Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nieuw belastingplan VS eerlijker voor alle Amerikanen'

'Nieuw belastingplan VS eerlijker voor alle Amerikanen'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse belastingplan van de regering-Biden, waarbij onder andere de vennootschapsbelasting moet worden verhoogd, zal voor alle Amerikanen gunstiger uitpakken. Dat zei minister van Financiën Janet Yellen in een toelichting op de beoogde regelwijziging.

Volgens Yellen wordt met de aanpassingen voorkomen dat investeringen en winsten naar het buitenland worden verschoven. Daarnaast zou er meer geld overblijven voor het doen van kritieke investeringen in de VS.

Yellen borduurde met haar betoog voort op de voorstellen van president Joe Biden die 2250 miljard dollar aan infrastructuur wil uitgeven. Kosten die goeddeels door hogere belastingen moeten worden gedekt. Volgens Yellen zorgt het belastingplan ervoor dat in een periode van 10 jaar zo'n 2000 miljard dollar aan bedrijfswinsten door de fiscus extra worden opgehaald. Als ook de inspanningen worden beëindigd om winsten naar het buitenland te loodsen, zou dat de schatkist nog eens 700 miljard dollar op kunnen leveren.

Investeringsopgave

Daarmee zou de belastingwijziging in 15 jaar tijd genoeg opleveren om voor de grote investeringsopgave van Biden te betalen. "Onze belastinginkomsten zijn al op hun laagste niveau in generaties. En als ze verder zullen dalen, hebben we minder geld om te investeren in wegen, bruggen, breedbandinternet en onderzoek en ontwikkeling", aldus Yellen.

"Door te kiezen voor concurrentie op belastingen hebben we nagelaten om te concurreren op de vaardigheden van onze werknemers en de kracht van onze infrastructuur. Het is een zichzelf vernietigende concurrentiestrijd."

Het ministerie van Financiën kwam woensdag met een 17-pagina's tellend rapport dat waarschijnlijk moet dienen als een routekaart voor wetgevers en ambtenaren om het gecombineerde pakket van uitgaven en belastingvoorstellen in de komende maanden door het Congres te loodsen.

Minimumbelasting

De belangrijkste elementen van de plannen zijn een verhoging van het vennootschapsbelastingtarief van 21 naar 28 procent. Daarnaast moet een minimumbelasting worden opgelegd op zowel buitenlandse winsten als de binnenlandse winsten die bedrijven rapporteren aan aandeelhouders.

Vanwege de 50-50 stemverhouding in de Senaat kan Biden het zich niet permitteren dat ook maar een van de Democratische senatoren tegen het plan zou stemmen. Republikeinen spraken zich al uit tegen de voorstellen. Ook sommige gematigde Democraten zien de wijzigingen niet helemaal zitten.

Meer uit Financieel

Cao-overleg rijksambtenaren hervat na periode van stakingen

UTRECHT (ANP) - De vakbonden gaan weer praten met de overheid over de cao voor rijksambtenaren. Zaterdagochtend lieten FNV, CNV, AC Rijksvakbonden en CMHF Overheid weten een uitnodiging voor hervatting van het cao-overleg door minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA) te verwelkomen. Door rijksambtenaren worden al een tijd stakingen uitgevoerd. Dinsdag legden hun acties zelfs de Tweede Kamer lam omdat personeel het werk neerlegde.

1 uur geleden
Forse winsten Wall Street na nieuws heropening Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met stevige winsten het weekend ingegaan door het nieuws dat Iran de Straat van Hormuz volledig heropent voor de commerciële scheepvaart. De olieprijzen gingen juist hard omlaag door de hoop bij beleggers op vrede in het Midden-Oosten. Verder was Netflix een opvallende daler op Wall Street na een slecht ontvangen kwartaalbericht van de videostreamingdienst.

10 uur geleden
IMF-hoofd: moeilijke weg naar economische stabiliteit Venezuela

WASHINGTON (ANP/AFP) - Venezuela heeft een "moeilijke weg" te gaan om economische stabiliteit te bereiken. Dat heeft topvrouw Kristalina Georgieva van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) vrijdag gezegd. Donderdag werd nog bekend dat het IMF en de Wereldbank de samenwerking met Venezuela weer hervatten.

12 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt twee Duitse slachterijen

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion Food Group verkoopt twee slachterijen in het zuiden van Duitsland als onderdeel van zijn reorganisatie waarbij het bedrijf zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vion zegt een principeakkoord te hebben gesloten over de verkoop van die vestigingen. Een evaluatie van de overige Duitse locaties van het bedrijf loopt nog.

12 uur geleden
Boeing: oorlog heeft nog geen impact op vliegtuigleveringen

ARLINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft nog geen impact gehad op de leveringen van passagiersvliegtuigen van Boeing aan klanten. Dat zei Boeing-topman Kelly Ortberg op de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van het bedrijf vrijdag. Daarnaast krijgt Boeing meer defensieorders door de oorlog.

14 uur geleden
Oliebedrijven kelderen op beurzen, luchtvaartsector hard omhoog

AMSTERDAM (ANP) - Oliebedrijven gingen vrijdag hard omlaag op de Europese aandelenbeurzen door de gekelderde olieprijzen na het nieuws dat de Straat van Hormuz wordt heropend door Iran voor de commerciële scheepvaart. Luchtvaartmaatschappijen profiteerden juist van de sterke daling van de olieprijzen omdat zij erg gevoelig zijn voor hoge kerosineprijzen.

15 uur geleden
Nederlands Euclyd wil 100 miljoen ophalen voor productie AI-chips

EINDHOVEN (ANP) - De Nederlandse chipproducent Euclyd wil met een nieuwe investeringsronde 100 miljoen euro ophalen. Het in Eindhoven gevestigde bedrijf wil zo op grotere schaal chips produceren voor de toepassing van kunstmatige intelligentie (AI). Dat heeft oprichter Bernardo Kastrup gezegd in een interview met zakenzender CNBC.

17 uur geleden