Noodtoestand in British Columbia vanwege aanhoudende bosbranden
VANCOUVER (ANP) - De provincie British Columbia in het westen van Canada heeft dinsdag (lokale tijd) de noodtoestand uitgeroepen vanwege de aanhoudende bosbranden in het gebied. Door de hoge temperaturen en de opkomende wind breidt het vuur zich de komende dagen naar verwachting verder uit.
"We hebben een kritiek punt bereikt", zei Mike Farnworth, de minister van Openbare Veiligheid van de provincie, tijdens een persconferentie. Door de noodtoestand uit te roepen kunnen er op grote schaal evacuaties worden georganiseerd en kan er noodopvang voor evacués worden geregeld.
Dinsdag gold al een evacuatiebevel voor ongeveer 5700 inwoners van de provincie, meer dan het dubbele aantal van een dag eerder. Bovendien dreigen nog eens 32.000 inwoners hun huizen te moeten verlaten. "Zorg alsjeblieft dat je een evacuatieplan klaar hebt voor jouw familie", waarschuwde Cliff Chapman, de uitvoerend directeur van de lokale brandweer, dinsdag.
Het westen van Canada en de Verenigde Staten wordt al weken geteisterd door bosbranden die zijn veroorzaakt door de hittegolf van eind juni. Op dit moment zijn er nog bijna 300 actieve bosbranden in British Columbia en het hete, droge weer in de provincie houdt de komende dagen naar verwachting nog aan. Daarnaast kan de opkomende wind er voor zorgen dat het vuur zich verder verspreidt. Zo'n 3000 brandweerlieden zijn bezig het vuur te bestrijden.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
36 minuten geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
3 uur geledenTBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
4 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
4 uur geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
6 uur geleden