Oekraïense leider Zelensky spreekt premier Starmer in Londen
LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Londen met de Britse premier Keir Starmer gesproken. Hij spreekt later op de dag in Londen ook met NAVO-chef Mark Rutte. Rutte heeft donderdag ook een afspraak met Starmer. Zelensky reist door Europa voor meer steun in de oorlog tegen Rusland. Hij is bezorgd over de omvang van de westerse steun na de Amerikaanse presidentsverkiezingen komende maand.
Zelensky spreekt donderdag ook de Franse president Emmanuel Macron in Parijs en de Italiaanse premier Giorgia Meloni in Rome. Vrijdag ontvangt de paus Zelensky in het Vaticaan. Daarna gaat de Oekraïense leider naar Duitsland voor een onderhoud met bondskanselier Olaf Scholz.
Zelensky zou zaterdag op een topontmoeting met bondgenoten op een Amerikaanse basis in Duitsland een plan presenteren over hoe hij de oorlog met Rusland denkt te winnen. De bijeenkomst in Ramstein in het zuidwesten van Duitsland was een initiatief van de Amerikaanse president Joe Biden die Duitsland zou bezoeken. Toen die zei niet te kunnen komen als gevolg van de orkaan Milton, is de bijeenkomst afgelast en is Zelensky aan zijn nieuwe rondreis begonnen.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP/AFP/RTR/DPA) - De onderhandelingen over het lot van de Gazastrook zijn volgens de premier van Qatar, Mohammed bin Abdulrahman al-Thani, in een kritieke fase beland. Hij dringt aan op een volledige terugtrekking van Israëlische troepen uit de Gazastrook. "De wapenstilstand is niet compleet" als Israël de strook niet verlaat.
44 minuten geledenBANDA ATJEH (ANP/AFP) - Het dodental door het noodweer op het Indonesische eiland Sumatra is opgelopen tot boven de 900. Er worden nog steeds honderden mensen vermist.
2 uur geledenSPIN BOLDAK (ANP/AFP) - Door een Pakistaanse aanval aan de grens in het zuidoosten van het land zijn volgens de Afghaanse autoriteiten zeker vier burgers en een lid van de Taliban om het leven gekomen. De landen beschuldigen elkaar ervan verantwoordelijk te zijn voor de botsing tussen troepen aan de grens bij Spin Boldak. Pakistan meldt drie gewonden. Volgens bewoners duurden de schietpartijen twee uur.
3 uur geledenBERLIJN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft vlak voor een bezoek aan Jordanië en Israël president Mahmoud Abbas van de Palestijnse Autoriteit gebeld. Merz beklemtoonde daarbij volgens zijn woordvoerder dat Berlijn achter het vredesplan van president Donald Trump staat en dat hij verwelkomt dat de Palestijnse Autoriteit eraan meewerkt.
3 uur geledenATTERIDGEVILLE (ANP) - Bij een nachtelijke schietpartij bij het Zuid-Afrikaanse Pretoria zijn zeker elf mensen gedood. Veertien mensen zijn gewond naar een ziekenhuis gebracht, melden Zuid-Afrikaanse media. De politie weet nog niets over de toedracht. Onder de doden zijn een kind van 3 jaar en twee tieners van 12 en 16.
5 uur geledenSYDNEY (ANP/RTR) - Autoriteiten hebben duizenden bewoners van een streek circa 40 kilometer ten noorden van Sydney opgeroepen te evacueren als gevolg van een grote bosbrand. Die woedt in een dichtbevolkte streek bij de plaats Woy Woy. De Australische premier Anthony Albanese heeft opgeroepen "goed op elkaar te letten en de instructies van de autoriteiten op te volgen".
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Duitse regeringsleider Friedrich Merz erkent de Belgische bezorgdheid over de inzet van bevroren Russisch geld voor Oekraïne. Alle landen moeten hetzelfde risico dragen, zei de bondskanselier na overleg met de Belgische premier Bart De Wever en Europese Commissievoorzitter Ursula von der Leyen.
16 uur geleden