Noord-Korea neemt inter-Koreaanse telefoon niet meer op
SEOUL (ANP) - Noord-Korea neemt de telefoon niet meer op volgens de Zuid-Koreanen die via de 'inter-Koreaanse communicatielijnen' dagelijks naar de dictatuur bellen. Daarmee kunnen de twee totaal verschillende Korea's toch nog een beetje contact houden. Persbureau Yonhap bericht dat telefoontjes van het Zuid-Koreaanse liaisonbureau en via militaire lijnen naar de Noord-Koreaanse collega's in de loop van dinsdag niet meer worden beantwoord.
Het lijkt erop dat er geen sprake is van een technisch mankement, maar van Noord-Koreaanse boosheid. Kim Yo-jong, de zus van dictator Kim Jong-un, reageerde eerder woedend op het houden van gezamenlijke militaire oefeningen door Zuid-Korea en de VS. Die zijn gepland voor 16 tot 26 augustus.
Kim zei dat die manoeuvres de goede sfeer bederven die net was gecreëerd door de communicatielijnen te heropenen. Dat was twee weken geleden, nadat de lijnen een jaar afgesloten waren geweest als gevolg van wrijvingen tussen het stalinistisch geregeerde noorden en het pro-westerse zuiden.
Meer uit Buitenland
FRANKFURT (ANP/DPA) - Een politicus van Alternative für Deutschland (AfD) is veroordeeld voor een verkiezingsposter waarop de nazigroet wordt getoond. Een rechtbank heeft hem een boete van 11.600 euro opgelegd.
35 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP/RTR) - De eerste dag van onderhandelingen tussen Oekraïne en Rusland in het Zwitserse Genève is voorbij, meldt de Oekraïense hoofdonderhandelaar. Ze praten woensdag verder, opnieuw onder bemiddeling van de Verenigde Staten.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - In Teheran hebben de Iraanse autoriteiten een herdenkingsceremonie gehouden voor de duizenden mensen die omkwamen bij de protesten in dat land de afgelopen weken. De herdenking werd gehouden in de Imam Khomeini Mosalla-moskee, het grootste islamitische gebedshuis in Teheran. Tijdens de herdenking waren nationalistische liederen te horen en werd "dood aan Amerika" en "dood aan Israël" geroepen.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Buitenlandminister Gideon Saar neemt donderdag namens Israël deel aan de eerste bijeenkomst van de zogenoemde Vredesraad van Donald Trump. Landen die deelnemen aan die onlangs opgerichte organisatie van de Amerikaanse president, komen in Washington samen.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - Iran en de VS zijn een pad naar een deal ingeslagen. Dat zegt de Iraanse buitenlandminister Abbas Araghchi in Genève, waar de landen onder leiding van bemiddelaar Oman spraken over de Iraanse nucleaire ambities.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - De Amerikaanse ambassadeur in België, Bill White, heeft dinsdag van de Belgische regering te verstaan gekregen dat elke inmenging in de binnenlandse aangelegenheden van België in strijd is met de diplomatieke basisregels. Hij is "herinnerd aan de rol en de beperkingen van een ambassadeur die in België is geaccrediteerd", meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken dinsdag in een persbericht.
5 uur geledenBARCELONA (ANP/RTR/AFP) - Vijf tieners van 14 tot 18 jaar zijn om het leven gekomen door een brand in een appartementencomplex in Catalonië. Enkele anderen raakten lichtgewond, aldus Spaanse media inclusief het Catalaanse dagblad El Periódico.
6 uur geleden