Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Nieuw boek: Trump stuurde in het geheim covid-tests naar Poetin

Nieuw boek: Trump stuurde in het geheim covid-tests naar Poetin

WASHINGTON (ANP) - Toen de wereld nog in de ban was van het coronavirus en de tests nog schaars waren, heeft de Amerikaanse oud-president Donald Trump persoonlijk een lading tests naar Rusland gestuurd voor president Vladimir Poetin. Dat staat in het boek War van de bekende Amerikaanse journalist Bob Woodward dat volgende week uitkomt, maar al door Amerikaanse media is ingezien.

Poetin was naar verluidt als de dood voor het virus en accepteerde de lading covid-tests van toenmalig president Trump, schrijft Woodward. Wel zou de Russische president Trump hebben geadviseerd om het geheim te houden. Niet omdat Poetin zelf bang was voor de politieke gevolgen, maar omdat hij vreesde dat Trump er problemen mee zou krijgen.

Een anonieme medewerker vertelt in het boek bovendien dat Trump sinds zijn vertrek uit het Witte Huis in 2021 nog ongeveer zeven keer telefonisch met Poetin gesproken heeft. De medewerker zou onder meer begin dit jaar door Trump een ruimte uit zijn gestuurd zodat de Republikein een persoonlijk gesprek kon voeren met de Russische leider.

Campagneteam

Het campagneteam van Trump zegt dat de beweringen niet waar zijn en dat het boek "thuishoort in de koopjesbak van de fictie-afdeling van een goedkope boekwinkel of gebruikt moet worden als toiletpapier". Trump heeft auteur Woodward eerder aangeklaagd om uitspraken in een eerder boek en volgens het campagneteam heeft de journalist uit rancune nu deze leugens opgeschreven.

De 81-jarige Bob Woodward is een vooraanstaande journalist die veel boeken heeft geschreven over de Amerikaanse politiek. Hij is vooral bekend geworden door zijn onthullingen over het Watergateschandaal van president Richard Nixon.

Het nieuwe boek War gaat over de manier waarop Trump, maar ook diens opvolger Joe Biden achter de schermen zijn omgegaan met crises en oorlogen die de afgelopen jaren zijn uitgebroken. Zo staat in het boek onder meer dat Biden de Israëlische premier Benjamin Netanyahu een klootzak (son of a bitch) en een leugenaar heeft genoemd door zijn oorlogsbeleid in de Gazastrook.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Rusland vecht door tot doelen in Oekraïne bereikt zijn

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland heeft niet al zijn doelen met de invasie van Oekraïne volledig bereikt en vecht door tot die zijn verwezenlijkt. Dit zei de Kremlinwoordvoerder op de herdenking van de dag dat Rusland Oekraïne in 2022 op grote schaal binnenviel.

1 uur geleden
Zelensky: zonder datum EU-toetreding zal Poetin Europa verdelen

BRUSSEL (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft dinsdag gezegd dat zijn land een duidelijke datum nodig heeft wanneer het kan toetreden tot de EU. Dat is niet "zomaar een wens", zei Zelensky via een videoverbinding tegen het Europees Parlement. Zonder toetredingsdatum zal Poetin een manier vinden om toetreding decennia te blokkeren door Europa te verdelen, waarschuwde Zelensky.

1 uur geleden
EU-kopstukken in Kyiv: agressor mag niet beloond worden

KYIV (ANP) - Agressor Rusland mag niet worden beloond voor de invasie van Oekraïne, stellen EU-kopstukken Ursula von der Leyen en António Costa dinsdag in een gezamenlijke verklaring. "We zullen ervoor zorgen dat Rusland ter verantwoording wordt geroepen voor de gepleegde misdaden en de aangerichte schade", stellen de voorzitter van de Europese Commissie en de voorzitter van de EU-leiders.

1 uur geleden
Europese leiders in Kyiv voor herdenking Russische invasie 2022

KYIV (ANP/AFP/DPA) - Europese leiders zijn in Kyiv om te gedenken dat Rusland vier jaar geleden Oekraïne op grote schaal binnenviel. Onder hen zijn Europees Commissievoorzitter Ursula von der Leyen en raadsvoorzitter António Costa. Verder zijn er regeringsleiders uit meerdere Europese landen, zoals de Finse president Alexander Stubb, de Zweedse premier Ulf Kristersson en de Noorse premier Jonas Gahr Støre. De Noorse premier beloofde bij aankomst Oekraïne dit jaar weer met ruim 7,5 miljard euro bij te staan.

3 uur geleden
Doden bij crash legerhelikopter in Iran

TEHERAN (ANP/AFP) - Een helikopter van het Iraanse leger is dinsdag neergestort op een fruitmarkt in de stad Khomeynishahr. Vier mensen zijn om het leven gekomen. De slachtoffers zijn de piloot, copiloot en twee fruitverkopers op de grond, meldt staatspersbureau IRNA.

3 uur geleden
Zelensky: Poetin heeft na vier jaar oorlog doelen niet bereikt

KYIV (ANP) - Rusland heeft na vier jaar oorlog zijn doelen niet bereikt, zegt Volodymyr Zelensky op X. Het is dinsdag precies vier jaar geleden dat Rusland met een grootschalige invasie Oekraïne binnenviel.

4 uur geleden
Zeven doden door crash van medische vlucht in India

KASARIA (ANP/AFP/RTR) - Bij het neerstorten van een gecharterde medische vlucht in India zijn zeven mensen om het leven gekomen. Dat melden functionarissen dinsdag. Het vliegtuig stortte neer in het gebied Kasaria in de oostelijke staat Jharkhand.

6 uur geleden