Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Nieuw belastingplan VS eerlijker voor alle Amerikanen'

'Nieuw belastingplan VS eerlijker voor alle Amerikanen'

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse belastingplan van de regering-Biden, waarbij onder andere de vennootschapsbelasting moet worden verhoogd, zal voor alle Amerikanen gunstiger uitpakken. Dat zei minister van Financiën Janet Yellen in een toelichting op de beoogde regelwijziging.

Volgens Yellen wordt met de aanpassingen voorkomen dat investeringen en winsten naar het buitenland worden verschoven. Daarnaast zou er meer geld overblijven voor het doen van kritieke investeringen in de VS.

Yellen borduurde met haar betoog voort op de voorstellen van president Joe Biden die 2250 miljard dollar aan infrastructuur wil uitgeven. Kosten die goeddeels door hogere belastingen moeten worden gedekt. Volgens Yellen zorgt het belastingplan ervoor dat in een periode van 10 jaar zo'n 2000 miljard dollar aan bedrijfswinsten door de fiscus extra worden opgehaald. Als ook de inspanningen worden beëindigd om winsten naar het buitenland te loodsen, zou dat de schatkist nog eens 700 miljard dollar op kunnen leveren.

Investeringsopgave

Daarmee zou de belastingwijziging in 15 jaar tijd genoeg opleveren om voor de grote investeringsopgave van Biden te betalen. "Onze belastinginkomsten zijn al op hun laagste niveau in generaties. En als ze verder zullen dalen, hebben we minder geld om te investeren in wegen, bruggen, breedbandinternet en onderzoek en ontwikkeling", aldus Yellen.

"Door te kiezen voor concurrentie op belastingen hebben we nagelaten om te concurreren op de vaardigheden van onze werknemers en de kracht van onze infrastructuur. Het is een zichzelf vernietigende concurrentiestrijd."

Het ministerie van Financiën kwam woensdag met een 17-pagina's tellend rapport dat waarschijnlijk moet dienen als een routekaart voor wetgevers en ambtenaren om het gecombineerde pakket van uitgaven en belastingvoorstellen in de komende maanden door het Congres te loodsen.

Minimumbelasting

De belangrijkste elementen van de plannen zijn een verhoging van het vennootschapsbelastingtarief van 21 naar 28 procent. Daarnaast moet een minimumbelasting worden opgelegd op zowel buitenlandse winsten als de binnenlandse winsten die bedrijven rapporteren aan aandeelhouders.

Vanwege de 50-50 stemverhouding in de Senaat kan Biden het zich niet permitteren dat ook maar een van de Democratische senatoren tegen het plan zou stemmen. Republikeinen spraken zich al uit tegen de voorstellen. Ook sommige gematigde Democraten zien de wijzigingen niet helemaal zitten.

Meer uit Financieel

Studie: 1,7 miljoen huishoudens overwegen nieuwe energieaanbieder

DEN BOSCH (ANP) - Steeds meer huishoudens willen overstappen naar een nieuwe energieleverancier. Dat komt naar voren uit de Nationale Benchmark Energieleveranciers van onderzoeksbureau Multiscope. Volgens de onderzoekers betreft het 1,7 miljoen huishoudens.

13 minuten geleden
Ticketverkoper Live Nation keldert op Wall Street na juryoordeel

NEW YORK (ANP) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is woensdag onderuitgegaan op de beurs in New York. Beleggers schrokken ervan dat de grote Amerikaanse ticketverkoper door een federale jury schuldig is bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Mogelijk wordt het bedrijf hierdoor later gedwongen Ticketmaster af te stoten.

5 uur geleden
Ticketmaster-eigenaar in VS schuldig bevonden aan monopolie

NEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Live Nation Entertainment, het moederbedrijf van Ticketmaster, is door een federale jury in de Verenigde Staten schuldig bevonden aan illegaal monopoliegedrag. Dat is een flinke klap voor de grote Amerikaanse ticketverkoper, die zelfs zou kunnen leiden tot het opbreken van het concern en een gedwongen afsplitsing van Ticketmaster.

6 uur geleden
Oud-ASML-topman Wennink pleit voor nationaal welvaartsakkoord

AMSTERDAM (ANP) - Er is een nationaal akkoord nodig om de toekomstige welvaart van Nederland op orde te krijgen. Daarvoor pleitte oud-topman van chipmachinemaker ASML Peter Wennink woensdagavond tijdens de EW Economie-lezing in het Amsterdamse DeLaMar Theater.

6 uur geleden
VS verlengen ontheffing op Russische en Iraanse olie niet

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse regering gaat het opschorten van sancties op Iraanse en Russische olie niet verlengen. Dat zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent woensdag. Eerder stond de VS de verkoop van Iraanse en Russische olie die al aan boord van schepen was geladen tijdelijk toe om de stijging van de olieprijzen tegen te gaan.

7 uur geleden
IMF verwacht van zeker twaalf landen steunverzoeken door oorlog

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) verwacht van zeker twaalf landen nieuwe kredietaanvragen om de economische gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten op te vangen. Waarschijnlijk gaat het vooral om landen in Afrika ten zuiden van de Sahara, heeft IMF-topvrouw Kristalina Georgieva woensdag gezegd.

7 uur geleden
Nederlandse en Duitse huiszoekingen in onderzoek dividendstrippen

KEULEN (ANP/AFP) - Autoriteiten in Duitsland en Nederland hebben woensdag een reeks huiszoekingen gedaan in een groot onderzoek naar dividendstrippen. Ook zijn invallen gedaan bij belastingadviesbureaus, heeft het Openbaar Ministerie in Keulen laten weten. Later werd dit ook bevestigd door het Openbaar Ministerie in Nederland.

8 uur geleden