OAS-chef wil dat ICC Maduro aanklaagt om 'bloedbad' Venezuela
WASHINGTON (ANP) - Secretaris-generaal Luis Almagro van de Organisatie van Amerikaanse Staten (OAS) schrijft op X dat de organisatie het Internationaal Strafhof (ICC) zal verzoeken de Venezolaanse president Nicolás Maduro aan te klagen en een arrestatiebevel tegen hem uit te vaardigen.
"Maduro beloofde een bloedbad, en wij waren verontwaardigd toen we dat hoorden, en we zijn nog verontwaardigder nu hij het doet", schrijft Almagro onder meer. "Het is tijd voor een aanklacht en een arrestatiebevel van het Internationaal Strafhof tegen de belangrijkste daders, waaronder Maduro. Het is tijd voor gerechtigheid."
Almagro lijkt met zijn woorden te doelen op de bloedige wijze waarop de Venezolaanse politie gereageerd heeft op de recente straatprotesten tegen de verkiezingsuitslag van afgelopen zondag. Daarbij zijn volgens mensenrechtenorganisaties zeker tien doden gevallen.
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
41 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Zelensky heeft een staakt-het-vuren aangekondigd dat in de nacht van 5 op 6 mei om middernacht moet ingaan. Hij reageert daarmee op de Russische aankondiging van een bestand op 8 en 9 mei.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland heeft een eenzijdig staakt-het-vuren in Oekraïne aangekondigd voor 8 en 9 mei, ter ere van de Dag van de Overwinning. Het Kremlin zei vorige week nog dat de Russische president Vladimir Poetin een eendaags bestand had voorgesteld in een telefoongesprek met zijn Amerikaanse ambtgenoot Trump.
5 uur geledenABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Zeker drie personen zijn gewond geraakt door nieuwe Iraanse aanvallen op de Verenigde Arabische Emiraten. Dat melden de autoriteiten in de Golfstaat, die stellen dat de slachtoffers de Indiase nationaliteit hebben.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse krijgsmacht heeft zes kleine Iraanse boten vernietigd. Ook zijn Iraanse raketten en drones neergehaald die waren afgevuurd op scheepvaart in de Straat van Hormuz, meldde admiraal Brad Cooper.
6 uur geledenLEIPZIG (ANP/DPA) - Nadat een auto is ingereden op een menigte in Leipzig zijn zeker twee doden gevallen, zegt burgemeester Burkhard Jung tegen media. De vermoedelijke dader is aangehouden. Het gaat om een 33-jarige man met de Duitse nationaliteit, maakte de politie bekend.
7 uur geledenLEIPZIG (ANP) - Een auto is in het Duitse Leipzig ingereden op een groep mensen. Daarbij raakten meerdere personen gewond, berichten Duitse media, waaronder omroep MDR. Onduidelijk is nog of sprake is van opzet.
7 uur geleden