Noord-Korea neemt inter-Koreaanse telefoon niet meer op
SEOUL (ANP) - Noord-Korea neemt de telefoon niet meer op volgens de Zuid-Koreanen die via de 'inter-Koreaanse communicatielijnen' dagelijks naar de dictatuur bellen. Daarmee kunnen de twee totaal verschillende Korea's toch nog een beetje contact houden. Persbureau Yonhap bericht dat telefoontjes van het Zuid-Koreaanse liaisonbureau en via militaire lijnen naar de Noord-Koreaanse collega's in de loop van dinsdag niet meer worden beantwoord.
Het lijkt erop dat er geen sprake is van een technisch mankement, maar van Noord-Koreaanse boosheid. Kim Yo-jong, de zus van dictator Kim Jong-un, reageerde eerder woedend op het houden van gezamenlijke militaire oefeningen door Zuid-Korea en de VS. Die zijn gepland voor 16 tot 26 augustus.
Kim zei dat die manoeuvres de goede sfeer bederven die net was gecreëerd door de communicatielijnen te heropenen. Dat was twee weken geleden, nadat de lijnen een jaar afgesloten waren geweest als gevolg van wrijvingen tussen het stalinistisch geregeerde noorden en het pro-westerse zuiden.
Meer uit Buitenland
JIUQUAN (ANP/RTR/AFP) - Drie Chinese ruimtevaarders zijn zondag met een raket vertrokken naar het Chinese Tiangong-ruimtestation. Het is de bedoeling dat een van de bemanningsleden daar een jaar blijft en dat is een primeur voor het land.
36 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft zondag gezegd dat hij en de Amerikaanse president Donald Trump het erover eens zijn dat elk definitief akkoord met Iran de nucleaire dreiging die uitgaat van Teheran, moet wegnemen.
39 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat hij zijn diplomatieke vertegenwoordigers heeft opgedragen zich niet te haasten bij het sluiten van een deal met Iran, omdat "de tijd aan onze kant staat". Een dag eerder had hij aangekondigd dat er al grotendeels overeenstemming was bereikt over een akkoord met Teheran.
2 uur geledenISLAMABAD (ANP) - De Pakistaanse premier Shehbaz Sharif heeft zondag zijn hoop uitgesproken dat in Pakistan heel snel direct overleg gaat plaatsvinden tussen onderhandelaars uit Iran en de VS. Pakistan is de voornaamste bemiddelaar tussen Teheran en Washington en vindt dat dit de goede kant opgaat.
5 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft de Israëlische premier Benjamin Netanyahu verzekerd dat een uiteindelijke deal met Iran zal voorzien in de ontmanteling van het Iraanse nucleaire programma. Dat gebeurde dit weekend tijdens een telefoongesprek tussen de leiders, berichten Israëlische media als de krant Haaretz en nieuwssite Times of Israel.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP/RTR) - Europese leiders hebben boos gereageerd op berichten dat Rusland bij aanvallen op Oekraïne een Oresjnik-raket zou hebben gebruikt. De Duitse bondskanselier Friedrich Merz sprak van een escalatie en ook de Franse president Emmanuel Macron veroordeelde de aanval scherp.
5 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG/RTR/DPA) - De Turkse autoriteiten hebben opdracht gegeven tot een ontruiming van het hoofdkwartier van oppositiepartij CHP. Dat bevel volgde op een rechterlijke uitspraak waarin partijleider Özgür Özel wordt afgezet.
6 uur geleden