Noord-Korea kapittelt VS en Zuid-Korea om militaire oefeningen
PYONGYANG (ANP) - De Verenigde Staten en Zuid-Korea kunnen met nog grotere veiligheidsrisico's worden geconfronteerd door zelfdestructieve militaire oefeningen uit te voeren. Dat meldt het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA op basis van uitspraken van Kim Yo-jong, de zus en vertrouweling van de Noord-Koreaanse dictator Kim Jong-un.
Zuid-Korea en de VS beginnen dinsdag met de oefeningen, ondanks de waarschuwing van Pyongyang dat die de voortgang van het verbeteren van de inter-Koreaanse betrekkingen zouden belemmeren. De oefeningen zijn een "ongewenste, zelfdestructieve actie" die het Noord-Koreaanse volk bedreigt en de spanningen op het Koreaanse schiereiland verhoogt, zei Kim Yo-jong in een verklaring. "De Verenigde Staten en Zuid-Korea zullen met een ernstiger veiligheidsrisico worden geconfronteerd door onze herhaalde waarschuwingen om door te gaan met de gevaarlijke oorlogsoefeningen te negeren."
De afgelopen maanden hebben Noord- en Zuid-Korea weer voorzichtig stappen gezet om de contacten tussen beide landen te herstellen. Eind vorige maand ging de hotline tussen het noorden en het zuiden weer de lucht in. Die telefoonlijn werd in juni 2020 gesloten door Noord-Korea. Kort daarna werd ook een gedeeld kantoor in de gedemilitariseerde zone door de Noord-Koreanen opgeblazen. Het kantoor moest de samenwerking tussen beide landen verbeteren, het opblazen ervan betekende lange tijd het einde van officiële contacten tussen beide landen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Het Verenigd Koninkrijk wil de banden met Europa en de Europese Unie weer verder aanhalen. Later dit jaar komt er een top die de samenwerking moet versterken, zei premier Keir Starmer. Het gaat hem vooral om economische samenwerking, maar ook om onder meer defensie, veiligheid en energie.
21 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Franse antiterrorisme-aanklager heeft een onderzoek geopend naar "terroristische samenzwering" rond een vermeende poging tot een aanslag in Parijs. Daar werd afgelopen weekend een explosief geplaatst bij een filiaal van de Bank of America.
54 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - De Syrische president Ahmed al-Sharaa zegt dat hij niet nadrukkelijk heeft gezegd dat 80 procent van de Syriërs die in Duitsland wonen in de komende drie jaar moet terugkeren naar Syrië. De Duitse bondskanselier Merz deed die uitspraak na een ontmoeting met Al-Sharaa op maandag. Toen Merz kritiek kreeg op de uitspraak, zei hij dat die gebaseerd was op het gesprek met de Syrische president.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt er sterk over om de Verenigde Staten uit de NAVO terug te trekken, zegt hij tegen The Telegraph. De andere NAVO-landen hebben de VS te weinig geholpen bij de oorlog tegen Iran, stelt de president in de Britse krant.
1 uur geledenORLANDO (ANP/AFP) - De verwachte lancering van de Artemis II-maanmissie trekt al veel bekijks in Florida. Daar moet vanaf het Kennedy Space Center de SLS-raket met het Orion-ruimtevaartuig vertrekken, de eerste bemande maanmissie in decennia. Het doel: in tien dagen een rondje om de maan vliegen, om daarna terug te keren naar de aarde. Op het nabijgelegen Cocoa Beach zijn al veel dagjesmensen die van plan zijn te gaan kijken.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft de verschijning aangekondigd van een boek dat gewijd is aan zijn katholieke geloof. Communion: Finding My Way Back to Faith is vanaf 16 juni verkrijgbaar in de Verenigde Staten.
6 uur geledenKOEWEIT-STAD (ANP/RTR) - Een Iraanse droneaanval heeft brandstoftanks op de internationale luchthaven van Koeweit getroffen. De aanval veroorzaakte een enorme brand, maar eiste geen slachtoffers, meldde het Koeweitse staatspersbureau KUNA.
6 uur geleden