Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noord-Korea neemt inter-Koreaanse telefoon niet meer op

Noord-Korea neemt inter-Koreaanse telefoon niet meer op

SEOUL (ANP) - Noord-Korea neemt de telefoon niet meer op volgens de Zuid-Koreanen die via de 'inter-Koreaanse communicatielijnen' dagelijks naar de dictatuur bellen. Daarmee kunnen de twee totaal verschillende Korea's toch nog een beetje contact houden. Persbureau Yonhap bericht dat telefoontjes van het Zuid-Koreaanse liaisonbureau en via militaire lijnen naar de Noord-Koreaanse collega's in de loop van dinsdag niet meer worden beantwoord.

Het lijkt erop dat er geen sprake is van een technisch mankement, maar van Noord-Koreaanse boosheid. Kim Yo-jong, de zus van dictator Kim Jong-un, reageerde eerder woedend op het houden van gezamenlijke militaire oefeningen door Zuid-Korea en de VS. Die zijn gepland voor 16 tot 26 augustus.

Kim zei dat die manoeuvres de goede sfeer bederven die net was gecreëerd door de communicatielijnen te heropenen. Dat was twee weken geleden, nadat de lijnen een jaar afgesloten waren geweest als gevolg van wrijvingen tussen het stalinistisch geregeerde noorden en het pro-westerse zuiden.

Meer uit Buitenland

Senaat VS neemt begrotingspakket aan, toch grote kans op shutdown

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Senaat heeft twee begrotingspakketten aangenomen, maar de kans op een gedeeltelijke shutdown van de overheid in de Verenigde Staten wordt toch steeds groter.

1 uur geleden
Journalist Don Lemon weer vrij na arrestatie om anti-ICE-protest

LOS ANGELES (ANP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, is vrijgelaten op last van een federale rechter in Los Angeles. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.

1 uur geleden
Rodríguez stelt amnestie voor politieke gevangenen Venezuela voor

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse interim-president Delcy Rodríguez heeft vrijdag een "amnestiewet" voorgesteld voor honderden politieke gevangenen in het land, meldt de Spaanse krant El País.

1 uur geleden
Guterres waarschuwt voor financiële ineenstorting VN

GENÈVE (ANP) - Secretaris-generaal António Guterres van de Verenigde Naties heeft de lidstaten laten weten dat de organisatie het risico loopt op een "dreigende financiële ineenstorting". Dat komt door onbetaalde contributies en een begrotingsregel die de organisatie dwingt ongebruikt geld terug te betalen, blijkt uit een brief van Guterres aan ambassadeurs.

1 uur geleden
Duizenden demonstranten bij ICE-protest Minneapolis

MINNEAPOLIS (ANP) - Duizenden mensen hebben zich verzameld in het centrum van Minneapolis om te protesteren tegen immigratiedienst ICE. CNN meldt dat demonstranten teksten scanderen en borden omhooghouden met de tekst 'ICE Out'.

4 uur geleden
Blue Origin pauzeert toeristische reizen naar de ruimte

WASHINGTON (ANP/RTR) - Blue Origin, het ruimtevaartbedrijf van miljardair Jeff Bezos, heeft vrijdag aangekondigd vluchten met het New Shepard-raketprogramma te pauzeren. Dat doet het bedrijf om zich te richten op het maanlandingsprogramma in samenwerking met NASA.

4 uur geleden
Amerikaanse journalist aangeklaagd om ICE-protest Minnesota

ST. PAUL (ANP/AFP) - De Amerikaanse journalist Don Lemon, die donderdagavond werd opgepakt vanwege betrokkenheid bij een anti-ICE-protest in Minnesota, wordt aangeklaagd voor het schenden van burgerrechten. De bekende oud-presentator van CNN werd opgepakt voor het verhinderen van een kerkdienst. Lemon was daar naar eigen zeggen om verslag te doen van een protest tegen immigratiedienst ICE.

5 uur geleden