OAS-chef wil dat ICC Maduro aanklaagt om 'bloedbad' Venezuela
WASHINGTON (ANP) - Secretaris-generaal Luis Almagro van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) schrijft op X dat de organisatie het Internationaal Strafhof (ICC) zal verzoeken de Venezolaanse president Nicolás Maduro aan te klagen en een arrestatiebevel tegen hem uit te vaardigen.
"Maduro beloofde een bloedbad, en wij waren verontwaardigd toen we dat hoorden, en we zijn nog verontwaardigder nu hij het doet", schrijft Almagro onder meer. "Het is tijd voor een aanklacht en een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof tegen de belangrijkste daders, waaronder Maduro. Het is tijd voor gerechtigheid."
Almagro lijkt met zijn woorden te doelen op de bloedige wijze waarop de Venezolaanse politie gereageerd heeft op de recente straatprotesten tegen de verkiezingsuitslag van afgelopen zondag. Daarbij zijn volgens mensenrechtenorganisaties zeker tien doden gevallen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP) - De Iraanse regering heeft "herhaaldelijk gebruikgemaakt" van clusterbommen bij aanvallen op Israël sinds 28 februari. Dat meldt Human Rights Watch (HRW). Bij de aanvallen zijn minstens vier burgers omgekomen, wat in strijd is met de oorlogsregels en mogelijk neerkomt op oorlogsmisdaden.
19 minuten geledenCANBERRA (ANP/RTR) - Australië zal de belasting op brandstof en diesel voor drie maanden halveren in een poging om de kosten te verlagen die zijn gestegen door de oorlog tussen de Verenigde Staten en Israël tegen Iran, kondigde premier Anthony Albanese aan.
1 uur geledenBEIJING (ANP/AFP) - China's nationale luchtvaartmaatschappij Air China heeft maandag de vluchten tussen Beijing en Pyongyang hervat na een onderbreking van zes jaar, zo blijkt uit trackinggegevens.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat de Verenigde Staten met Iran hebben onderhandeld over de doorgang van twintig olietankers door de Straat van Hormuz. De blokkade van deze belangrijke vaarroute sinds het begin van de oorlog in het Midden-Oosten heeft de olieprijzen flink doen stijgen.
1 uur geledenMELBOURNE (ANP/AFP) - De voortvluchtige Dezi Freeman, de Australiër die naar verluidt verantwoordelijk is voor de dood van twee agenten in de Australische plaats Porepunkah, is na een zeven maanden durende klopjacht doodgeschoten door de politie. Dat gebeurde in het noordoosten van deelstaat Victoria, meldt de politie in een verklaring. Bij het incident raakte niemand anders gewond.
4 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP/RTR) - Een vredeshandhaver van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is om het leven gekomen toen een projectiel ontplofte in de omgeving van Adshit al-Qusayr in het zuiden van Libanon, meldt de VN-vredesmacht in een verklaring.
5 uur geledenADSHIT AL-QUSAYR (ANP) - Bij een aanval op Zuid-Libanon zijn meerdere vredeshandhavers van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) gewond geraakt. Dat meldt de woordvoerder van UNIFIL aan het door de staat gerunde Nationale Nieuwsagentschap van Libanon.
6 uur geleden