Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw-Zeeland gaat voor het eerst in jaar tijd weer in lockdown

Nieuw-Zeeland gaat voor het eerst in jaar tijd weer in lockdown

AUCKLAND (ANP/RTR/AFP) - Nieuw-Zeeland gaat vanaf middernacht (lokale tijd) voor het eerst sinds maart 2020 weer volledig in lockdown, nu er een besmetting met de Delta-variant van het coronavirus is vastgesteld. Het is de eerste besmetting met het coronavirus in het land sinds februari. De lockdown blijft drie dagen van kracht in het hele land en zeven dagen in de grootste stad van het land, Auckland, waar de besmetting is vastgesteld.

Premier Jacinda Ardern kondigde de maatregel aan op een speciaal ingelaste persconferentie. De lockdown houdt in dat alle samenkomsten worden afgelast en publieke locaties worden gesloten. Alleen essentiële diensten blijven open en ook scholen moeten sluiten.

Het is nog niet bekend waar de besmetting vandaan is gekomen. Momenteel is er geen bewijs dat de betreffende persoon besmet het land in is gekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten. Dit zou betekenen dat de persoon het virus in het land heeft opgelopen en er meer mensen besmet zijn.

Streng grensbeleid

Nieuw-Zeeland is een van de weinige landen ter wereld waar lange tijd nauwelijks coronamaatregelen golden. De strenge nationale lockdown aan het begin van de pandemie zorgde ervoor dat slechts 26 mensen overleden aan de gevolgen van het virus. Wel is pas 17 procent van de 5 miljoen inwoners gevaccineerd, maar vanaf september kan iedereen een afspraak maken voor een prik.

Het land hanteert een streng grensbeleid. Alleen Nieuw-Zeelanders mogen huiswaarts keren, maar moeten direct na aankomst verplicht 14 dagen in quarantaine in een hotel.

Meer uit Buitenland

Poolse student opgepakt voor aanslagplannen kerstmarkt

LUBLIN (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst heeft een student opgepakt die van plan zou zijn geweest om een aanslag te plegen op een kerstmarkt. Volgens de autoriteiten wilde Mateusz W. zich aansluiten bij Islamitische Staat.

25 minuten geleden
Commissie voor schadeclaims Oekraïne krijgt zetel in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De internationale commissie die claims gaat vastleggen van de oorlogsschade in Oekraïne gaat kantoor houden in Den Haag, meldt demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken). Dinsdag zijn vertegenwoordigers van tientallen landen bijeengekomen in Den Haag om een formeel startschot te geven voor de claimscommissie.

39 minuten geleden
Rusland wacht nog op uitkomst Berlijn-overleg

MOSKOU (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rusland heeft nog niets gehoord over de uitkomsten van het overleg in Berlijn, aldus de Russische onderminister van Buitenlandse Zaken Sergej Rjabkov. In de Duitse hoofdstad spraken Oekraïense, Amerikaanse en Europese delegaties met elkaar over een mogelijk einde aan de oorlog tussen Rusland en Oekraïne.

1 uur geleden
BBC: kinderen met kanker opgelicht door fondsenwervers

LONDEN (ANP) - De BBC heeft een netwerk aan het licht gebracht van fondsenwervers die de ouders van zieke kinderen oplichten. Kinderen met kanker kregen de opdracht filmpjes op te nemen om donateurs te werven, maar zagen uiteindelijk weinig tot niets van het opgebrachte geld.

1 uur geleden
Rebellen kondigen vertrek aan uit belangrijke stad Congo

UVIRA (ANP/AFP/RTR) - De rebellengroep M23 zegt zich terug te trekken uit de Congolese stad Uvira. Dat gebeurt op verzoek van de Verenigde Staten. M23, die door Rwanda wordt gesteund, trok de stad aan de grens met Burundi vorige week binnen. Later volgden berichten dat de groep honderden militairen uit dat buurland gevangen had genomen.

3 uur geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP/RTR) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag zelfgemaakte IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

5 uur geleden
Politie: schutters Bondi hadden IS-vlaggen en explosieven in auto

SYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft in de auto van de vermeende aanslagplegers op Bondi Beach afgelopen zondag "huisgemaakte" IS-vlaggen en explosieven gevonden. In een persconferentie dinsdagmiddag bevestigde de politie ook het bericht dat eerder rondging in Australische media dat de vermeende schutters vorige maand de Filipijnen hebben bezocht. Wat de twee daar deden, is onderdeel van het politieonderzoek.

6 uur geleden