Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu haalt uit naar Zuid-Afrika om proces in Den Haag

Netanyahu haalt uit naar Zuid-Afrika om proces in Den Haag

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft uitgehaald naar Zuid-Afrika om het proces tegen Israël bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag. Hij beschuldigt het land van hypocrisie en spreekt van een "omgekeerde wereld".

Zuid-Afrika beschuldigde Israël donderdag voor het VN-hof in het Vredespaleis van genocide in de Gazastrook. Israël komt vrijdag aan het woord. "Wij vechten tegen terroristen en leugens", meent Netanyahu. "Vandaag zien we een omgekeerde wereld. Israël wordt beschuldigd van genocide, terwijl het juist tegen genocide strijdt."

Netanyahu stelt dat Israël het recht zal blijven hebben om zichzelf te verdedigen tegen Hamas, die Israël op 7 oktober verraste met een dodelijke aanval. Hij omschrijft de militanten als "moordzuchtige terroristen die misdaden tegen de menselijkheid plegen". Zuid-Afrika is volgens de Israëlische premier zeer hypocriet. "Waar was Zuid-Afrika toen miljoenen mensen in Syrië en Jemen werden gedood of ontheemd raakten door partners van Hamas?"

Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigde Zuid-Afrika er eerder van te functioneren als "de juridische tak van de terroristische organisatie Hamas", in een zaak die gebaseerd zou zijn op "valse en ongegronde beweringen".

Meer uit Buitenland

Trump oppert 'vriendelijke overname' van Cuba

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat er mogelijk een "vriendelijke overname" van Cuba komt. Hij verduidelijkte niet wat hij daarmee bedoelt, maar dat zou mogelijk betekenen dat de Cubaanse regering moet instemmen met een machtsoverdracht aan de Verenigde Staten.

29 minuten geleden
Doden en tientallen gewonden door tramontsporing Milaan

MILAAN (ANP/DPA) - Een tramontsporing heeft in de Italiaanse stad Milaan twee mensen het leven gekost. Ook zijn 39 anderen gewond geraakt. Een van hen is volgens de brandweer in kritieke toestand.

35 minuten geleden
Clinton: als ik wist wat Epstein deed, had ik hem zelf aangegeven

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton had geen idee van de misstanden die zedendelinquent Jeffrey Epstein beging, zei hij in een openingsverklaring die hij ook op X deelt. Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over Epstein. "Als ik ook maar enig idee had gehad van wat hij deed, zou ik hem zelf hebben aangegeven."

1 uur geleden
Oud-president Clinton getuigt over Epstein-banden

CHAPPAQUA (ANP) - De Amerikaanse oud-president Bill Clinton getuigt voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden over zijn banden met de overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein. Clinton is meermaals opgedoken in vrijgegeven documenten over Epstein, al zijn er geen aanwijzingen voor concrete misstanden.

2 uur geleden
Dode en gewonden na ontsporing tram in Milaan

MILAAN (ANP/AFP) - In het Italiaanse Milaan is een tram ontspoord. Daarbij is een persoon om het leven gekomen en zijn ongeveer twintig anderen gewond geraakt, meldt de politie.

2 uur geleden
NASA verandert programma om op maan te komen

CAPE CANAVERAL (ANP) - De Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA verandert haar plannen om weer mensen op de maan te zetten. De wijzigingen moeten de veiligheid verbeteren, na een reeks problemen. Op zijn vroegst in 2028 moeten de eerste astronauten voet op de maan zetten, voor het eerst sinds 1972. De NASA heeft dat vrijdag aangekondigd.

3 uur geleden
Israëlisch hof pauzeert verbod op 37 hulporganisaties in Gaza

TEL AVIV (ANP/RTR) - Het Israëlische Hooggerechtshof heeft besloten dat 37 hulporganisaties voorlopig hun werk in de Gazastrook mogen voortzetten. Israël had ze in december opgedragen vóór 1 maart te stoppen met hun werkzaamheden.

3 uur geleden