Nieuwssite: cel voor Bouterse in aanbouw bij Militair Hospitaal
PARAMARIBO (ANP) - De Surinaamse ex-legerleider Desi Bouterse krijgt een eigen cel op het terrein van het Militair Hospitaal in Paramaribo, meldt de Surinaamse nieuwssite Starnieuws. Het gebouwtje wordt nu neergezet, maar het lijkt onmogelijk dat het klaar is voor vrijdag, de dag waarop Bouterse zich moet melden om zijn straf van twintig jaar uit te zitten.
Bouterse wordt volgens Starnieuws "vanwege enkele medische issues" ondergebracht op het terrein van het Militair Hospitaal, aan de overkant van het grootste ziekenhuis van Suriname, het Academisch Ziekenhuis Paramaribo. Dan kan hij bij ziekte of complicaties snel de nodige zorg krijgen.
Op het terrein van het Militair Hospitaal is ook de kraamafdeling van het ziekenhuis gevestigd, waar moeders bevallen en samen met hun baby's worden verzorgd tot ze naar huis kunnen. De omgeving is druk, met veel verkeer en in de buurt van enkele scholen.
Vrijdag melden
Het Openbaar Ministerie heeft Bouterse en vier andere ex-militairen opdracht gegeven zich vrijdag te melden. Zeker een veroordeelde wordt verwacht bij een gevangenis in Paramaribo-Zuid, terwijl ten minste een andere zich moet melden bij de grootste gevangenis van Suriname, in het district Wanica, op zo'n 19 kilometer van het centrum van Paramaribo.
Een huisgenote van Bouterse weigerde woensdag tot twee maal toe de aanzegging van het Openbaar Ministerie in ontvangst te nemen, liet het OM weten. Bij de overige vier veroordeelden, die ieder vijftien jaar straf moeten uitzitten, kon de "last" wel worden bezorgd.
Meer uit Buitenland
TOKIO (ANP/AFP) - Het dodental door de zware sneeuwval in Japan is opgelopen tot 35. Ook raakten de afgelopen tijd zeker 393 mensen gewond, melden de autoriteiten. Die waarschuwen voor nieuwe risico's nu de temperaturen weer stijgen.
42 minuten geledenMOSKOU (ANP) - Europese veiligheidsfunctionarissen vermoeden dat Rusland de communicatie van een aantal belangrijke satellieten heeft onderschept, schrijft The Financial Times. Daardoor bestaat niet alleen het risico dat de Russen gevoelige informatie in handen krijgen, maar mogelijk zouden ze zelfs de koers van de satellieten kunnen aanpassen.
1 uur geledenWILMINGTON (ANP/AFP) - De ex-man van de voormalige Amerikaanse first lady Jill Biden wordt verdacht van de moord op zijn echtgenote. De 77-jarige William Stevenson is maandag opgepakt, meldde de politie in de staat Delaware.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europeanen maken zich grote zorgen over terrorisme, cyberaanvallen en conflicten en oorlog in landen rond de EU, zo blijkt uit de nieuwste Eurobarometer. Nederlanders zijn daarnaast meer dan de gemiddelde EU-burger bezorgd over drone-aanvallen van landen buiten de EU. Polen maken zich daar veruit het meest van alle EU-burgers zorgen over, zo blijkt uit de enquête onder EU-burgers die woensdag is gepresenteerd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump en zijn Colombiaanse ambtgenoot Gustavo Petro zeiden beiden "positief" gestemd te zijn na hun ontmoeting in het Witte Huis. Trump zei met Petro te hebben "gewerkt" aan een akkoord over samenwerking bij drugsbestrijding in een "heel goed gesprek".
8 uur geledenATHENE (ANP/RTR/AFP) - Zeker vijftien migranten zijn omgekomen op de Egeïsche Zee doordat hun boot in botsing kwam met een vaartuig van de Griekse kustwacht. Dat meldt de dienst. Het incident vond plaats ten noorden van het eiland Chios.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Noord-Koreanen die worden betrapt op het kijken naar Zuid-Koreaanse tv-programma's of het luisteren naar Zuid-Koreaanse muziek kunnen worden veroordeeld tot jarenlange dwangarbeid. Als je het verspreidt, is de doodstraf mogelijk. De zwaarste straffen treffen vooral mensen die te arm zijn om ambtenaren om te kopen, stelt Amnesty International. De mensenrechtenorganisatie interviewde mensen die uit Noord-Korea zijn gevlucht.
9 uur geleden