Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Noodhulp voor Tsjechen met door tornado beschadigde huizen

Noodhulp voor Tsjechen met door tornado beschadigde huizen

PRAAG (ANP/DPA) - Mensen in Tsjechië wier huizen beschadigd zijn geraakt door de verwoestende tornado die donderdag door het land raasde, komen volgens de regering in aanmerking voor 80.000 euro noodhulp. Gedupeerden kunnen ook een goedkope lening aanvragen van ongeveer 120.000 euro. Bedrijven krijgen eveneens noodhulp aangeboden.

Het aanbod volgt op het extreme natuurgeweld van vorige week. Een gebied van ongeveer 500 meter breed en 26 kilometer lang werd zwaar getroffen door de tornado. Er vielen zes doden en zo'n tweehonderd mensen raakten gewond. Ook liepen zo'n 1200 huizen schade op. Duizenden woningen zitten nog zonder stroom.

De Tsjechische regering zei al 16 miljoen euro uit te willen trekken voor de herstelwerkzaamheden. Hulporganisaties hadden zaterdag 6 miljoen euro opgehaald aan particuliere donaties. Premier Andrej Babis wil een beroep doen op het Solidariteitsfonds van de Europese Unie. Lidstaten kunnen dit fonds gebruiken na bijvoorbeeld bosbranden en stormen.

Militairen en hulpdiensten proberen de ravage op te ruimen, bijvoorbeeld door weggeslingerde voertuigen te verwijderen. Tijdens deze opruimwerkzaamheden zijn ook gewonden gevallen. Het Tsjechische ministerie van gezondheid heeft een medisch team naar het getroffen gebied gestuurd om hulpverleners bij te staan.

Meer uit Buitenland

Media Iran: zaterdagavond of zondag nieuwe gespreksronde met VS

ISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.

26 minuten geleden
Meer dan 2000 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.

1 uur geleden
Honderden arrestaties bij pro-Palestijns protest Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De politie in Londen heeft meer dan tweehonderd demonstranten opgepakt bij een protest op Trafalgar Square. Pro-Palestijnse activisten hadden zich op het bekende plein verzameld om de verboden groepering Palestine Action te steunen. De regering plaatste de organisatie in juli op een lijst met terroristische organisaties. Een rechter oordeelde in februari dat dit verbod onwettig is.

2 uur geleden
FT: onderhandelingen VS en Iran lopen vast op Straat van Hormuz

ISLAMABAD (ANP) - De onderhandelingen tussen de VS en Iran in Pakistan lopen vast op de controle over de Straat van Hormuz, melden ingewijden aan The Financial Times. Zo zou Iran erop staan de controle over de zeestraat te behouden en tol te kunnen heffen op schepen. Het land zou eventuele "gezamenlijke controle" weigeren.

2 uur geleden
Gouverneur: gewonden door aanval van Oekraïne tijdens bestand

LGOV (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone heeft een tankstation in de stad Lgov in de Russische regio Koersk geraakt, meldde de regionale gouverneur zaterdag. Er zouden drie mensen gewond zijn geraakt, onder wie een kind. De aanval zou plaats hebben gevonden nadat het paasbestand was ingegaan.

3 uur geleden
Israël: meer dan 200 Hezbollah-doelen geraakt in 24 uur

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft de afgelopen 24 uur meer dan tweehonderd Hezbollah-doelen in Libanon aangevallen, zegt het leger. Onder de doelen waren raketwerpers.

3 uur geleden
Trump: VS begonnen met schoonvegen van Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zijn begonnen met het schoonvegen van de Straat van Hormuz, schrijft de Amerikaanse president Donald Trump op zijn Truth Social. Iran zou hier tijdens de Amerikaanse en Israëlische aanvallen op het land mogelijk zeemijnen in hebben gelegd. Hierdoor is de belangrijke zeestraat tot nu toe vrijwel dicht.

5 uur geleden