Oekraïne in toenemende problemen bij verdediging tegen Rusland
KYIV (ANP) - Oekraïne heeft toenemende problemen om zich te verdedigen tegen de Russische invasie, nu Russische troepen oprukken en Noord-Koreaanse troepen zich voorbereiden om deel te nemen aan het offensief. Dat zei de Oekraïense opperbevelhebber Oleksandr Sirski zaterdag.
Er zouden 11.000 Noord-Koreaanse manschappen in Rusland zijn gearriveerd om mee te vechten tegen Oekraïne.
"De vijand is in het voordeel omdat hij over meer manschappen beschikt", aldus Sirski op Facebook. Volgens de commandant richten de Russen zich op de steden Pokrovsk en Koerachove. Hij zei dat er in de buurt van Koerachove veertig gewapende confrontaties waren geweest.
Volgens militaire bloggers proberen de Russen Koerachove te omsingelen.
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigde de Russen van aanvallen op civiele doelen en riep Europese landen op meer luchtverdedigingssystemen te sturen.
Meer uit Buitenland
TSJERNIHIV (ANP/RTR) - Bijna 150.000 Oekraïners zitten zonder stroom door een Russische aanval op energievoorzieningen bij Tsjernihiv, meldt de regionale netbeheerder. De gouverneur van de aan Rusland en Belarus grenzende regio meldde eerder deze week ook al grootschalige stroomuitval, toen door een droneaanval.
6 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een woordvoerder van het Iraanse leger heeft de Verenigde Staten bespot om uitlatingen over mogelijke onderhandelingen over het conflict in het Midden-Oosten. Volgens Iraanse staatsmedia zei hij dat Washington "met zichzelf onderhandelt".
55 minuten geledenTEHERAN/TEL AVIV/KOEWEIT/RIYAD (ANP/RTR) - Israël heeft woensdag opnieuw de Iraanse hoofdstad Teheran onder vuur genomen, melden het Israëlische leger en Iraanse media. Volgens Iran werd onder meer een woonwijk getroffen, waar reddingswerkers naar slachtoffers zoeken.
1 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische luchtaanvallen in het zuiden van Libanon zijn woensdag zeker negen mensen gedood, berichten Libanese staatsmedia. Vier kwamen om in de stad Adloun, twee in het Palestijnse vluchtelingenkamp Mieh Mieh bij de kustplaats Sidon, waar ook vier mensen gewond raakten. Bij een aanval op de stad Habboush vielen drie doden en achttien gewonden.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP/RTR) - Het linkse blok van de sociaaldemocratische premier Mette Frederiksen heeft de Deense parlementsverkiezingen gewonnen, maar haalde opnieuw geen meerderheid. De sociaaldemocraten zelf boekten hun slechtste resultaat in meer dan 120 jaar.
5 uur geledenPALM BEACH (ANP) - In het kiesdistrict rond Mar-a-Lago, het landgoed van president Donald Trump in Florida, heeft de Democratische Emily Gregory een zetel in het parlement van de staat gewonnen. Ze versloeg de door Trump gesteunde Republikein Jon Maples. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.
5 uur geledenMIAMI (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft dinsdag bijna drie uur getuigd in een corruptiezaak tegen zijn goede vriend en voormalig congreslid David Rivera. Die staat terecht voor geheime lobbyactiviteiten namens Venezuela tijdens Trumps eerste ambtstermijn.
8 uur geleden