'Nieuwe video toont dat twee raketten vliegtuig raakten'
TEHERAN (ANP) - Op nieuw gepubliceerde videobeelden is te zien dat het passagiersvliegtuig van een Oekraïense luchtvaartmaatschappij vorige week in Iran door twee raketten is geraakt. Een Iraniër plaatste de video dinsdag op YouTube, meldt The New York Times. Op eerdere beelden was de impact van de eerste raket al te zien. Iran heeft toegegeven het vliegtuig per ongeluk met een raket te hebben neergeschoten. Daarbij kwamen alle 176 inzittenden om het leven.
De beelden maken volgens de Amerikaanse krant duidelijk wat er is gebeurd met het vliegtuig voordat het neerstortte. Dat gebeurde niet direct, want de piloten probeerden nog terug te vliegen naar het vliegveld van Teheran waar het kort daarvoor was opgestegen.
Meer uit Buitenland
DOHA (ANP) - Raketten uit Iran hebben in de nacht van woensdag op donderdag opnieuw Ras Laffan Industrial City getroffen, de belangrijkste gasproductielocatie van Qatar. Woensdag werd het complex ook al beschoten vanuit Iran.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering overweegt duizenden extra militairen in te zetten in het Midden-Oosten. Dat melden een Amerikaanse functionaris en drie andere ingewijden aan persbureau Reuters.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft opgeroepen tot het onmiddellijk staken van aanvallen op civiele infrastructuur in de Golfregio, na beschietingen van gasproductiefaciliteiten in zowel Iran als Qatar. Dat zegt hij via X.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Pentagon heeft het Witte Huis gevraagd een noodbudget van meer dan 200 miljard dollar bij het Congres aan te vragen voor de oorlog tegen Iran. Dat meldt The Washington Post op basis van een hoge regeringsfunctionaris.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump wil voorlopig geen verdere aanvallen op de Iraanse energie-infrastructuur, meldt de krant Wall Street Journal op basis van Amerikaanse functionarissen.
5 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft naar eigen zeggen voor het eerst aanvallen uitgevoerd op het noorden van Iran. Welke doelen zijn aangevallen en waar die zich bevonden, is niet bekendgemaakt.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie is "diep bezorgd" over de Israëlische aanvallen op Libanon. Israël moet direct stoppen met de operaties in het buurland, stelt de diplomatieke dienst EEAS. De strijd treft volgens de dienst vooral burgers. Wel krijgt Hezbollah de schuld van de oorlog.
7 uur geleden