Nuggets winnen ook tweede wedstrijd tegen Lakers in play-offs NBA
DENVER (ANP) - De basketballers van Denver Nuggets hebben in de play-offs van de NBA ook de tweede wedstrijd tegen LA Lakers, in de finale van de Western Conference, gewonnen. Het werd 108-103 in de eigen Ball Arena in Denver.
Jamal Murray had een belangrijk aandeel in de zege en vooral in het vierde en laatste kwart was hij op dreef. Murray was in het laatste kwart goed voor 23 punten en nam in totaal 37 punten voor zijn rekening. Zijn ploeggenoot Nikola Jokic noteerde wederom een triple-double, oftewel alle statistieken in de dubbele cijfers. Hij kwam tot 23 punten, 17 rebounds en 12 assists. Namens de bezoekers kwamen LeBron James en Austin Reaves beiden tot 22 punten.
"De wedstrijd zou een stuk makkelijker zijn geweest als ik wat meer raak had gegooid in de eerste helft", zei Murray. "Ik ben mijn vertrouwen niet kwijtgeraakt en ben mijn eigen wedstrijd blijven spelen. Ik wist dat ze erin zouden gaan als ik zou blijven schieten." Sterspeler Jokic vervulde voor de verandering eens een bijrol. "Ik vond hem geweldig. Wanneer het er het meest toe deed gingen zijn worpen erin. Hij heeft eigenlijk de wedstrijd voor ons gewonnen", zei hij over Murray.
Driepunter
Pas toen er nog ruim 9 minuten te spelen waren, namen de Nuggets voor het eerst sinds het eerste kwart de leiding. Dat gebeurde dankzij een driepunter van Murray, die in totaal zes keer een driepunter noteerde.
De derde wedstrijd wordt zaterdag in Los Angeles gespeeld. De Lakers hebben in de play-offs alle acht de thuiswedstrijden nog gewonnen.
Denver Nuggets kan zich voor het eerst in de historie plaatsen voor de eindstrijd van de NBA. De winnaar van de Western Conference neemt het in de finale op tegen Miami Heat of Boston Celtics. Heat won de eerste wedstrijd.
Meer uit Sport
ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
16 minuten geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
28 minuten geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
20 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
1 dag geleden