot vindt dat België op korte termijn Palestina moet erkennen. Hij wil onder meer Frankrijk volgen, dat komende maand bij de Verenigde Naties de stap zal nemen. Over een snelle erkenning is nog geen eensgezindheid binnen de coalitieregering in Brussel, meldt de Vlaamse zender VRT.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - Het Kremlin voorziet geen gezamenlijke Amerikaans-Russische verklaring na de top tussen de leiders van de landen in Alaska. "Nee, er valt niets te verwachten, er is niets voorbereid en het is onwaarschijnlijk dat er een document komt", zei regeringswoordvoerder Dmitri Peskov volgens Russische media als Interfax en TASS.
11 uur geleden