Oekraïense leider Zelensky spreekt premier Starmer in Londen
LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Londen met de Britse premier Keir Starmer gesproken. Hij spreekt later op de dag in Londen ook met NAVO-chef Mark Rutte. Rutte heeft donderdag ook een afspraak met Starmer. Zelensky reist door Europa voor meer steun in de oorlog tegen Rusland. Hij is bezorgd over de omvang van de westerse steun na de Amerikaanse presidentsverkiezingen komende maand.
Zelensky spreekt donderdag ook de Franse president Emmanuel Macron in Parijs en de Italiaanse premier Giorgia Meloni in Rome. Vrijdag ontvangt de paus Zelensky in het Vaticaan. Daarna gaat de Oekraïense leider naar Duitsland voor een onderhoud met bondskanselier Olaf Scholz.
Zelensky zou zaterdag op een topontmoeting met bondgenoten op een Amerikaanse basis in Duitsland een plan presenteren over hoe hij de oorlog met Rusland denkt te winnen. De bijeenkomst in Ramstein in het zuidwesten van Duitsland was een initiatief van de Amerikaanse president Joe Biden die Duitsland zou bezoeken. Toen die zei niet te kunnen komen als gevolg van de orkaan Milton, is de bijeenkomst afgelast en is Zelensky aan zijn nieuwe rondreis begonnen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/RTR/AFP/DPA) - Het Israëlische parlement heeft ingestemd met de omstreden uitbreiding van de doodstraf. Mensen die worden veroordeeld voor moord met een terroristisch motief kunnen door de wet de doodstraf krijgen, die moet worden uitgevoerd door ophanging. Critici denken dat de wet in de praktijk alleen voor Palestijnen zal gelden.
30 minuten geledenPARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse oud-president Chan Santokhi (67) is overleden, meldden nieuwsmedia Waterkant en StarNieuws. Hij zou maandagmiddag onwel zijn geraakt en met spoed naar het ziekenhuis zijn gebracht.
52 minuten geledenADELANTO (ANP/RTR) - Een Mexicaanse immigrant is overleden in een Amerikaans immigratiedetentiecentrum in Los Angeles, meldde immigratiedienst ICE maandag. De man zou bewusteloos zijn aangetroffen in zijn bed. Het is niet bekend waar hij aan overleed. Volgens een lokale nieuwssite was hij 36 jaar.
2 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Opnieuw is een Iraanse raket neergehaald die het Turkse luchtruim was binnengedrongen. De ballistische raket werd onschadelijk gemaakt door de NAVO-luchtverdediging in de oostelijke Middellandse Zee, meldt het Turkse ministerie van Nationale Defensie.
3 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Duitsland en Syrië gaan samenwerken aan de terugkeer van honderdduizenden Syrische vluchtelingen in de komende jaren. Dat kondigden de Duitse bondskanselier Friedrich Merz en de Syrische president Ahmed al-Sharaa aan op een gezamenlijke persconferentie in Berlijn.
3 uur geledenBREST (ANP/AFP) - De Chinese kapitein van een olietanker die vermoedelijk behoort tot de Russische schaduwvloot, is in Frankrijk veroordeeld tot een jaar cel en een geldboete van 150.000 euro. Ook is een arrestatiebevel uitgevaardigd tegen kapitein Chen Zhangjie, die bij verstek werd veroordeeld voor het weigeren van het stilleggen van zijn schip toen hij hiertoe werd bevolen.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Twee Chinese containerschepen zijn door de Straat van Hormuz gevaren, is te zien bij scheepvaartmonitor MarineTraffic. Iran heeft sinds het begin van de oorlog vorige maand slechts enkele schepen doorgelaten en heeft schepen aangevallen die ondanks de blokkade toch probeerden om door te varen.
6 uur geleden