Noodtoestand in British Columbia vanwege aanhoudende bosbranden
VANCOUVER (ANP) - De provincie British Columbia in het westen van Canada heeft dinsdag (lokale tijd) de noodtoestand uitgeroepen vanwege de aanhoudende bosbranden in het gebied. Door de hoge temperaturen en de opkomende wind breidt het vuur zich de komende dagen naar verwachting verder uit.
"We hebben een kritiek punt bereikt", zei Mike Farnworth, de minister van Openbare Veiligheid van de provincie, tijdens een persconferentie. Door de noodtoestand uit te roepen kunnen er op grote schaal evacuaties worden georganiseerd en kan er noodopvang voor evacués worden geregeld.
Dinsdag gold al een evacuatiebevel voor ongeveer 5700 inwoners van de provincie, meer dan het dubbele aantal van een dag eerder. Bovendien dreigen nog eens 32.000 inwoners hun huizen te moeten verlaten. "Zorg alsjeblieft dat je een evacuatieplan klaar hebt voor jouw familie", waarschuwde Cliff Chapman, de uitvoerend directeur van de lokale brandweer, dinsdag.
Het westen van Canada en de Verenigde Staten wordt al weken geteisterd door bosbranden die zijn veroorzaakt door de hittegolf van eind juni. Op dit moment zijn er nog bijna 300 actieve bosbranden in British Columbia en het hete, droge weer in de provincie houdt de komende dagen naar verwachting nog aan. Daarnaast kan de opkomende wind er voor zorgen dat het vuur zich verder verspreidt. Zo'n 3000 brandweerlieden zijn bezig het vuur te bestrijden.
Meer uit Buitenland
ANKARA/BUENOS AIRES/CAÏRO (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft ook zijn Argentijnse, Egyptische en Turkse ambtgenoten uitgenodigd om zitting te nemen in een 'Raad van Vrede'. Die moet toezicht gaan houden op het overgangsbestuur in de Gazastrook. De uitnodigingen zijn in de betrokken hoofdsteden bevestigd. Er is niets gezegd over eventuele aanvaardingen van deze uitnodiging.
2 uur geledenPARAMARIBO (ANP) - Bij een zware aanrijding in de Surinaamse hoofdstad Paramaribo zijn zaterdagochtend vroeg vier doden gevallen, meldt de politie. Kort na 06.00 uur lokale tijd, nog voor de zonsopgang, was er een botsing tussen een personenauto en een personenbus. De bus is waarschijnlijk enkele malen over de kop geslagen en er zijn passagiers uit de ramen geslingerd. Een van de doden zou een kind zijn. De juiste toedracht wordt onderzocht.
2 uur geledenKAMALA (ANP/AFP) - De zittende president Yoweri Museveni heeft de presidentsverkiezingen in Oeganda gewonnen. Hij sleept daarmee een zevende termijn binnen. Volgens de kiescommissie kreeg Museveni ruim 70 procent van de stemmen. Zijn belangrijkste tegenstander, zanger Bobi Wine, behaalde 24 procent van de stemmen. Wine rept van fraude.
3 uur geledenAKEN (ANP/DPA) - Mario Draghi, de voormalige president van de Europese Centrale Bank (ECB) en oud-premier van Italië, ontvangt dit jaar de Karelsprijs. Hij krijgt deze omdat hij "met vastberadenheid en onwrikbare wilskracht een grote bijdrage aan Europa heeft geleverd".
3 uur geledenKOPENHAGEN/NUUK (ANP/AFP) - Voor het stadhuis van Kopenhagen zijn duizenden mensen bijeengekomen om te demonstreren tegen Amerikaanse aanspraken op Groenland, dat bij het koninkrijk Denemarken hoort. De betogers zwaaien met Deense en Groenlandse vlaggen en zijn in een optocht naar de Amerikaanse ambassade getrokken. Volgens waarnemers verloopt de betoging kalm. De organisatie spreekt van 15.000 demonstranten in de Deense hoofdstad.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense leider Volodymyr Zelensky heeft bevolen snel meer stroom uit het buitenland te importeren. Volgens zijn energieminister Denys Sjmyhal is er in zijn land geen enkele energiecentrale meer te vinden die niet is aangevallen door de Russen. Hij vertelde het parlement afgelopen week dat de energievoorziening "heel moeilijk" is en dat er nog maar genoeg brandstof is voor een week of drie.
5 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse leider, ayatollah Ali Khamenei, noemt de Amerikaanse president Donald Trump een crimineel voor het "veroorzaken van slachtoffers, schade en laster jegens het Iraanse volk" tijdens de protesten in het land. Iran geeft de VS al langer de schuld van het geweld in Iran.
6 uur geleden