Nikkei lager door zorgen toename coronabesmettingen in Japan
TOKIO (ANP) - De aandelenbeurs in Tokio is donderdag licht lager geëindigd. Een scherpe stijging van het aantal coronabesmettingen in de Japanse hoofdstad en in Osaka wakkerde de zorgen aan over nieuwe maatregelen om het virus in te dammen. Een nieuwe verkorting van de openingstijden van restaurants en winkels zou het economische herstel kunnen vertragen. Ook nemen de zorgen toe over het trage tempo van het vaccinatieprogramma in Japan.
De Nikkei in Tokio sloot uiteindelijk 0,1 procent lager op 29.708,98 punten. Toshiba daalde 0,7 procent. Het Japanse elektronicaconcern bereikte een dag eerder nog de dagelijkse stijgingslimiet van 18 procent na het nieuws dat investeerder CVC Capital Partners het bedrijf voor 20 miljard dollar wil kopen en van de beurs wil halen. Hitachi Metals dikte 4,7 procent aan. Volgens zakenkrant Nikkei wil een groep investeerders onder leiding van Bain Capital een belang van ruim 50 procent nemen in de metalenspecialist voor ongeveer 7,3 miljard dollar.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus en in Hongkong klom de Hang Seng-index 1 procent. Tencent verloor 0,6 procent op de beurs in Hongkong. De in Amsterdam genoteerde techinvesteerder Prosus verkoopt een belang van 2 procent in het Chinese techbedrijf. Prosus deed daarbij in een keer bijna 192 miljoen aandelen van de hand. Het gaat om een van grootste transacties van een aandelenpakket ooit. Prosus houdt na de verkoop nog altijd 28,9 procent in Tencent in handen en zal zijn belang in de komende drie jaar niet verder afbouwen. De opbrengst van ruim 12 miljard euro wil Prosus gebruiken om te investeren in andere bedrijven.
Meer uit Financieel
ALBA (ANP/BLOOMBERG) - Brussel onderzoekt mogelijk verboden handelspraktijken van het Italiaanse zoetwarenbedrijf Ferrero, bekend van de hazelnootpasta Nutella. De Europese Commissie gaat na of Ferrero winkeliers belemmert als ze vanuit het ene EU-land producten willen inkopen uit een andere lidstaat, bijvoorbeeld omdat dit goedkoper is. Winkeliers klagen al langere tijd over beperkingen die fabrikanten van voedingswaren opleggen bij inkopen buiten de landsgrenzen, wat volgens hen de prijzen kan opdrijven.
1 uur geledenSANTA MONICA (ANP/BLOOMBERG) - Snap, het moederbedrijf van Snapchat, voert opnieuw een grote ontslagronde door. Het Amerikaanse bedrijf ontslaat 16 procent van zijn medewerkers wereldwijd, wat neerkomt op ongeveer duizend voltijdmedewerkers. Dat blijkt uit een memo van topman Evan Spiegel die is ingezien door persbureau Bloomberg.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ziggo mag de term 'glasvezel-kabel' in reclames blijven gebruiken. Dat heeft de rechtbank in Den Haag bepaald, nadat concurrent KPN een zaak had aangespannen.
2 uur geledenKEULEN (ANP) - Het aantal mensen in Europa dat lid is van sportscholen is vorig jaar toegenomen. Het totale aantal leden in Europa bedraagt nu 75,5 miljoen. Het Nederlandse Basic-Fit is de grootste fitnessketen van Europa. Dat blijkt uit het rapport van European Health & Fitness Market 2025 van branchevereniging EuropeActive.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De rijstprijzen in Azië zijn vorige week het sterkst gestegen in meer dan twee jaar. Dat komt door zorgen over de bevoorrading, omdat brandstof en kunstmest fors duurder werden door de oorlog in het Midden-Oosten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een EU-app voor leeftijdsverificatie is "technisch klaar voor gebruik" en "binnenkort beschikbaar voor burgers", zei de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen woensdag. Met de app kan een website of een app de leeftijd van bezoekers verifiëren, "zoals winkels om een leeftijdsbewijs vragen bij het kopen van alcohol", zei ze.
3 uur geledenOSLO (ANP/BLOOMBERG) - De waarde van de olie-export van Noorwegen is in maart naar een recordniveau gestegen, aangejaagd door de sterk gestegen olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Noorwegen is een belangrijke exporteur van ruwe olie naar Europa.
3 uur geleden