OAS-chef wil dat ICC Maduro aanklaagt om 'bloedbad' Venezuela
WASHINGTON (ANP) - Secretaris-generaal Luis Almagro van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) schrijft op X dat de organisatie het Internationaal Strafhof (ICC) zal verzoeken de Venezolaanse president Nicolás Maduro aan te klagen en een arrestatiebevel tegen hem uit te vaardigen.
"Maduro beloofde een bloedbad, en wij waren verontwaardigd toen we dat hoorden, en we zijn nog verontwaardigder nu hij het doet", schrijft Almagro onder meer. "Het is tijd voor een aanklacht en een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof tegen de belangrijkste daders, waaronder Maduro. Het is tijd voor gerechtigheid."
Almagro lijkt met zijn woorden te doelen op de bloedige wijze waarop de Venezolaanse politie gereageerd heeft op de recente straatprotesten tegen de verkiezingsuitslag van afgelopen zondag. Daarbij zijn volgens mensenrechtenorganisaties zeker tien doden gevallen.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP) - Paus Leo XIV heeft in zijn eerste paasboodschap wereldleiders opgeroepen om "te kiezen voor vrede". Hij sprak op een vol Sint-Pietersplein over de vele conflicten in de wereld, maar noemde geen landen en gebieden bij naam.
45 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - China bevestigt dat het een Fransman heeft geëxecuteerd vanwege drugssmokkel. Het tegengaan van drugscriminaliteit is de gezamenlijke verantwoordelijkheid van alle landen, verklaart de Chinese ambassade in Frankrijk hierover.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - De Libanese president Joseph Aoun heeft zondag opnieuw opgeroepen tot onderhandelingen met Israël. Het buurland voert sinds begin maart weer grote aanvallen uit op Libanon en is ook weer bezig met een grondoffensief in het zuiden.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse krijgsmacht claimt dat meerdere toestellen zijn neergehaald die deel uitmaakten van de Amerikaanse zoektocht naar een vermiste piloot in Iran. Een woordvoerder meldt dat het gaat om twee transportvliegtuigen van het type C-130 en twee Blackhawk-helikopters.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse Revolutionaire Garde zegt een Amerikaans vliegtuig te hebben neergeschoten dat betrokken was bij de reddingsactie voor het bemanningslid van een neergehaalde Amerikaanse F-15. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim, dat banden heeft met de garde, zondag.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben het bemanningslid gered dat vermist was geraakt nadat een gevechtsvliegtuig vrijdag was neergehaald boven Iran. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump bevestigd. Volgens Trump liep het bemanningslid verwondingen op, maar zijn die niet levensbedreigend.
6 uur geledenTEHERAN (ANP) - In het gebied in Iran waar het vermiste bemanningslid van de neergehaalde F-15 zich vermoedelijk bevindt, worden volgens het Iraanse persbureau Tasnim luchtaanvallen uitgevoerd. Een lokale gouverneur stelt dat er drie mensen zijn omgekomen bij aanvallen door de Verenigde Staten en Israël, aldus Tasnim, dat banden heeft met de Iraanse Revolutionaire Garde.
8 uur geleden