Nuggets winnen ook tweede wedstrijd tegen Lakers in play-offs NBA
DENVER (ANP) - De basketballers van Denver Nuggets hebben in de play-offs van de NBA ook de tweede wedstrijd tegen LA Lakers, in de finale van de Western Conference, gewonnen. Het werd 108-103 in de eigen Ball Arena in Denver.
Jamal Murray had een belangrijk aandeel in de zege en vooral in het vierde en laatste kwart was hij op dreef. Murray was in het laatste kwart goed voor 23 punten en nam in totaal 37 punten voor zijn rekening. Zijn ploeggenoot Nikola Jokic noteerde wederom een triple-double, oftewel alle statistieken in de dubbele cijfers. Hij kwam tot 23 punten, 17 rebounds en 12 assists. Namens de bezoekers kwamen LeBron James en Austin Reaves beiden tot 22 punten.
"De wedstrijd zou een stuk makkelijker zijn geweest als ik wat meer raak had gegooid in de eerste helft", zei Murray. "Ik ben mijn vertrouwen niet kwijtgeraakt en ben mijn eigen wedstrijd blijven spelen. Ik wist dat ze erin zouden gaan als ik zou blijven schieten." Sterspeler Jokic vervulde voor de verandering eens een bijrol. "Ik vond hem geweldig. Wanneer het er het meest toe deed gingen zijn worpen erin. Hij heeft eigenlijk de wedstrijd voor ons gewonnen", zei hij over Murray.
Driepunter
Pas toen er nog ruim 9 minuten te spelen waren, namen de Nuggets voor het eerst sinds het eerste kwart de leiding. Dat gebeurde dankzij een driepunter van Murray, die in totaal zes keer een driepunter noteerde.
De derde wedstrijd wordt zaterdag in Los Angeles gespeeld. De Lakers hebben in de play-offs alle acht de thuiswedstrijden nog gewonnen.
Denver Nuggets kan zich voor het eerst in de historie plaatsen voor de eindstrijd van de NBA. De winnaar van de Western Conference neemt het in de finale op tegen Miami Heat of Boston Celtics. Heat won de eerste wedstrijd.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.
11 minuten geledenROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
11 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
12 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
12 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
1 dag geleden