Netflix toont spionageserie niet in Vietnam door 'foute' zeekaart
HANOI (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Netflix biedt de Australische spionageserie Pine Gap niet meer aan in Vietnam. Het land had een klacht ingediend over de serie, omdat er een kaart in voorkomt waarop de Zuid-Chinese Zee als Chinees bezit is afgebeeld. China en Vietnam hebben al jaren een territoriaal geschil over deze zee.
De Zuid-Chinese Zee is rijk aan vis, aardolie en aardgas en daarmee van grote economische betekenis. Behalve China en Vietnam liggen onder meer Singapore, Thailand, Indonesië, Maleisië en de Filipijnen aan het druk bevaren water. Er komen regelmatig schermutselingen voor, waarbij soms slachtoffers vallen.
De omstreden kaart is te zien in twee van de zes afleveringen van Pine Gap. De Vietnamese omroepautoriteit meent dat Netflix "de hele bevolking van Vietnam heeft gekwetst en boos heeft gemaakt". Op de kaart is een grenstekening te zien die China vaker gebruikt om de Zuid-Chinese Zee te claimen. Deze tekening gaat dwars door delen van de zee die Vietnam ook opeist. De grenstekening kwam in 2019 ook voor in de Dreamworks-animatiefilm Abominable, die toen uit Vietnamese bioscopen is gehaald.
Niet de eerste keer
Het is volgens de Vietnamese toezichthouder niet de eerste keer dit jaar dat Netflix "films en series verspreidt waarin de soevereiniteit van Vietnam wordt geschonden". Vietnam sprak zich onder meer al uit over de serie "Madam Secretary", waarbij een Vietnamese havenstad werd gebruikt om een Chinese plek uit te beelden.
Netflix benadrukt dat kijkers in andere delen van de wereld Pine Gap nog wel kunnen zien. De serie is ook te zien op de Nederlandse versie van de streamingdienst.
Meer uit Buitenland
BERLIJN (ANP) - De Duitse autoriteiten hebben mogelijk iemand opgepakt die in de wagen zat die inreed op mensen bij de Pride in Berlijn. De regionale omroep RBB meldt over informatie te beschikken dat 's nachts een aanhouding is verricht. Het gaat om iemand die de Iraanse nationaliteit heeft.
19 minuten geledenBERLIJN (ANP/AFP) - De verdachte van de aanslag tijdens Pride in Berlijn is een aanhanger van Islamitische Staat (IS), melden Duitse media zoals Der Spiegel en Bild. De man zou eerder zijn veroordeeld voor misdrijven gelinkt daaraan.
30 minuten geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran bevestigt dat het is gestopt met vergeldingsaanvallen op landen in het Midden-Oosten waar de Verenigde Staten troepen hebben gelegerd. De aanleiding is dat de VS na ongeveer twee weken het bombarderen van Iran hebben gestaakt.
46 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van de Duitse Tweede Kamer laat de vlaggen daar halfstok hangen na de dodelijke aanslag bij de Pride in Berlijn. "Wie mensen aanvalt die opkomen voor vrijheid, gelijke rechten en diversiteit, ondermijnt de fundamenten van onze democratische samenleving en schendt de menselijke waardigheid", zei Bondsdag-voorzitter Julia Klöckner.
1 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De Spaanse premier Pedro Sánchez heeft het door brand getroffen gebied bezocht in de provincie Ávila. Hij zei dat er daar 's nachts positieve ontwikkelingen waren bij het bestrijden van het vuur, maar dat er toch nog "moeilijke uren" zullen volgen.
1 uur geledenBUSAN (ANP/AFP) - De stranden in het Franse Normandië waar de geallieerden tijdens de Tweede Wereldoorlog landden voor D-Day, zijn opgenomen in de lijst van werelderfgoed. VN-organisatie UNESCO heeft daartoe besloten tijdens een vergadering in het Zuid-Koreaanse Busan.
3 uur geledenBOEKAREST (ANP/AFP) - Roemenië heeft voor de derde dag op rij een drone neergehaald die zonder toestemming het luchtruim was binnengevlogen. Daarbij werd een F-16-gevechtsvliegtuig ingezet, aldus het ministerie van Defensie.
3 uur geleden