Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netflix omhoog op licht lagere beurzen New York

Netflix omhoog op licht lagere beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine verliezen geopend. Het aandeel van videostreamingdienst Netflix ging omhoog na het nieuws dat het bedrijf een voormalige bestuurder van Facebook heeft aangetrokken om zijn divisie voor videogames te gaan leiden. Verder ging de aandacht van beleggers op Wall Street uit naar kwartaalresultaten van onder meer zakenbank Morgan Stanley en nieuwe gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt.

Netflix steeg 0,9 procent. Het bedrijf heeft Mike Verdu benoemd tot topman van de games-tak. Eerder werkte hij bij computerspelletjesmaker Electronic Arts (EA) en was hij verantwoordelijk voor videospellen bij Facebook. Netflix zou vanaf volgend jaar videogames willen gaan aanbieden via zijn streamingdienst.

Morgan Stanley zakte 0,3 procent ondanks beter dan verwachte resultaten. Ook de banken Bank of New York Mellon, Truist Financial en US Bancorp openden de boeken en lieten een wisselend beeld zien. Zorgverzekeraar UnitedHealth ging 0,9 procent omlaag na publicatie van cijfers.

Dow-Jonesindex

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening een min van 0,3 procent op 34.846 punten. De breed samengestelde S&P 500 daalde 0,3 procent tot 4359 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 0,4 procent tot 14.589 punten.

Het aantal nieuwe aanvragen voor een werkloosheidsuitkering in de Verenigde Staten ging vorige week met 26.000 omlaag tot 360.000. Economen hadden op 350.000 aanvragen gerekend. Het is het laagste aantal nieuwe WW-aanvragen sinds het uitbreken van de coronapandemie in de VS.

American International Group (AIG)

Verzekeraar American International Group (AIG) werd 2,7 procent hoger gezet. AIG verkoopt voor 2,2 miljard dollar een belang van bijna 10 procent in zijn divisie voor levensverzekeringen en pensioenen aan investeerder Blackstone.

Verder bogen beleggers zich over nieuwe informatie over de industriële productie in de VS. Die nam in juni verder toe, maar wel minder sterk dan een maand eerder. De Amerikaanse industrie heeft te kampen met de wereldwijde chiptekorten, met name in de autosector. Bij de productie van auto's was een daling te zien.

Meer uit Financieel

Weer records op Wall Street ondanks uitspraken Trump over Iran

NEW YORK (ANP) - De toonaangevende Amerikaanse beursgraadmeters, de S&P 500 en de Nasdaq, hebben maandag hun recordstanden van afgelopen vrijdag iets verder aangescherpt. De stemming werd wel gedrukt door uitspraken van de Amerikaanse president Donald Trump over het staakt-het-vuren met Iran. Volgens hem ligt het bestand "aan de beademing" nadat hij eerder het Iraanse vredesvoorstel had afgewezen.

2 uur geleden
MKB-voorman Jacco Vonhof wordt voorzitter van Deltalinqs

DEN HAAG (ANP) - Jacco Vonhof, voorman van MKB-Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van Deltalinqs. Dat is de ondernemersvereniging voor bedrijven in het Rotterdamse havengebied. Eind vorig jaar werd bekend dat Victor van der Chijs, destijds voorzitter van Deltalinqs, per maart zou vertrekken om een nieuwe universiteit in Dubai op te gaan zetten.

3 uur geleden
Moederbedrijf Facebook aangeklaagd om oplichtingsadvertenties

SANTA CLARA (ANP/BLOOMBERG) - Socialemediaconcern Meta Platforms, het bedrijf achter Facebook en Instagram, is aangeklaagd door Santa Clara County. De autoriteiten van de county in Californië beschuldigen het bedrijf van "het bewust faciliteren en profiteren" van een groot aantal oplichtingsadvertenties op zijn sociale netwerken.

4 uur geleden
Boete voor Spaanse ex-voetballer Piqué om handel met voorkennis

MADRID (ANP/RTR) - De Spaanse oud-voetballer Gerard Piqué heeft een boete van 200.000 euro opgelegd gekregen voor handel met voorkennis. Volgens de Spaanse toezichthouder CNMV kocht de oud-speler van Barcelona aandelen van een veiligheids- en gezondheidsbedrijf vlak voor een overnamebod om de aandelen vervolgens weer te verkopen.

4 uur geleden
GM ontslaat honderden kantoormedewerkers op IT-afdeling

DETROIT (ANP/BLOOMBERG) - General Motors gaat honderden kantoormedewerkers van zijn IT-afdeling ontslaan. De autofabrikant achter merken als Chevrolet, Cadillac en GMC wil op die manier de kosten drukken en de afdeling anders inrichten.

5 uur geleden
Minister: verplichte toegang regionale spelers tot netwerk PostNL

DEN HAAG (ANP) - PostNL moet kleinere, regionale postbedrijven tegen redelijke voorwaarden en tarieven toegang blijven verlenen tot zijn landelijke postnetwerk. Minister Heleen Herbert (Economische Zaken) wil die verplichting opnemen in de nieuwe postwet. De Autoriteit Consument en Markt (ACM) moet daarop gaan toezien.

6 uur geleden
Trump vraagt topmannen Musk en Cook mee naar bezoek aan Xi

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft Tesla-topman Elon Musk, Apple-baas Tim Cook en Boeing-directeur Kelly Ortberg uitgenodigd om hem deze week te vergezellen tijdens zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Trump hoopt onder meer zakelijke deals te sluiten en heeft daarom ruim tien topbestuurders van grote bedrijven uitgenodigd. Chipbedrijf Nvidia, het waardevolste bedrijf ter wereld, ontbreekt op de lijst.

6 uur geleden