Noodweer India kost circa tweehonderd mensen het leven
NEW DELHI (ANP/DPA/AFP) - Het dodental door het noodweer in het westen van India is opgelopen tot 192. Daarnaast worden er volgens de autoriteiten nog 25 mensen vermist.
Door hevige moessonregens zijn overstromingen, modderstromingen en aardverschuivingen ontstaan. Huizen, bruggen en wegen zijn beschadigd of verwoest. Op meerdere plekken is de elektriciteit uitgevallen.
In de zwaar getroffen deelstaat Maharashtra zijn meer dan 375.000 mensen uit hun woningen geëvacueerd. In het dorp Taliye zijn bij zoekacties meer dan vijftig lichamen geborgen. Zuidelijker in de plaats Chiplun regende het 24 uur onafgebroken.
De moessonregens in juli waren voor Maharashtra de ergste in zo'n veertig jaar. India krijgt tijdens het moessonseizoen, dat van juni tot oktober duurt, regelmatig te maken met overstromingen en aardverschuivingen. Klimaatexperts vrezen dat extreme weersomstandigheden steeds vaker zullen voorkomen door klimaatverandering.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft donderdag laten weten dat ze een Amerikaanse luchtmachtbasis heeft aangevallen. Staatspersbureau Tasnim meldt dat dit zou zijn gebeurd naar aanleiding van een Amerikaanse aanval in de buurt van de zuidelijke stad Bandar Abbas.
12 minuten geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) meldt in de nacht van woensdag op donderdag te zijn begonnen met aanvallen op Hezbollah-infrastructuur in de Zuid-Libanese stad Tyrus.
17 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De VS hebben sancties opgelegd aan de Persian Gulf Strait Authority, de instantie die Iran heeft opgericht om de Straat van Hormuz te beheren. Dat maakte het Amerikaanse ministerie van Financiën woensdag bekend.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is een strafrechtelijk onderzoek gestart naar E. Jean Carroll, de oud-columniste die de Amerikaanse president Donald Trump beschuldigde van seksuele aanranding. Dat meldt CNN op basis van meerdere bronnen die bekend zijn met de zaak.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden zegt dat ze tijdens het zwakke debatoptreden van haar man Joe Biden tegen Donald Trump in 2024 dacht dat hij een beroerte kreeg. Dat zegt ze in een interview met CBS News Sunday Morning, dat dit weekend wordt uitgezonden.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse leger heeft nieuwe aanvallen uitgevoerd op Iran. Dat heeft een Amerikaanse functionaris woensdag aan Reuters gemeld.
3 uur geledenTEHERAN (ANP) - In de nacht van woensdag op donderdag zijn drie explosies gehoord ten oosten van de Iraanse havenstad Bandar Abbas. Dat meldden Iraanse media donderdagochtend vroeg.
3 uur geleden