Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodlandingen en omgeleide vluchten na valse bommeldingen India

Noodlandingen en omgeleide vluchten na valse bommeldingen India

NEW-DELHI (ANP/RTR) - Het Indiase luchtverkeer heeft te maken met een reeks valse bommeldingen. Volgens de krant Times of India zijn sinds maandag al voor bijna twintig binnenlandse en internationale vluchten bommeldingen binnengekomen, onder meer via sociale media. Ze bleken allemaal loos alarm.

Woensdag kwamen opnieuw zeven valse bommeldingen binnen. Zo werd een binnenlandse vlucht die met 184 passagiers aan boord onderweg was van hoofdstad New Delhi naar de zuidelijke stad Bangalore bevolen terug te keren na "een veiligheidsalarm". Een vlucht die onderweg was van Mumbai naar New Delhi werd omgeleid naar Ahmedabad.

Dinsdag zette Singapore twee gevechtsvliegtuigen in nadat per e-mail een waarschuwing was gestuurd over een mogelijke bom aan boord van een toestel van Air India Express. De F-15's werden ingezet om het toestel "weg van bevolkte gebieden" te leiden. Dezelfde dag moest een vlucht van Air India onderweg van New Delhi naar Chicago een noodlanding maken in Canada om "een veiligheidsdreiging die online was gepost". Het Canadese leger heeft de passagiers later alsnog naar Chicago gebracht per vliegtuig.

De directeur van het luchtvaartveiligheidsbureau Zulfiquar Hasan zei tegen de Times of India dat het "Indiase luchtruim absoluut veilig is" en dat de politie zoekt naar de boosdoeners. Luchtvaartminister Ram Mohan Naidu zei dat de politie een minderjarige heeft gearresteerd voor het versturen van bommeldingen voor drie vluchten.

Meer uit Buitenland

Adoptie wordt makkelijker voor homoseksuelen in Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse regering gaat de wetgeving wijzigen die adoptie door homoseksuelen vrijwel onmogelijk maakte, heeft premier Péter Magyar zaterdag aangekondigd.

1 uur geleden
Xi vraagt meer actie van BRICS-landen voor vrede in Midden-Oosten

NEW DELHI (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om zich meer in te zetten voor vrede in het Midden-Oosten en de Golfregio. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

2 uur geleden
Dodental bij veerbootbrand Filipijnen fors opgelopen

MANILLA (ANP/AFP) - De Filipijnse kustwacht heeft nog eens 41 lichamen gevonden aan boord van de verbrande veerboot bij de Filipijnen. Daarmee is het dodental gestegen naar 76.

3 uur geleden
Zelensky meldt langdurige Russische aanvallen op meerdere plekken

KYIV (ANP) - Langdurige Russische aanvallen hebben op meerdere plekken in Oekraïne geleid tot doden, gewonden en vermisten. "Onze steden en gemeenschappen zijn sinds gisteravond vrijwel voortdurend aangevallen", meldde president Volodymyr Zelensky zaterdag aan het begin van de middag op X. Op dat moment zouden er nog steeds Russische aanvalsdrones in de lucht vliegen.

4 uur geleden
Trump: Houthi's hebben ons gevraagd niet in te grijpen in Jemen

DUBLIN (ANP/AFP/RTR) - De Houthi's hebben de VS gevraagd om niet in te grijpen in het opgelaaide conflict met Saudi-Arabië, zegt de Amerikaanse president Donald Trump. De Jemenitische beweging wist vrijdag controle te krijgen over de belangrijke zeestraat Bab al-Mandeb.

5 uur geleden
Trump zou Ierse eenwording 'geweldig' vinden

DUBLIN (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zou graag zien dat Ierland en Noord-Ierland één land worden. "Ik wil geen problemen veroorzaken, maar ik zal je zeggen: ik zou het geweldig vinden als het verenigd wordt." Trump is in Ierland voor onder meer een golftoernooi op zijn eigen golfbaan.

6 uur geleden
Chinese president Xi in India voor overleg en internationale top

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping is in New Delhi aangekomen voor een top van BRICS, melden Indiase en Chinese media. Hij heeft ook een ontmoeting met de gastheer, de Indiase premier Narendra Modi.

8 uur geleden