
Netanyahu: Den Haag zal ons niet stoppen in strijd Gaza
DEN HAAG (ANP/RTR) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu zegt dat het Internationaal Gerechtshof (ICJ) in Den Haag zijn land niet kan stoppen in de oorlog tegen Hamas in de Gazastrook. "Niemand zal ons stoppen: niet Den Haag, niet de as van het kwaad, niemand", zei hij op nationale televisie.
Afgelopen donderdag begon in het Vredespaleis in Den Haag een zaak die Zuid-Afrika had aangespannen. Het land beschuldigt Israël van "genocidale daden" in Gaza, waar het vecht tegen Hamas maar waar ook duizenden Palestijnse burgers worden gedood en bijna de hele bevolking op de vlucht is geslagen. Israël noemt die aantijging "absurd" en vindt dat Hamas juist uit is op een genocide en het zich daarom moet verdedigen.
Uitspraken van het ICJ zijn bindend, maar worden vaak genegeerd. Het VN-hof heeft weinig middelen om medewerking af te dwingen. Het negeren van een uitspraak zou vooral reputatieschade opleveren. In 2004 oordeelde het ICJ in een niet-bindende adviesopinie dat Israël moest stoppen met het bouwen van nederzettingen op Palestijns gebied en dat een scheidingsmuur onwettig is, maar die uitspraak legde Israël naast zich neer.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De auditietapes van de Britse zangeres Vera Lynn worden negentig jaar na opname openbaar gemaakt. Haar dochter Virginia Lewis-Jones ontdekte de banden tijdens een verhuizing, meldt de BBC vrijdag.
57 minuten geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Libanon zal "imploderen en zich verwoesten" als de Libanese regering probeert de sjiitische beweging Hezbollah te ontwapenen. Hezbollahleider Naim Qassem dreigt met een nieuwe burgeroorlog en massale protesten in Beiroet als de regering haar plan uitvoert om de beweging te ontwapenen.
2 uur geledenANCHORAGE (ANP/DPA/AFP) - De Russische buitenlandminister Sergej Lavrov heeft bij aankomst in Alaska gezegd dat zijn land de top met de Verenigde Staten ingaat met een "duidelijk en begrijpelijk" standpunt. Lavrov doet vrijdag mee aan het overleg tussen de delegaties van beide landen, na het een-op-eengesprek tussen de presidenten.
2 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR/AFP) - Het noodweer dat donderdag het Indiase deel van Kasjmir trof, heeft zeker zestig mensen het leven gekost. Een wolkbreuk veroorzaakte overstromingen en aardverschuivingen. Het aantal vermisten ligt volgens de autoriteiten boven de honderd.
2 uur geledenANCHORAGE (ANP) - Betogers hebben in Anchorage gedemonstreerd tegen de topontmoeting van vrijdag van de Russische president Vladimir Poetin en de Amerikaanse president Donald Trump over een einde aan de oorlog in Oekraïne. Meer dan honderd betogers met onder meer Oekraïense vlaggen verzamelden zich donderdagavond volgens de Anchorage Daily News bij een kruispunt.
3 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - Een Japanse minister en tienduizenden burgers hebben vrijdag een bezoek gebracht aan een omstreden tempel in Tokio, precies tachtig jaar na de overgave van Japan tijdens de Tweede Wereldoorlog. De Yasukuni-tempel eert 2,5 miljoen oorlogsdoden, onder wie veroordeelde oorlogsmisdadigers.
3 uur geledenGENÈVE (ANP/DPA/AFP) - De 185 landen die in Genève bij elkaar waren gekomen om een bindend internationaal verdrag over de bestrijding van plasticvervuiling op te stellen, zijn niet tot een akkoord gekomen. Dat meldden verschillende delegaties na nachtelijk beraad over een laatste ontwerpverdrag.
5 uur geleden