Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oekraïense leider Zelensky spreekt premier Starmer in Londen

Oekraïense leider Zelensky spreekt premier Starmer in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Londen met de Britse premier Keir Starmer gesproken. Hij spreekt later op de dag in Londen ook met NAVO-chef Mark Rutte. Rutte heeft donderdag ook een afspraak met Starmer. Zelensky reist door Europa voor meer steun in de oorlog tegen Rusland. Hij is bezorgd over de omvang van de westerse steun na de Amerikaanse presidentsverkiezingen komende maand.

Zelensky spreekt donderdag ook de Franse president Emmanuel Macron in Parijs en de Italiaanse premier Giorgia Meloni in Rome. Vrijdag ontvangt de paus Zelensky in het Vaticaan. Daarna gaat de Oekraïense leider naar Duitsland voor een onderhoud met bondskanselier Olaf Scholz.

Zelensky zou zaterdag op een topontmoeting met bondgenoten op een Amerikaanse basis in Duitsland een plan presenteren over hoe hij de oorlog met Rusland denkt te winnen. De bijeenkomst in Ramstein in het zuidwesten van Duitsland was een initiatief van de Amerikaanse president Joe Biden die Duitsland zou bezoeken. Toen die zei niet te kunnen komen als gevolg van de orkaan Milton, is de bijeenkomst afgelast en is Zelensky aan zijn nieuwe rondreis begonnen.

Meer uit Buitenland

Noorse politie zoekt verdachte om explosie ambassade VS in Oslo

OSLO (ANP/RTR) - De Noorse politie is op zoek naar een verdachte die is opgedoken op beelden rond de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo, afgelopen weekend. De dienst heeft een foto gedeeld van de in zwarte kleding gehulde persoon, die ervan wordt verdacht een explosief te hebben geplaatst bij het pand. Een terroristisch motief wordt niet uitgesloten, meldde de politie zondag al.

20 minuten geleden
Poetin spreekt 'rotsvast' vertrouwen in nieuwe Iraanse leider uit

MOSKOU (ANP/AFP) - Het Kremlin heeft zijn steun uitgesproken voor de benoeming van Mojtaba Khamenei als nieuwe opperste leider van Iran. In een bericht aan de nieuwe Iraanse machthebber betuigde het kantoor van president Vladimir Poetin maandag zijn "rotsvaste steun" aan diens leiderschap. Ook zei Poetin er vertrouwen in te hebben dat Mojtaba Khamenei het werk van wijlen zijn vader Ali Khamenei "met eer" zal voortzetten.

57 minuten geleden
Honderden arrestaties Qatar voor delen beelden Iraanse aanvallen

DOHA (ANP/AFP) - Qatar heeft 313 mensen gearresteerd voor het delen van beelden en "misleidende informatie" tijdens de dagenlange aanvallen van Iran, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Iran voert vergeldingsaanvallen uit op landen in het Midden-Oosten na de Amerikaans-Israëlische aanvallen van vorige week.

1 uur geleden
Omroepbaas Oostenrijk vlak voor Songfestival weg om #MeToo

WENEN (ANP) - De directeur van de Oostenrijkse omroep ORF is per direct afgetreden, twee maanden voor het Eurovisie Songfestival dat de omroep organiseert. Dat heeft de ORF maandag bekendgemaakt. Roland Weissmanns vertrek volgt op een beschuldiging van seksuele intimidatie aan zijn adres, laat de omroep weten.

1 uur geleden
Burgemeester Luik: explosie bij synagoge 'daad van antisemitisme'

LUIK (ANP/BELGA) - De burgemeester van het Belgische Luik, Willy Demeyer, noemde de aanval bij een synagoge in de nacht van zondag op maandag een "extreem gewelddadige daad van antisemitisme, die in strijd is met de Luikse traditie van wederzijds respect." Bij de explosie vielen geen gewonden. Wel zijn de ramen aan de voorgevel van het gebouw weggeblazen, evenals de ramen van gebouwen ertegenover.

1 uur geleden
EU wil defensiepartnerschappen met Australië, IJsland en Ghana

BRUSSEL (ANP) - De EU is van plan de komende dagen een zogeheten partnerschap voor defensie te ondertekenen met Australië, IJsland en Ghana. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in een toespraak op een conferentie van EU-ambassadeurs. De EU sloot eerder al soortgelijke partnerschappen met Canada en het Verenigd Koninkrijk.

1 uur geleden
Onderzoek naar burgemeester Crans-Montana na dodelijke brand bar

CRANS-MONTANA (ANP/AFP) - De burgemeester van het Zwitserse Crans-Montana, Nicolas Féraud, wordt onderzocht vanwege de dodelijke brand tijdens de jaarwisseling in een bar in de stad, melden Zwitserse media. Bij de brand kwamen 41 mensen om het leven. Naast de burgemeester worden volgens Zwitserse aanklagers ook vier andere voormalige en huidige lokale functionarissen onderzocht.

2 uur geleden