Noord-Korea en China halen de banden aan
SEOUL (ANP) - De leiders van Noord-Korea en China hebben berichten uitgewisseld waarin ze beloven hun samenwerking te versterken. De boodschap komt op de verjaardag van hun verdrag van vriendschap, samenwerking en wederzijdse bijstand tussen beide landen, meldt het Noord-Koreaanse staatspersbureau KCNA zondag (lokale tijd).
In een bericht aan de Chinese president Xi Jinping zei de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un dat samenwerking van vitaal belang is in het geval van vijandige buitenlandse troepen. Xi beloofde de samenwerking "naar een nieuw stadium te brengen", bericht KCNA.
China is de enige belangrijke bondgenoot van Noord-Korea sinds de twee in 1961 het verdrag ondertekenden. Internationale sancties vanwege het Noord-Koreaanse kernwapenprogramma hebben Pyongyang meer dan ooit afhankelijk gemaakt van Peking voor economische en andere steun.
"Ondanks de ongekend gecompliceerde internationale situatie van de afgelopen jaren wordt het kameraadschappelijke vertrouwen en de militante vriendschap tussen de DVK en China met de dag sterker", zei Kim in zijn boodschap waarin hij de initialen voor de officiële naam van Noord-Korea gebruikte. Het verdrag verdedigt het socialisme en de vrede in Azië "nu de vijandige troepen wanhopiger worden in hun uitdaging en belemmerende bewegingen", aldus Kim.
Xi laat weten van plan te zijn meer geluk te bieden aan beide landen en hun inwoners door de communicatie met Kim te versterken en "door de vriendschaps- en samenwerkingsrelaties tussen de twee landen gestaag naar een nieuw stadium te leiden", meldt KCNA.
Meer uit Buitenland
ANKARA (ANP/AFP) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft de aanvallen met zeedrones op twee olieschepen op de Zwarte Zee een "zorgwekkende escalatie" genoemd. Die aanvallen van afgelopen vrijdag werden opgeëist door een anonieme Oekraïense veiligheidsbron, die zei dat de schepen ondanks Europese sancties Russische olie vervoerden.
2 uur geledenKINGSTON (ANP/RTR/AFP) - Jamaica krijgt 6,7 miljard dollar aan steun nadat orkaan Melissa in oktober over het eiland was geraasd. Het geld van internationale instanties is bedoeld om de wederopbouw de komende drie jaar te financieren.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse filmmaker Jafar Panahi is bij verstek veroordeeld tot een gevangenisstraf van een jaar wegens "propaganda-activiteiten" tegen de staat, meldt zijn advocaat. De advocaat laat weten dat Panahi in beroep gaat tegen de veroordeling. In mei won Panahi een prestigieuze Gouden Palm tijdens het Filmfestival van Cannes voor de film It Was Just an Accident.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Brussel heeft extra veiligheidsmaatregelen genomen om de kerststal op de Grote Markt beter te beschermen. Directe aanleiding is de diefstal van het hoofd van het kindje Jezus uit de kerststal het afgelopen weekend.
4 uur geledenABUJA (ANP/AFP) - Afgelopen weekend zijn in Nigeria meer dan dertig mensen ontvoerd door gewapende groepen. De ontvoeringen vonden onder andere plaats in de noordelijke regio Kano, waar deze tot nu toe nauwelijks voorkwamen.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft tijdens zijn bezoek aan zijn Franse ambtgenoot Emmanuel Macron ook gesproken met andere Europese leiders en de Amerikaanse gezant Steve Witkoff. De gesprekken volgen op nieuw topoverleg tussen Kyiv en Washington over vrede in Oekraïne.
5 uur geledenWIESBADEN (ANP) - Bij de grootschalige demonstratie tegen de oprichting van een nieuwe jongerentak van de AfD afgelopen zaterdag in het Duitse Gießen, zijn meer dan vijftig politieagenten gewond geraakt. Dat zegt de Hessense deelstaatminister Roman Poseck maandag tijdens een persconferentie over de onlusten.
6 uur geleden