Noodweer India kost circa tweehonderd mensen het leven
NEW DELHI (ANP/DPA/AFP) - Het dodental door het noodweer in het westen van India is opgelopen tot 192. Daarnaast worden er volgens de autoriteiten nog 25 mensen vermist.
Door hevige moessonregens zijn overstromingen, modderstromingen en aardverschuivingen ontstaan. Huizen, bruggen en wegen zijn beschadigd of verwoest. Op meerdere plekken is de elektriciteit uitgevallen.
In de zwaar getroffen deelstaat Maharashtra zijn meer dan 375.000 mensen uit hun woningen geëvacueerd. In het dorp Taliye zijn bij zoekacties meer dan vijftig lichamen geborgen. Zuidelijker in de plaats Chiplun regende het 24 uur onafgebroken.
De moessonregens in juli waren voor Maharashtra de ergste in zo'n veertig jaar. India krijgt tijdens het moessonseizoen, dat van juni tot oktober duurt, regelmatig te maken met overstromingen en aardverschuivingen. Klimaatexperts vrezen dat extreme weersomstandigheden steeds vaker zullen voorkomen door klimaatverandering.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - Het eerste deel van de lening van 90 miljard euro van de EU aan Oekraïne wordt deze maand uitbetaald, zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag in Cyprus. Het gaat om 5,9 miljard euro die bestemd is voor drones, zei ze.
7 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De EU-ministers van Defensie vinden de acties van Iran in de Straat van Hormuz "onaanvaardbaar", zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie. "De regio zit vast in fases van vredesbesprekingen en fragiele wapenstilstanden. Een terugkeer naar een grootschalige oorlog zou enorme kosten met zich meebrengen voor de hele regio. Alle partijen moeten terugkeren naar de onderhandelingstafel", zei ze op een persconferentie na een bijeenkomst van de EU-ministers in Cyprus.
12 minuten geledenJEREVAN (ANP/AFP) - De Armeense parlementsverkiezingen zijn gewonnen door de partij van premier Nikol Pasjinjan. Hij heeft de afgelopen jaren geprobeerd de afhankelijkheid van Rusland te verminderen en de banden met het Westen aan te halen.
16 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aangekondigd dat de militaire operatie tegen Israël voor nu beëindigd is. Wel waarschuwt het land dat de aanvallen heviger zullen worden als Israël doorgaat met het aanvallen van Libanon.
24 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De recente incidenten met drones in Letland en Roemenië laten zien dat de dronemuur aan de oostflank van de EU zo snel mogelijk operationeel moet worden. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie in Nicosia. "We moeten dit serieus nemen", zei de topdiplomaat.
1 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in het Spaanse parlement een toespraak gehouden over verergerende conflicten, toenemende polarisatie en mensenrechtenschendingen. Volgens hem hebben al die zaken de wereld in een diepe crisis gestort, zei hij in een van zijn meest politieke speeches tot nu toe.
1 uur geledenMANILLA (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het zuiden van de Filipijnen is getroffen door een aardbeving die minstens 32 mensen het leven heeft gekost. Er zijn ook meer dan 130 gewonden. De beving had volgens Filipijnse informatie een kracht van 7.8.
1 uur geleden