Oekraïne in toenemende problemen bij verdediging tegen Rusland
KYIV (ANP) - Oekraïne heeft toenemende problemen om zich te verdedigen tegen de Russische invasie, nu Russische troepen oprukken en Noord-Koreaanse troepen zich voorbereiden om deel te nemen aan het offensief. Dat zei de Oekraïense opperbevelhebber Oleksandr Sirski zaterdag.
Er zouden 11.000 Noord-Koreaanse manschappen in Rusland zijn gearriveerd om mee te vechten tegen Oekraïne.
"De vijand is in het voordeel omdat hij over meer manschappen beschikt", aldus Sirski op Facebook. Volgens de commandant richten de Russen zich op de steden Pokrovsk en Koerachove. Hij zei dat er in de buurt van Koerachove veertig gewapende confrontaties waren geweest.
Volgens militaire bloggers proberen de Russen Koerachove te omsingelen.
De Oekraïense president Volodymyr Zelensky beschuldigde de Russen van aanvallen op civiele doelen en riep Europese landen op meer luchtverdedigingssystemen te sturen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
33 minuten geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
42 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
6 uur geledenROME (ANP) - Italië wil sancties tegen een Israëlische minister voor zijn behandeling van de activisten van de Global Sumud Flotilla. Minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft EU-buitenlandchef Kaja Kallas gevraagd om dat op de agenda te zetten voor de volgende bijeenkomst van buitenlandministers, schrijft hij op X.
8 uur geledenHELSINGBORG (ANP) - De aanpassing van het aantal beschikbare Amerikaanse hulptroepen voor Europa is geen reden voor ongerustheid, verzekert NAVO-topman Mark Rutte. "Wat de Verenigde Staten zullen aankondigen is absoluut te doen", zei hij een dag voor de VS de NAVO-landen willen inlichten over de volgens bronnen aanzienlijke vermindering.
8 uur geledenKINSHASA (ANP/RTR/AFP) - In het oosten van de Democratische Republiek Congo is een geval van ebola vastgesteld. Dat meldt de rebellengroep die dat deel van het land onder controle heeft, M23.
10 uur geleden