Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

OAS-chef wil dat ​​ICC Maduro aanklaagt om 'bloedbad' Venezuela

OAS-chef wil dat ​​ICC Maduro aanklaagt om 'bloedbad' Venezuela

WASHINGTON (ANP) - Secretaris-generaal Luis Almagro van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) schrijft op X dat de organisatie het Internationaal Strafhof (ICC) zal verzoeken de Venezolaanse president Nicolás Maduro aan te klagen en een arrestatiebevel tegen hem uit te vaardigen.

"Maduro beloofde een bloedbad, en wij waren verontwaardigd toen we dat hoorden, en we zijn nog verontwaardigder nu hij het doet", schrijft Almagro onder meer. "Het is tijd voor een aanklacht en een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof tegen de belangrijkste daders, waaronder Maduro. Het is tijd voor gerechtigheid."

Almagro lijkt met zijn woorden te doelen op de bloedige wijze waarop de Venezolaanse politie gereageerd heeft op de recente straatprotesten tegen de verkiezingsuitslag van afgelopen zondag. Daarbij zijn volgens mensenrechtenorganisaties zeker tien doden gevallen.

Meer uit Buitenland

Democraat wint verkiezing in Republikeins bolwerk New Jersey

WASHINGTON (ANP) - De progressieve Democraat Analilia Mejia heeft een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden in de staat New Jersey gewonnen. Dat melden Amerikaanse media, waaronder Politico.

59 minuten geleden
Libanese leger: Israël beschiet dorpen na staakt-het-vuren

BEIROET (ANP) - Israël heeft het staakt-het-vuren in Libanon, dat om middernacht inging, meteen geschonden, meldt het Libanese leger. Israël beschoot meerdere dorpen in het zuiden van het land. Het Libanese leger riep burgers op voorlopig niet terug te keren naar dorpen en steden in het zuiden.

1 uur geleden
VS waarschuwen Europa voor vertraging wapenleveringen door oorlog

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben enkele Europese bondgenoten laten weten dat eerder afgesproken wapenleveringen waarschijnlijk vertraging oplopen door de oorlog met Iran, melden vijf ingewijden aan persbureau Reuters. Volgens hen gaat het onder meer om landen in het Baltische gebied en Scandinavië.

3 uur geleden
Iran opent weer deel van telefoon- en internetverkeer

TEHERAN (ANP) - Iran heeft voor het eerst sinds de aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op 28 februari een deel van het internationale telefoonverkeer en internet hersteld. Dat melden lokale media.

3 uur geleden
Trump: Iran akkoord om nucleair materiaal over te dragen

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump is Iran akkoord om het "nucleaire stof" over te dragen, waarmee hij lijkt te doelen op het verrijkte uranium waarmee Iran volgens de Amerikanen een kernwapen zou kunnen bouwen.

7 uur geleden
Netanyahu stemt in met staakt-het-vuren in Libanon

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft ingestemd met een tijdelijk staakt-het-vuren in Libanon. De Amerikaanse president Donald Trump kondigde het tiendaagse bestand eerder op donderdag aan.

8 uur geleden
Iraanse bronnen: Iran en VS werken aan tijdelijke overeenkomst

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran en de Verenigde Staten hebben hun ambities om tot een volledig vredesakkoord te komen "afgeschaald" en proberen in plaats daarvan tot een tijdelijke overeenkomst te komen, zeggen Iraanse bronnen tegen persbureau Reuters. Volgens hen is er vooruitgang geboekt in onderhandelingen over de Straat van Hormuz, maar blijft het kernprogramma van Iran een gevoelig punt.

10 uur geleden