Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwssite: cel voor Bouterse in aanbouw bij Militair Hospitaal

Nieuwssite: cel voor Bouterse in aanbouw bij Militair Hospitaal

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-legerleider Desi Bouterse krijgt een eigen cel op het terrein van het Militair Hospitaal in Paramaribo, meldt de Surinaamse nieuwssite Starnieuws. Het gebouwtje wordt nu neergezet, maar het lijkt onmogelijk dat het klaar is voor vrijdag, de dag waarop Bouterse zich moet melden om zijn straf van twintig jaar uit te zitten.

Bouterse wordt volgens Starnieuws "vanwege enkele medische issues" ondergebracht op het terrein van het Militair Hospitaal, aan de overkant van het grootste ziekenhuis van Suriname, het Academisch Ziekenhuis Paramaribo. Dan kan hij bij ziekte of complicaties snel de nodige zorg krijgen.

Op het terrein van het Militair Hospitaal is ook de kraamafdeling van het ziekenhuis gevestigd, waar moeders bevallen en samen met hun baby's worden verzorgd tot ze naar huis kunnen. De omgeving is druk, met veel verkeer en in de buurt van enkele scholen.

Vrijdag melden

Het Openbaar Ministerie heeft Bouterse en vier andere ex-militairen opdracht gegeven zich vrijdag te melden. Zeker een veroordeelde wordt verwacht bij een gevangenis in Paramaribo-Zuid, terwijl ten minste een andere zich moet melden bij de grootste gevangenis van Suriname, in het district Wanica, op zo'n 19 kilometer van het centrum van Paramaribo.

Een huisgenote van Bouterse weigerde woensdag tot twee maal toe de aanzegging van het Openbaar Ministerie in ontvangst te nemen, liet het OM weten. Bij de overige vier veroordeelden, die ieder vijftien jaar straf moeten uitzitten, kon de "last" wel worden bezorgd.

Meer uit Buitenland

Vermeende slachtoffers Epstein bezoeken State of the Union Trump

WASHINGTON (ANP) - De State of the Union-toespraak van de Amerikaanse president Donald Trump wordt ook bijgewoond door vrouwen die zakenman Jeffrey Epstein hebben beschuldigd van seksueel misbruik. Ze zijn uitgenodigd door Democraten en zijn uit op gerechtigheid, zei een Democratisch parlementslid voorafgaand aan de speech.

2 uur geleden
Doorzoekingen rond voormalige woning ex-prins Andrew afgerond

LONDEN (ANP) - De politie is klaar met de doorzoekingen in de oude woning van de voormalige Britse prins Andrew, meldt de politie. Wat de doorzoekingen hebben opgeleverd, is nog niet bekend.

5 uur geleden
Noorse koning Harald (89) opgenomen in ziekenhuis

SANTA CRUZ DE TENERIFE (ANP) - Koning Harald van Noorwegen is tijdens zijn vakantie op Tenerife opgenomen in het ziekenhuis. De 89-jarige vorst wordt behandeld aan een infectie en uitdroging, heeft het paleis bekendgemaakt. Zijn toestand "is naar omstandigheden goed".

5 uur geleden
Iran: akkoord met VS binnen bereik, mits diplomatie voorop staat

TEHERAN (ANP/RTR) - Een deal tussen Iran en de Verenigde Staten is "binnen bereik, mits diplomatie de prioriteit krijgt". Dat zegt de Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi op X. Volgens Araghchi streeft Iran ernaar "in de kortst mogelijke tijd" een "eerlijke en rechtvaardige" deal te sluiten met de VS. Ook herhaalde hij eerdere claims van Iran; het land zou slechts "vreedzame" kerntoepassingen op het oog hebben.

7 uur geleden
Diplomatieke aanvaring Frankrijk-VS lijkt gesust na telefoontje

PARIJS (ANP/AFP) - De Amerikaanse ambassadeur in Parijs Charles Kushner heeft volgens zijn ambassade een "open en vriendschappelijk" telefoongesprek gevoerd met de Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot. Een bron bij de Franse regering zei dat de ambassadeur heeft beloofd zich niet met binnenlandse kwesties te bemoeien. Daarmee lijkt een diplomatieke ruzie gesust.

7 uur geleden
Parlementslid: 179 mensen vrij onder Venezolaanse gratiewet

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse autoriteiten hebben tot nu toe 179 gevangenen vrijgelaten onder een nieuwe amnestiewet. Daarnaast hebben 3000 mensen die op borgtocht vrij waren gratie gekregen, meldt Jorge Arreaza die namens het parlement toezicht houdt op de vrijlatingen.

7 uur geleden
Museumdirecteur Des Cars vertrekt bij het Louvre

PARIJS (ANP/RTR) - De president van het Louvre, Laurence des Cars, is opgestapt. Ze heeft haar ontslag aangeboden en de Franse president Emmanuel Macron heeft dat geaccepteerd. Een reden voor het vertrek noemt het presidentieel paleis niet, maar daartoe werd wel opgeroepen naar aanleiding van de geruchtmakende juwelenroof uit het Parijse museum in oktober.

9 uur geleden