Nuggets winnen ook tweede wedstrijd tegen Lakers in play-offs NBA
DENVER (ANP) - De basketballers van Denver Nuggets hebben in de play-offs van de NBA ook de tweede wedstrijd tegen LA Lakers, in de finale van de Western Conference, gewonnen. Het werd 108-103 in de eigen Ball Arena in Denver.
Jamal Murray had een belangrijk aandeel in de zege en vooral in het vierde en laatste kwart was hij op dreef. Murray was in het laatste kwart goed voor 23 punten en nam in totaal 37 punten voor zijn rekening. Zijn ploeggenoot Nikola Jokic noteerde wederom een triple-double, oftewel alle statistieken in de dubbele cijfers. Hij kwam tot 23 punten, 17 rebounds en 12 assists. Namens de bezoekers kwamen LeBron James en Austin Reaves beiden tot 22 punten.
"De wedstrijd zou een stuk makkelijker zijn geweest als ik wat meer raak had gegooid in de eerste helft", zei Murray. "Ik ben mijn vertrouwen niet kwijtgeraakt en ben mijn eigen wedstrijd blijven spelen. Ik wist dat ze erin zouden gaan als ik zou blijven schieten." Sterspeler Jokic vervulde voor de verandering eens een bijrol. "Ik vond hem geweldig. Wanneer het er het meest toe deed gingen zijn worpen erin. Hij heeft eigenlijk de wedstrijd voor ons gewonnen", zei hij over Murray.
Driepunter
Pas toen er nog ruim 9 minuten te spelen waren, namen de Nuggets voor het eerst sinds het eerste kwart de leiding. Dat gebeurde dankzij een driepunter van Murray, die in totaal zes keer een driepunter noteerde.
De derde wedstrijd wordt zaterdag in Los Angeles gespeeld. De Lakers hebben in de play-offs alle acht de thuiswedstrijden nog gewonnen.
Denver Nuggets kan zich voor het eerst in de historie plaatsen voor de eindstrijd van de NBA. De winnaar van de Western Conference neemt het in de finale op tegen Miami Heat of Boston Celtics. Heat won de eerste wedstrijd.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Suzanne Schulting maakt na twee jaar weer deel uit van de Nederlandse shorttrackselectie. De 28-jarige Friezin stapte woensdag in de Milano Ice Skating Arena het ijs op voor de ochtendtraining. Voor het team van bondscoach Niels Kerstholt was het de eerste oefensessie na de pijnlijke uitschakeling van dinsdag in de halve finale op de gemengde aflossing, waarin Xandra Velzeboer onderuitging.
11 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Tennistalent Thijs Boogaard komt alsnog in actie op het ABN AMRO Open in Rotterdam. De 17-jarige debutant vervangt woensdag als lucky loser de geblesseerde Aleksandar Vukic uit Australiƫ in de partij tegen de Zwitserse routinier Stan Wawrinka.
12 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen is als eerste het circuit opgegaan tijdens de eerste testdag van de Formule 1 in Bahrein. De viervoudig wereldkampioen komt woensdag de hele dag in actie, meldde zijn team Red Bull dinsdag.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Australische tennisser Alex de Minaur heeft de tweede ronde van het ABN AMRO Open in Rotterdam bereikt. De nummer 1 van de plaatsingslijst was in twee sets te sterk voor Arthur Fils uit Frankrijk: 7-6 (3) 6-2.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland maakt bij de Olympische Spelen in Milaan nog net deel uit van de top 10 van beste landen. Na het goud en zilver voor langebaanschaatssters Jutta Leerdam en Femke Kok van maandag kwamen er dinsdag geen nieuwe medailles bij.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Jenning de Boo heeft in de dagen voor zijn olympische debuut in Milaan veel aan zijn 36-jarige ploeggenoot Kjeld Nuis. De drievoudig olympisch kampioen helpt de 22-jarige Groninger om het luchtig te houden. "Geer en Goor worden we genoemd", zegt De Boo. "Hij is Goor en ik ben Geer, denk ik."
16 uur geledenMILAAN (ANP) - De schaatsers die woensdag de 1000 meter rijden, hebben vol bewondering gekeken naar het optreden van Jutta Leerdam op diezelfde afstand afgelopen maandag op de Olympische Spelen van Milaan. Leerdam schaatste in een olympisch record van 1.12,31 naar het goud.
17 uur geleden