Noodweer India kost circa tweehonderd mensen het leven
NEW DELHI (ANP/DPA/AFP) - Het dodental door het noodweer in het westen van India is opgelopen tot 192. Daarnaast worden er volgens de autoriteiten nog 25 mensen vermist.
Door hevige moessonregens zijn overstromingen, modderstromingen en aardverschuivingen ontstaan. Huizen, bruggen en wegen zijn beschadigd of verwoest. Op meerdere plekken is de elektriciteit uitgevallen.
In de zwaar getroffen deelstaat Maharashtra zijn meer dan 375.000 mensen uit hun woningen geëvacueerd. In het dorp Taliye zijn bij zoekacties meer dan vijftig lichamen geborgen. Zuidelijker in de plaats Chiplun regende het 24 uur onafgebroken.
De moessonregens in juli waren voor Maharashtra de ergste in zo'n veertig jaar. India krijgt tijdens het moessonseizoen, dat van juni tot oktober duurt, regelmatig te maken met overstromingen en aardverschuivingen. Klimaatexperts vrezen dat extreme weersomstandigheden steeds vaker zullen voorkomen door klimaatverandering.
Meer uit Buitenland
RIGORES (ANP/AFP) - Zeker 19 mensen werden woensdag gedood bij een aanval op een palmolieplantage in het noorden van Honduras, maakten de autoriteiten donderdag bekend.
53 minuten geledenSTARBASE (ANP) - De testvlucht van ruimtevaartbedrijf SpaceX, die donderdagavond plaatselijke tijd zou worden uitgevoerd met de raket Starship, is uitgesteld.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Ondanks dat Iran en de Verenigde Staten nog van mening verschillen over de uraniumvoorraad van Iran en de controle van de Straat van Hormuz, zijn er "goede tekenen" in de besprekingen. Dat heeft de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio donderdag gezegd.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten sturen 5000 Amerikaanse militairen naar Polen, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Eerder meldden meerdere media dat het aantal Amerikaanse militairen flink zou dalen in Polen en Duitsland.
8 uur geledenNUUK (ANP/BLOOMBERG) - De opening van een nieuw Amerikaans consulaat in de Groenlandse hoofdstad Nuuk heeft geleid tot protesten. Inwoners zijn bezorgd over de plannen van de Amerikaanse president Donald Trump voor het eiland. Honderden mensen verzamelden zich met anti-Amerikaanse spandoeken en posters.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Een Turkse rechtbank heeft de belangrijkste oppositieleider Özgür Özel afgezet door het partijcongres waarbij hij in 2023 werd verkozen ongeldig te verklaren. Oppositiepartij CHP noemt de uitspraak een "gerechtelijke staatsgreep" en roept op tot protesten en juridische stappen.
11 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De driedaagse militaire oefening van Rusland met Belarus is afgelopen. Dat zei president Vladimir Poetin, die samen met zijn Belarussische ambtgenoot Aleksandr Loekasjenko donderdag toezag op de oefening per videoverbinding. Belangrijk onderdeel van de exercitie was het trainen met het nucleaire arsenaal.
14 uur geleden