Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu haalt uit naar Zuid-Afrika om proces in Den Haag

Netanyahu haalt uit naar Zuid-Afrika om proces in Den Haag

TEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft uitgehaald naar Zuid-Afrika om het proces tegen Israël bij het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag. Hij beschuldigt het land van hypocrisie en spreekt van een "omgekeerde wereld".

Zuid-Afrika beschuldigde Israël donderdag voor het VN-hof in het Vredespaleis van genocide in de Gazastrook. Israël komt vrijdag aan het woord. "Wij vechten tegen terroristen en leugens", meent Netanyahu. "Vandaag zien we een omgekeerde wereld. Israël wordt beschuldigd van genocide, terwijl het juist tegen genocide strijdt."

Netanyahu stelt dat Israël het recht zal blijven hebben om zichzelf te verdedigen tegen Hamas, die Israël op 7 oktober verraste met een dodelijke aanval. Hij omschrijft de militanten als "moordzuchtige terroristen die misdaden tegen de menselijkheid plegen". Zuid-Afrika is volgens de Israëlische premier zeer hypocriet. "Waar was Zuid-Afrika toen miljoenen mensen in Syrië en Jemen werden gedood of ontheemd raakten door partners van Hamas?"

Het Israëlische ministerie van Buitenlandse Zaken beschuldigde Zuid-Afrika er eerder van te functioneren als "de juridische tak van de terroristische organisatie Hamas", in een zaak die gebaseerd zou zijn op "valse en ongegronde beweringen".

Meer uit Buitenland

VS stellen dat aanvallen op militaire doelen gericht zijn

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse aanvallen op Iran zijn gericht op militaire doelen, aldus een functionaris tegenover nieuwszender CNN. In Teheran worden ook raketinslagen gemeld bij het presidentieel paleis en het machtscentrum van de leider van het land, Ali Khamenei. Die is niet meer in de hoofdstad volgens plaatselijke media. President Masoud Pezeshkian zou de aanval hebben overleefd.

2 minuten geleden
Trump: we maken Irans raketprogramma met de grond gelijk

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft in een video op Truth Social bevestigd dat zijn land bezig is met een luchtaanval op Iran. Hij zegt dat Iran bezig was met het ontwikkelen van kernwapens en dat de Verenigde Staten dat niet konden toestaan. Ook verklaart hij dat Irans raketprogramma "met de grond gelijk" zal worden gemaakt.

4 minuten geleden
Iran bereidt tegenaanvallen voor na Israëlisch-Amerikaanse aanval

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran is bezig met de voorbereidingen van een vergeldingsaanval na de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het land. Een functionaris zegt tegen persbureau Reuters dat de tegenaanval "verpletterend" zal zijn.

11 minuten geleden
Irak sluit luchtruim na aanvallen op buurland Iran

BAGDAD (ANP/AFP) - Irak heeft het luchtruim gesloten vanwege de Israëlische en Amerikaanse aanvallen op het buurland Iran. Ook Iran zelf heeft het luchtruim voor onbepaalde tijd afgesloten na de aanvallen.

12 minuten geleden
VS voeren ook aanvallen op Iran uit

WASHINGTON/JERUZALEM (ANP/RTR) - De Verenigde Staten voeren ook aanvallen uit op Iran. Dit hebben The New York Times en persbureau Reuters van officiële zijde vernomen. Israël had al laten weten dat de aanvallen lang voorbereid zijn en gecoördineerd worden met de Amerikanen.

29 minuten geleden
Israël meldt aanval op Iran te hebben uitgevoerd

JERUZALEM/TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft volgens het Israëlische ministerie van Defensie een aanval op Iran uitgevoerd. In Teheran zijn meerdere explosies gemeld door plaatselijke media. Er zijn volgens de media grote explosies geweest in het centrum van de Iraanse hoofdstad, waar paniek is uitgebroken.

1 uur geleden
Bill Clinton heeft alle vragen van onderzoekscommissie beantwoord

WASHINGTON (ANP/AFP) - De getuigenis van Bill Clinton voor een onderzoekscommissie van het Huis van Afgevaardigden vrijdag was "zeer productief". Dat stelt de Republikeinse voorzitter van het comité, James Comer. De commissie ondervroeg de oud-president over zijn banden met zedendelinquent Jeffrey Epstein.

1 uur geleden