Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu haalt uit naar Zuid-Afrika om proces in Den Haag

Netanyahu haalt uit naar Zuid-Afrika om proces in Den Haag

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft uitgehaald naar Zuid-Afrika om het proces tegen Israël bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag. Hij beschuldigt het land van hypocrisie en spreekt van een "omgekeerde wereld".

Zuid-Afrika beschuldigde Israël donderdag voor het VN-hof in het Vredespaleis van genocide in de Gazastrook. Israël komt vrijdag aan het woord. "Wij vechten tegen terroristen en leugens", meent Netanyahu. "Vandaag zien we een omgekeerde wereld. Israël wordt beschuldigd van genocide, terwijl het juist tegen genocide strijdt."

Netanyahu stelt dat Israël het recht zal blijven hebben om zichzelf te verdedigen tegen Hamas, die Israël op 7 oktober verraste met een dodelijke aanval. Hij omschrijft de militanten als "moordzuchtige terroristen die misdaden tegen de menselijkheid plegen". Zuid-Afrika is volgens de Israëlische premier zeer hypocriet. "Waar was Zuid-Afrika toen miljoenen mensen in Syrië en Jemen werden gedood of ontheemd raakten door partners van Hamas?"

Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigde Zuid-Afrika er eerder van te functioneren als "de juridische tak van de terroristische organisatie Hamas", in een zaak die gebaseerd zou zijn op "valse en ongegronde beweringen".

Meer uit Buitenland

Zeker 40 doden en 246 gewonden bij Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische aanvallen op Libanon hebben maandag en dinsdag tot minstens 40 doden en 246 gewonden geleid. Dat meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid, aldus persbureau Reuters.

1 uur geleden
Oekraïne meldt nieuwe schade aan Droezjba-oliepijpleiding

KYIV (ANP) - Oekraïne meldt dat opnieuw ernstige schade is ontstaan aan de Droezjba-oliepijpleiding, die wordt gebruikt om Russische olie te leveren aan onder meer Hongarije en Slowakije. Minister van Energie Denys Sjmyhal meldt volgens Interfax ‌Ukraine dat na een Russische aanval brand is uitgebroken.

1 uur geleden
Hezbollah waarschuwt voor 'openlijke oorlog met Israël'

BEIROET (ANP/DPA) - Nu Israël meer delen van Zuid-Libanon met grondtroepen bezet en tegelijk nieuwe Hezbollah-doelen aanvalt, kan dat uitmonden in een "nieuwe openlijke oorlog" tussen Israël en de beweging. Daarvoor waarschuwt Hezbollah.

2 uur geleden
Rode Kruis schaalt op in Midden-Oosten

TEHERAN (ANP) - Het Rode Kruis zegt fors meer noodhulp- en zoekteams in te zetten in het Midden-Oosten vanwege het geëscaleerde geweld daar. Onder meer in Iran, Israël en Libanon is de organisatie bezig met hulpoperaties na de vele luchtaanvallen van Israël, de Verenigde Staten en Iran.

2 uur geleden
VAE onderschepten tot nu toe 172 Iraanse raketten en 755 drones

ABU DHABI (ANP) - De Verenigde Arabische Emiraten zeggen tot nu toe 172 Iraanse raketten uit de lucht te hebben geschoten, meldt Al Jazeera. Dertien andere raketten landden in zee en een kwam neer op Emiraats grondgebied.

2 uur geleden
Zelensky betuigt steun aan Golfregio en biedt hulp aan

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky betuigt zijn steun en medeleven aan de Golfregio en het Midden-Oosten, die getroffen worden door tegenreacties van Iran. Ook biedt hij zijn hulp aan, meldt hij in een bericht op X.

2 uur geleden
VN: minstens 30.000 mensen ontheemd in Libanon

GENÈVE (ANP/AFP) - Zeker 30.000 mensen zijn op de vlucht naar aanleiding van Israëlische aanvallen op Libanon, schat de Verenigde Naties. Zoveel mensen zijn er geregistreerd bij opvanglocaties van de organisatie.

3 uur geleden