Noord-Korea en China halen de banden aan
SEOUL (ANP) - De leiders van Noord-Korea en China hebben berichten uitgewisseld waarin ze beloven hun samenwerking te versterken. De boodschap komt op de verjaardag van hun verdrag van vriendschap, samenwerking en wederzijdse bijstand tussen beide landen, meldt het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA zondag (lokale tijd).
In een bericht aan de Chinese president Xi Jinping zei de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un dat samenwerking van vitaal belang is in het geval van vijandige buitenlandse troepen. Xi beloofde de samenwerking "naar een nieuw stadium te brengen", bericht KCNA.
China is de enige belangrijke bondgenoot van Noord-Korea sinds de twee in 1961 het verdrag ondertekenden. Internationale sancties vanwege het Noord-Koreaanse kernwapenprogramma hebben Pyongyang meer dan ooit afhankelijk gemaakt van Peking voor economische en andere steun.
"Ondanks de ongekend gecompliceerde internationale situatie van de afgelopen jaren wordt het kameraadschappelijke vertrouwen en de militante vriendschap tussen de DVK en China met de dag sterker", zei Kim in zijn boodschap waarin hij de initialen voor de officiële naam van Noord-Korea gebruikte. Het verdrag verdedigt het socialisme en de vrede in Azië "nu de vijandige troepen wanhopiger worden in hun uitdaging en belemmerende bewegingen", aldus Kim.
Xi laat weten van plan te zijn meer geluk te bieden aan beide landen en hun inwoners door de communicatie met Kim te versterken en "door de vriendschaps- en samenwerkingsrelaties tussen de twee landen gestaag naar een nieuw stadium te leiden", meldt KCNA.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Iran twijfelt of de Verenigde Staten werkelijk serieuze intenties hebben bij de onderhandelingen over het Iraanse nucleaire programma. De Amerikaanse sancties en recente militaire acties "doen twijfels rijzen over de ernst en bereidheid" om daadwerkelijk tot een oplossing te komen, stelt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi.
1 uur geledenTOKYO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De coalitie van de Japanse premier Sanae Takaichi stevent af op een flinke winst bij de vervroegde verkiezingen die ze zelf had uitgeroepen. Volgens exitpolls van de Japanse publieke omroep NHK haalt de coalitie 302 tot 366 zetels van de 465 te verdelen zetels.
1 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de demonstranten die protesteren tegen de Winterspelen "vijanden van Italië" genoemd. Dat deed de bewindsvrouw op Instagram, waar ze ook haar lof uitsprak voor de vele Italianen die zich inzetten voor een soepel verloop van het sporttoernooi.
2 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De dader van de moordaanslag op de Russische luitenant-generaal Vladimir Aleksejev is opgepakt in Dubai. Dat meldt de Russische geheime dienst FSB. De Russische topmilitair werd vrijdag neergeschoten in een appartementencomplex in Moskou en ligt sindsdien in het ziekenhuis. Een Russische handlanger, Viktor Vasin (1959), werd opgepakt in Moskou.
5 uur geledenPYONGYANG (ANP/AFP) - Het Noord-Koreaanse regime houdt later deze maand een partijcongres, het eerste grote partijberaad sinds 2021. Dat meldt het staatsnieuwsagentschap KCNA.
6 uur geledenPALM BEACH (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag de Hondurese president Nasry Asfura ontvangen op zijn residentie Mar-a-Lago in Palm Beach. Trump zei dat de Verenigde Staten en Honduras nauw samenwerken rond veiligheid, onder meer bij de bestrijding van drugskartels en mensensmokkel, en bij het uitzetten van illegale migranten en bendeleden uit de VS.
9 uur geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse tv-presentatrice Savannah Guthrie is met haar familie bereid te betalen om haar moeder terug te krijgen na haar vermoedelijke ontvoering in de staat Arizona. Dat zei Guthrie zaterdag in een videoboodschap op Instagram.
10 uur geleden