Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nvidia eindigt opnieuw in de plus op positief Wall Street

Nvidia eindigt opnieuw in de plus op positief Wall Street

NEW YORK (ANP) - Nvidia is donderdag opnieuw hoger geëindigd op de aandelenbeurzen in New York. Het populaire AI-chipbedrijf steeg een dag eerder 8 procent, na berichten dat de Amerikaanse overheid overweegt de export van Nvidia's geavanceerde chips naar Saudi-Arabië toe te staan. Nu sloot het aandeel 1,9 procent hoger.

Andere chipbedrijven zoals Broadcom, Advanced Micro Devices (AMD) en Intel werden op woensdag ook flink meer waard. Nu was dat beeld echter wisselend. Zo stegen Broadcom en AMD respectievelijk 4 procent en 0,6 procent, Intel zakte 1,4 procent.

Woensdag bleek al dat de inflatie in de VS vorige maand is afgekoeld tot 2,5 procent. Daarmee is de kans groter dat de Federal Reserve volgende week de rente voor het eerst in jaren verlaagt om de economie te steunen. In het eurogebied verlaagde de Europese Centrale Bank donderdag al de rente voor de tweede keer dit jaar.

Moderna

De algehele stemming op Wall Street was positief, na de opmars een dag eerder. De Dow-Jonesindex sloot de handelsdag 0,6 procent hoger op 41.094,77 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,8 procent tot 5595,76 punten en de Nasdaq steeg 1 procent tot 17.569,68 punten. De techgraadmeter won een dag eerder ruim 2 procent, geholpen door flinke koerswinsten in de chipsector.

Moderna kelderde 12,4 procent. De biotechnoloog wil zijn onderzoeksbudget met ongeveer 20 procent verlagen om kosten te besparen. Vorige maand verlaagde Moderna al de verkoopverwachtingen voor dit jaar door tegenvallende verkopen van zijn coronavaccin in Europa en de toegenomen concurrentie in de Verenigde Staten.

Meerjarig contract

Warner Bros. Discovery steeg 10,4 procent. Het entertainmentconcern heeft een nieuwe overeenkomst gesloten met Charter Communications (plus 3,6 procent), de grootste kabelmaatschappij in de Verenigde Staten. In een meerjarig contract is onder meer vastgelegd dat Charter een hogere vergoeding gaat betalen om de tv-zenders van Warner Bros. Discovery uit te zenden. Topman David Zaslav van het entertainmentconcern sprak van een "geweldige deal".

De euro was 1,1069 dollar waard, tegen 1,1036 dollar bij het slot van de Europese beurshandel eerder op de dag. Een vat Amerikaanse olie kostte 2,9 procent meer op 69,23 dollar. Brentolie werd 2,3 procent duurder op 72,23 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in VS

AMSTERDAM (ANP) - Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in zijn productie en onderzoeksactiviteiten in de Verenigde Staten. Daarmee wil het zorgtechnologieconcern onder meer een fabriek in Pennsylvania uitbreiden, waar AI-gestuurde echografiesystemen worden gemaakt voor Amerikaanse ziekenhuizen.

6 minuten geleden
Nederland grootste bouwer lange superjachten, maar markt koelt af

AMSTERDAM (ANP) - Nederland was in 2024 de grootste bouwer van lange superjachten ter wereld, meldt ABN AMRO in een nieuwe analyse. In Nederland werden vorig jaar zeven superjachten langer dan tachtig meter gemaakt. Italië is 's werelds grootste superjachtbouwer en produceert vooral kleinere superjachten. Maar na recordjaren lijkt de markt af te koelen.

3 uur geleden
Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in VS

AMSTERDAM (ANP) - Philips gaat ruim 150 miljoen dollar extra investeren in zijn productie en onderzoeksactiviteiten in de Verenigde Staten. Daarmee wil het zorgtechnologieconcern onder meer een fabriek in Pennsylvania uitbreiden, waar AI-gestuurde echografiesystemen worden gemaakt voor Amerikaanse ziekenhuizen.

3 uur geleden
Beurskoers Intel omhoog na gerucht over mogelijk overheidsbelang

NEW YORK (ANP) - De beurskoers van de Amerikaanse chipfabrikant Intel heeft donderdag een vlucht genomen op Wall Street. Beleggers zetten het aandeel ruim 7 procent hoger nadat persbureau Bloomberg had gemeld dat de regering-Trump in gesprek is met Intel over het nemen van een overheidsbelang in het concern. Dit zou de plannen van Intel om zijn productie in de Verenigde Staten uit te breiden ondersteunen, meldde Bloomberg op basis van ingewijden.

4 uur geleden
Reuters: Meta stond chatbots toe om te flirten met kinderen

MENLO PARK (ANP) - Facebook-moederbedrijf Meta Platforms stond Meta AI en zijn andere chatbots expliciet toe om 'sensuele' gesprekken te voeren met kinderen. Dat meldt persbureau Reuters, dat een intern beleidsdocument van Meta heeft ingezien en onderzoek naar de kwestie heeft gedaan.

5 uur geleden
Achterafbetaalapp Klarna zet meer geld weg voor slechte leningen

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Aanbieder van achterafbetaling Klarna heeft in het tweede kwartaal veel meer geld opzijgezet voor leningen die het bedrijf mogelijk nooit meer terugkrijgt. Mede daardoor is het nettoverlies van het Zweedse bedrijf verder opgelopen.

6 uur geleden
Baas Deutsche Bahn ontslagen om 'dramatische' situatie op spoor

BERLIJN (ANP/DPA/AFP) - De Duitse regering heeft de topman van Deutsche Bahn ontslagen. Met die ingreep hoopt Berlijn het kwakkelende spoorbedrijf te hervormen na jarenlange kritiek op de verslechterende dienstverlening.

7 uur geleden