Netanyahu haalt uit naar Zuid-Afrika om proces in Den Haag
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft uitgehaald naar Zuid-Afrika om het proces tegen Israël bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag. Hij beschuldigt het land van hypocrisie en spreekt van een "omgekeerde wereld".
Zuid-Afrika beschuldigde Israël donderdag voor het VN-hof in het Vredespaleis van genocide in de Gazastrook. Israël komt vrijdag aan het woord. "Wij vechten tegen terroristen en leugens", meent Netanyahu. "Vandaag zien we een omgekeerde wereld. Israël wordt beschuldigd van genocide, terwijl het juist tegen genocide strijdt."
Netanyahu stelt dat Israël het recht zal blijven hebben om zichzelf te verdedigen tegen Hamas, die Israël op 7 oktober verraste met een dodelijke aanval. Hij omschrijft de militanten als "moordzuchtige terroristen die misdaden tegen de menselijkheid plegen". Zuid-Afrika is volgens de Israëlische premier zeer hypocriet. "Waar was Zuid-Afrika toen miljoenen mensen in Syrië en Jemen werden gedood of ontheemd raakten door partners van Hamas?"
Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigde Zuid-Afrika er eerder van te functioneren als "de juridische tak van de terroristische organisatie Hamas", in een zaak die gebaseerd zou zijn op "valse en ongegronde beweringen".
Meer uit Buitenland
NEW YORK (ANP/RTR) - Door de Amerikaanse en Israëlische luchtaanvallen sinds 28 februari zijn volgens de Iraanse ambassadeur bij de VN, Amir-Saeid Iravani, meer dan 1300 burgers gedood. Bijna 8000 woningen van burgers zijn verwoest volgens de gezant.
4 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie wil dat de Biënnale van Venetië het besluit terugdraait om Rusland weer toe te laten tot de internationale kunsttentoonstelling. Doet de organisatie dit niet, dan zal de EU sancties opleggen, zeggen Henna Virkkunen, vicevoorzitter van de Europese Commissie, en Eurocommissaris Glenn Micallef.
40 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft Iran gewaarschuwd voor ongekende militaire represailles als het land mijnen legt in de Straat van Hormuz. Hij zei dat indien er mijnen zijn gelegd, die onmiddellijk verwijderd moeten worden. Hij herhaalde evenwel dat de Amerikaanse inlichtingendiensten geen aanwijzingen hebben dat Iran mijnen zou hebben gelegd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering heeft Israël gevraagd geen verdere aanvallen uit te voeren op Iraanse energie-infrastructuur, daarbij vooral doelend op de oliesector. Dat zeggen drie bronnen tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Zo'n 140 Amerikaanse militairen zijn gewond geraakt tijdens de oorlog met Iran. Het gaat vooral om lichte verwondingen, meldt een woordvoerder van het Pentagon aan Reuters.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Oekraïense militaire experts worden deze week verwacht in meerdere Golfstaten, waar ze gaan helpen bij het afslaan van Iraanse drone-aanvallen. "De eerste drie landen waarnaar we ze volgens onze afspraken hebben gestuurd, zijn Qatar, de Emiraten en Saudi-Arabië", meldt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky in een audiobericht aan journalisten. Later liet Oekraïne weten dat ook specialisten zijn gestuurd naar een Amerikaanse basis in Jordanië.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Britse marineschip HMS Dragon heeft Portsmouth verlaten en is onderweg naar de Middellandse Zee om de "Britse verdediging in de regio te versterken". Daar vond begin deze maand een droneaanval plaats op een Britse basis op Cyprus. Naderhand verweet de oppositie in het Verenigd Koninkrijk de regering daar te traag op te reageren en daarmee de internationale reputatie van het land te grabbel te gooien.
3 uur geleden