Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuwssite: cel voor Bouterse in aanbouw bij Militair Hospitaal

Nieuwssite: cel voor Bouterse in aanbouw bij Militair Hospitaal

PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-legerleider Desi Bouterse krijgt een eigen cel op het terrein van het Militair Hospitaal in Paramaribo, meldt de Surinaamse nieuwssite Starnieuws. Het gebouwtje wordt nu neergezet, maar het lijkt onmogelijk dat het klaar is voor vrijdag, de dag waarop Bouterse zich moet melden om zijn straf van twintig jaar uit te zitten.

Bouterse wordt volgens Starnieuws "vanwege enkele medische issues" ondergebracht op het terrein van het Militair Hospitaal, aan de overkant van het grootste ziekenhuis van Suriname, het Academisch Ziekenhuis Paramaribo. Dan kan hij bij ziekte of complicaties snel de nodige zorg krijgen.

Op het terrein van het Militair Hospitaal is ook de kraamafdeling van het ziekenhuis gevestigd, waar moeders bevallen en samen met hun baby's worden verzorgd tot ze naar huis kunnen. De omgeving is druk, met veel verkeer en in de buurt van enkele scholen.

Vrijdag melden

Het Openbaar Ministerie heeft Bouterse en vier andere ex-militairen opdracht gegeven zich vrijdag te melden. Zeker een veroordeelde wordt verwacht bij een gevangenis in Paramaribo-Zuid, terwijl ten minste een andere zich moet melden bij de grootste gevangenis van Suriname, in het district Wanica, op zo'n 19 kilometer van het centrum van Paramaribo.

Een huisgenote van Bouterse weigerde woensdag tot twee maal toe de aanzegging van het Openbaar Ministerie in ontvangst te nemen, liet het OM weten. Bij de overige vier veroordeelden, die ieder vijftien jaar straf moeten uitzitten, kon de "last" wel worden bezorgd.

Meer uit Buitenland

Trump dreigt met militaire actie tegen Colombia

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.

42 minuten geleden
Oppositieleider González noemt zich president Venezuela in video

MADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.

1 uur geleden
Deense premier roept VS op te stoppen met bedreigen van Groenland

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".

4 uur geleden
Alle dodelijke slachtoffers brand Crans-Montana geïdentificeerd

CRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.

5 uur geleden
EU: herstel democratie in Venezuela vereist respect voor wil volk

BRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.

6 uur geleden
Buit inbraak Duitse bankkluis mogelijk meer dan 100 miljoen euro

DÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.

7 uur geleden
Letse premier: glasvezelkabel in Oostzee beschadigd

VILNIUS (ANP/RTR) - ‌Een glasvezelkabel van een particulier bedrijf is beschadigd in de Oostzee, laat de Letse premier Evika Silina weten. De omstandigheden van het incident worden onderzocht.

7 uur geleden