Oekraïense leider Zelensky spreekt premier Starmer in Londen
LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Londen met de Britse premier Keir Starmer gesproken. Hij spreekt later op de dag in Londen ook met NAVO-chef Mark Rutte. Rutte heeft donderdag ook een afspraak met Starmer. Zelensky reist door Europa voor meer steun in de oorlog tegen Rusland. Hij is bezorgd over de omvang van de westerse steun na de Amerikaanse presidentsverkiezingen komende maand.
Zelensky spreekt donderdag ook de Franse president Emmanuel Macron in Parijs en de Italiaanse premier Giorgia Meloni in Rome. Vrijdag ontvangt de paus Zelensky in het Vaticaan. Daarna gaat de Oekraïense leider naar Duitsland voor een onderhoud met bondskanselier Olaf Scholz.
Zelensky zou zaterdag op een topontmoeting met bondgenoten op een Amerikaanse basis in Duitsland een plan presenteren over hoe hij de oorlog met Rusland denkt te winnen. De bijeenkomst in Ramstein in het zuidwesten van Duitsland was een initiatief van de Amerikaanse president Joe Biden die Duitsland zou bezoeken. Toen die zei niet te kunnen komen als gevolg van de orkaan Milton, is de bijeenkomst afgelast en is Zelensky aan zijn nieuwe rondreis begonnen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met een pennenstreek een einde gemaakt aan de gedeeltelijke overheidssluiting in de VS. Eerder dinsdag stemde het Huis van Afgevaardigden voor het begrotingsvoorstel dat een einde moest maken aan de politieke impasse in het land.
37 minuten geledenATHENE (ANP/RTR) - Zeker veertien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
55 minuten geledenTRIPOLI (ANP/AFP/RTR) - Saif al-Islam Kaddafi, tweede zoon van de Libische oud-dictator Muammar Kaddafi, is doodgeschoten. Hij werd gezocht door het Internationaal Strafhof in Den Haag. Hij werd thuis door vier mannen geëxecuteerd, aldus zijn adviseur tegen media.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft ingestemd met een begroting die de gedeeltelijke shutdown in het land moet beëindigen. De begroting die leidde tot de impasse ligt nu voor bij president Trump.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De voorgenomen gesprekken tussen de VS en Iran deze week gaan door. Dat zegt Witte Huis-woordvoerder Karoline Leavitt. De twee landen, waartussen de spanningen de voorbije weken flink zijn opgelopen, treffen elkaar volgens planning vrijdag in Istanbul.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse politie begint een onderzoek naar de opgestapte Labour-politicus Peter Mandelson (72) en zijn contact met Jeffrey Epstein, schrijven Britse media als The Guardian en de BBC. In vrijdag vrijgegeven documenten zitten aanwijzingen dat Mandelson gevoelige informatie zou hebben doorgespeeld aan de omstreden Amerikaanse investeerder over de financiële crisis van 2008.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bij het proces in Frankrijk tegen de uiterst rechtse politicus Marine Le Pen is ook in hoger beroep geëist dat ze vijf jaar geen openbaar ambt mag bekleden. Dat betekent onder meer dat ze zich niet kandidaat kan stellen voor verkiezingen. Le Pen wil meedoen aan de Franse presidentsverkiezingen volgend jaar.
4 uur geleden