Netanyahu haalt uit naar Zuid-Afrika om proces in Den Haag
TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft uitgehaald naar Zuid-Afrika om het proces tegen Israël bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag. Hij beschuldigt het land van hypocrisie en spreekt van een "omgekeerde wereld".
Zuid-Afrika beschuldigde Israël donderdag voor het VN-hof in het Vredespaleis van genocide in de Gazastrook. Israël komt vrijdag aan het woord. "Wij vechten tegen terroristen en leugens", meent Netanyahu. "Vandaag zien we een omgekeerde wereld. Israël wordt beschuldigd van genocide, terwijl het juist tegen genocide strijdt."
Netanyahu stelt dat Israël het recht zal blijven hebben om zichzelf te verdedigen tegen Hamas, die Israël op 7 oktober verraste met een dodelijke aanval. Hij omschrijft de militanten als "moordzuchtige terroristen die misdaden tegen de menselijkheid plegen". Zuid-Afrika is volgens de Israëlische premier zeer hypocriet. "Waar was Zuid-Afrika toen miljoenen mensen in Syrië en Jemen werden gedood of ontheemd raakten door partners van Hamas?"
Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigde Zuid-Afrika er eerder van te functioneren als "de juridische tak van de terroristische organisatie Hamas", in een zaak die gebaseerd zou zijn op "valse en ongegronde beweringen".
Meer uit Buitenland
ENGELBERG (ANP) - In het Zwitserse skigebied Engelberg is een gondel losgeraakt van een skilift. Op beelden bij Zwitserse media is te zien hoe de gondel van een berg rolt. Onduidelijk is op dit moment of er mensen in de gondel zaten, of dat er gewonden zijn. Volgens nieuwssite 20 minuten is er sprake van minstens één gewonde. Ook schrijft dat medium dat een reddingshelikopter is ingezet.
35 minuten geledenTEHERAN (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Iran beschuldigt de Verenigde Staten en Israël van een aanval op doelen bij een enorm gasveld in de Golfregio, in het zuiden van Iran. Staatsmedia melden dat brandweerteams worden gestuurd om het vuur te blussen.
41 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - Een in Iran ter dood veroordeelde Zweed is volgens het ministerie van Buitenlandse Zaken van Zweden woensdag geëxecuteerd. Minister Maria Malmer Stenergard heeft geschokt gereageerd.
56 minuten geledenJERUZALEM (ANP/AFP/RTR) - Israël zegt opnieuw een topfunctionaris van de Iraanse regering te hebben gedood. Het gaat om de inlichtingenminister Esmail Khatib, meldt de Israëlische minister van Defensie Israel Katz. Iran heeft de dood van de bewindsman nog niet bevestigd.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Het Noorse Openbaar Ministerie heeft woensdag in de rechtbank in Oslo een celstraf van zeven jaar en zeven maanden geëist tegen Marius Borg Høiby, zoon van de Noorse kroonprinses Mette-Marit. Dat melden Noorse media woensdagochtend. Høiby wordt verdacht van onder meer verkrachtingen en mishandeling.
3 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft berichten in de Amerikaanse krant Wall Street Journal over hoogwaardige technische bijstand aan Iran tegengesproken. De Kremlinwoordvoerder zei dat het bericht dat Rusland satellietbeelden deelt met Iran en het land aan nog betere drones helpt volstrekt niet waar is.
3 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israëlische bombardementen hebben in het centrum van Beiroet het leven gekost aan zeker twaalf personen. Dat melden de Libanese autoriteiten, die ook spreken over 41 gewonden.
4 uur geleden