Nieuw-Zeeland gaat voor het eerst in jaar tijd weer in lockdown
AUCKLAND (ANP/RTR/AFP) - Nieuw-Zeeland gaat vanaf middernacht (lokale tijd) voor het eerst sinds maart 2020 weer volledig in lockdown, nu er een besmetting met de Delta-variant van het coronavirus is vastgesteld. Het is de eerste besmetting met het coronavirus in het land sinds februari. De lockdown blijft drie dagen van kracht in het hele land en zeven dagen in de grootste stad van het land, Auckland, waar de besmetting is vastgesteld.
Premier Jacinda Ardern kondigde de maatregel aan op een speciaal ingelaste persconferentie. De lockdown houdt in dat alle samenkomsten worden afgelast en publieke locaties worden gesloten. Alleen essentiële diensten blijven open en ook scholen moeten sluiten.
Het is nog niet bekend waar de besmetting vandaan is gekomen. Momenteel is er geen bewijs dat de betreffende persoon besmet het land in is gekomen, melden lokale gezondheidsautoriteiten. Dit zou betekenen dat de persoon het virus in het land heeft opgelopen en er meer mensen besmet zijn.
Streng grensbeleid
Nieuw-Zeeland is een van de weinige landen ter wereld waar lange tijd nauwelijks coronamaatregelen golden. De strenge nationale lockdown aan het begin van de pandemie zorgde ervoor dat slechts 26 mensen overleden aan de gevolgen van het virus. Wel is pas 17 procent van de 5 miljoen inwoners gevaccineerd, maar vanaf september kan iedereen een afspraak maken voor een prik.
Het land hanteert een streng grensbeleid. Alleen Nieuw-Zeelanders mogen huiswaarts keren, maar moeten direct na aankomst verplicht 14 dagen in quarantaine in een hotel.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft meer militairen nodig voor in Zuid-Libanon, meldde legerwoordvoerder Effie Defrin donderdag in een televisietoespraak. Die zijn volgens hem hard nodig voor de bufferzone die Israël aan het creëren is.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS schorten de aanvallen op Iraanse energievoorzieningen tien dagen langer op, tot 6 april. Dat zegt de Amerikaanse president Donald Trump op zijn kanaal Truth Social. Volgens Trump volgt het besluit op een verzoek vanuit Iran. De onderhandelingen met dat land zouden "zeer goed verlopen", aldus Trump.
3 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Frankrijk is niet onder druk gezet bij het besluit om Zuid-Afrika niet uit te nodigen voor een bijeenkomst van de G7 in juni, heeft buitenlandminister Jean-Noël Barrot benadrukt in de marge van een overleg van de G7. De Zuid-Afrikaanse president Cyril Ramaphosa zei eerder op donderdag dat zijn uitnodiging was ingetrokken, volgens hem onder druk van de VS.
3 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - The Academy of Motion Picture Arts and Sciences, de organisatie achter de Oscars, neemt na 27 jaar afscheid van het wereldberoemde Dolby Theatre in Los Angeles. Vanaf 2029 worden de filmprijzen een paar kilometer verderop uitgereikt in het Peacock Theater, onderdeel van evenementencomplex L.A. Live.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De wapens die door bondgenoten van Oekraïne in de Verenigde Staten zijn gekocht, gaan gewoon naar Oekraïne, verzekert de NAVO. Het bondgenootschap reageert op berichten dat de VS bijvoorbeeld schaarse luchtverdedigingsraketten liever naar het Midden-Oosten zouden willen sturen om Iraanse raketten en drones af te slaan.
5 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is voor de tweede keer voor de rechter verschenen in New York. Volgens zijn advocaat hebben Maduro en zijn vrouw geen geld voor hun eigen verdediging, omdat de VS de betalingen blokkeren.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft als "geschenk" toegestaan dat in totaal tien olietankers door de Straat van Hormuz mochten varen, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen de pers.
7 uur geleden