
Netanyahu zegt dat Iraanse aanval is mislukt en zweert wraak
JERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat de Iraanse raketaanval is mislukt. "Iran heeft een grote fout begaan vanavond en het zal ervoor boeten", zei hij aan het begin van een bijeenkomst van het veiligheidskabinet. "Het regime in Iran begrijpt niet onze vastberadenheid om onszelf te verdedigen en onze volharding om wraak te nemen op onze vijanden."
Netanyahu bedankt ook de Amerikanen voor de hulp bij het afslaan van de Iraanse aanval. De premier roept bondgenoten op zich te verenigen tegen Teheran. "Ze moeten Israël steunen. De keuze tussen tirannie en vrijheid, tussen zegen en vloek is nog nooit zo duidelijk geweest."
Volgens een woordvoerder van de Israëlische krijgsmacht was de intentie van Iran om duizenden burgers te doden. Het Iraanse ministerie van Buitenlandse Zaken zegt dat alleen "militaire en beveiligingsfaciliteiten" doelwit waren en dat het land heeft gehandeld in lijn met het internationaal recht en het recht op zelfverdediging.
Israëlische media melden dat een groot aantal van de 180 door Iran afgevuurde ballistische raketten zijn onderschept.
Meer uit Buitenland
GENEVE (ANP/RTR) - De hulpgoederen die deze week naar de Gazastrook zijn gebracht, zijn nog niet verdeeld. Een woordvoerder van de Verenigde Naties zegt dat dit komt doordat Israël de VN alleen toegang geeft via een onveilige route.
16 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - NAVO-baas Mark Rutte voelt "brede steun" voor wat de NAVO-bondgenoten op de top volgende maand in Den Haag moeten bereiken. "En dat is aanzienlijk meer uitgeven aan defensie en aan alles wat met defensie te maken heeft", zei Rutte op een persconferentie na een ontmoeting met premier Dick Schoof. "Ik denk dat we er zullen komen."
19 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens zijn ontmoeting met zijn Zuid-Afrikaanse ambtgenoot Cyril Ramaphosa video's getoond over vermeende genocide in Zuid-Afrika. Witte inwoners zouden daardoor worden getroffen. Deze beweringen zijn niet bewezen.
32 minuten geledenKYIV (ANP/AFP) - Bijna 50.000 Oekraïners zijn aan de grenzen van Oekraïne gearresteerd bij pogingen het land te ontvluchten, vooral naar Roemenië en Hongarije. Sinds de invoering van de krijgswet in 2022 mogen de meeste mannen in de leeftijd van 18 tot 60 jaar het land niet uit, omdat ze oproepbaar moeten zijn voor militaire dienst.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron komt na een speciaal overleg over de bedreiging "van de nationale samenhang" door moslimgroepen met maatregelen tegen de politieke islam. Deze moeten activiteiten van met name de Moslimbroederschap tegengaan, maar hoe ze er precies uit komen te zien, is nog niet duidelijk.
2 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Het Israëlische hooggerechtshof stelt dat de regering de baas van de binnenlandse veiligheidsdienst Shin Bet niet had mogen ontslaan. Die beslissing was volgens de rechters in strijd met de wet.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Inlichtingendiensten uit twaalf westerse landen, waaronder Nederland, waarschuwen voor Russische hackpogingen om de hulp aan Oekraïne te verstoren. Achter de aanvallen zit een cybereenheid van de Russische militaire inlichtingendienst GROe die in 2018 probeerde de Organisatie voor het Verbod op Chemische Wapens (OPCW) in Den Haag te hacken.
3 uur geleden