Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu zegt dat Iraanse aanval is mislukt en zweert wraak

Netanyahu zegt dat Iraanse aanval is mislukt en zweert wraak

JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de Iraanse raketaanval is mislukt. "Iran heeft een grote fout begaan vanavond en het zal ervoor boeten", zei hij aan het begin van een bijeenkomst van het veiligheidskabinet. "Het regime in Iran begrijpt niet onze vastberadenheid om onszelf te verdedigen en onze volharding om wraak te nemen op onze vijanden."

Netanyahu bedankt ook de Amerikanen voor de hulp bij het afslaan van de Iraanse aanval. De premier roept bondgenoten op zich te verenigen tegen Teheran. "Ze moeten Israël steunen. De keuze tussen tirannie en vrijheid, tussen zegen en vloek is nog nooit zo duidelijk geweest."

Volgens een woordvoerder van de Israëlische krijgsmacht was de intentie van Iran om duizenden burgers te doden. Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat alleen "militaire en beveiligingsfaciliteiten" doelwit waren en dat het land heeft gehandeld in lijn met het internationaal recht en het recht op zelfverdediging.

Israëlische media melden dat een groot aantal van de 180 door Iran afgevuurde ballistische raketten zijn onderschept.

Meer uit Buitenland

Grootste kerncentrale ter wereld opnieuw in korte tijd opgestart

TOKIO (ANP/AFP) - De grootste kerncentrale ter wereld in Japan is maandag voor de tweede keer in korte tijd opgestart. Deze stond sinds 2011 stil, na de kernramp in het Oost-Aziatische land. Een van de zeven reactoren van de centrale Kashiwazaki-Kariwa werd om 14.00 uur lokale tijd wederom opgestart.

47 minuten geleden
Venezuela: oppositiepoliticus weer gearresteerd na vrijlating

CARACAS (ANP/AFP) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa is zondag kort na zijn vrijlating uit de gevangenis weer gearresteerd, meldt het Openbaar Ministerie. Eerder op maandag gaf oppositieleider en Nobelprijswinnares María Corina Machado aan dat hij zou zijn gekidnapt.

1 uur geleden
Vrijgelaten oppositieleider in Venezuela gekidnapt

CARACAS (ANP/AFP) - Oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa in Venezuela, die net was vrijgelaten uit de gevangenis, is gekidnapt door gewapende mannen. Dat zei oppositieleidster en Nobelprijswinnares María Corina Machado maandag.

2 uur geleden
Hongkongse mediamagnaat Jimmy Lai veroordeeld tot 20 jaar cel

HONG KONG (ANP) - Jimmy ‍Lai, mediamagnaat uit Hong Kong, is maandag tot 20 jaar cel veroordeeld voor samenzwering met buitenlandse mogendheden en de publicatie van opruiend materiaal.

4 uur geleden
Cuba binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen

HAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft zondag buitenlandse luchtvaartmaatschappijen gewaarschuwd dat het land binnen 24 uur zonder brandstof voor vliegtuigen zit. Dat meldt het Spaanse persbureau EFE.

5 uur geleden
EU-chef Von der Leyen blij met winst Seguro in Portugal

BRUSSEL (ANP) - Voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen is blij met de overwinning van de centrumlinkse presidentskandidaat António José Seguro in Portugal zondag. Op X noemde ze Seguro's winst op de uiterst rechtse kandidaat André Ventura een overwinning voor "gedeelde Europese waarden".

7 uur geleden
Venezuela laat prominente oppositieleden vrij

CARACAS (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositiepoliticus Juan Pablo Guanipa en de prominente advocaat Perkins Rocha zijn vrijgelaten uit de gevangenis, melden hun families in afzonderlijke verklaringen. Het zijn de recentste vrijlatingen van hooggeplaatste personen door de regering in Caracas, die onder Amerikaanse druk staat om politieke gevangenen vrij te laten.

10 uur geleden