Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Netanyahu: Den Haag zal ons niet stoppen in strijd Gaza

Netanyahu: Den Haag zal ons niet stoppen in strijd Gaza

DEN HAAG (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag zijn land niet kan stoppen in de oorlog tegen Hamas in de Gazastrook. "Niemand zal ons stoppen: niet Den Haag, niet de as van het kwaad, niemand", zei hij op nationale televisie.

Afgelopen donderdag begon in het Vredespaleis in Den Haag een zaak die Zuid-Afrika had aangespannen. Het land beschuldigt Israël van "genocidale daden" in Gaza, waar het vecht tegen Hamas maar waar ook duizenden Palestijnse burgers worden gedood en bijna de hele bevolking op de vlucht is geslagen. Israël noemt die aantijging "absurd" en vindt dat Hamas juist uit is op een genocide en het zich daarom moet verdedigen.

Uitspraken van het ICJ zijn bindend, maar worden vaak genegeerd. Het VN-hof heeft weinig middelen om medewerking af te dwingen. Het negeren van een uitspraak zou vooral reputatieschade opleveren. In 2004 oordeelde het ICJ in een niet-bindende adviesopinie dat Israël moest stoppen met het bouwen van nederzettingen op Palestijns gebied en dat een scheidingsmuur onwettig is, maar die uitspraak legde Israël naast zich neer.

Meer uit Buitenland

Rechter in Miami wijst vrijlatingsverzoek van gebroeders Tate af

MIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.

13 minuten geleden
Netanyahu claimt dat Iran op punt van instorten staat

JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu stelt dat het regime in Iran bijna omvergeworpen is. Het hele land staat op instorten, zei hij tijdens een bezoek aan Israëlische troepen op de door Israël bezette Golanhoogten in Syrië.

31 minuten geleden
Vrouw omgekomen bij treinongeluk in Polen

WARSCHAU (ANP/AFP/DPA) - Bij een treinongeluk in Polen is een vrouw omgekomen en raakten twintig mensen gewond. De trein met 120 passagiers botste tegen een cementwagen en raakte hierna ontspoord.

2 uur geleden
Britse politie onderzoekt donaties Reform na undercoveractie

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie onderzoekt of de rechts-radicale partij Reform UK de regels voor het ontvangen van donaties heeft overtreden, meldt The Times. De partij van Nigel Farage kwam vorige week onder vuur te liggen na een uitzending van Channel 4 News. Verslaggevers maakten undercover afspraken met leden van Reform die tegen de regels in zouden gaan.

2 uur geleden
Rusland spaart wapens op voor komende strijd, waarschuwt Berlijn

BERLIJN (ANP) - De Duitse defensieminister Boris Pistorius waarschuwt dat Rusland wapens en munitie opspaart voor "latere conflicten". Rusland produceert veel meer dan het in de oorlog tegen Oekraïne erdoorheen jaagt, hield Pistorius het parlement in Berlijn woensdag voor.

2 uur geleden
Spanje krijgt miljoenen van Brussel voor Ceuta

BRUSSEL (ANP) - Spanje krijgt ruim 114 miljoen euro van de Europese Commissie om de situatie in de Spaanse exclave Ceuta te verbeteren. Dat maakte het dagelijks bestuur van de EU woensdag bekend. De exclave werd eind juli geconfronteerd met ongeveer 80.000 mensen die de grens van Marokko naar Ceuta overstaken.

2 uur geleden
Minister: Israël zet geen Gazanen gedwongen uit

JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël is niet van plan om Gazanen gedwongen uit te zetten. Dat zei minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar tijdens de ceremoniële opening van de Israëlische ambassade in het Sloveense Ljubljana. Daarmee weerspreekt Saar zijn collega-minister Israel Katz van Defensie.

3 uur geleden