Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neergestoken Zuid-Koreaanse oppositieleider verlaat ziekenhuis

Neergestoken Zuid-Koreaanse oppositieleider verlaat ziekenhuis

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Koreaanse oppositieleider Lee Jae-myung heeft woensdag het ziekenhuis verlaten, acht dagen nadat hij in zijn hals werd gestoken. Inmiddels is bevestigd dat de verdachte, die vastzit voor een poging tot moord, een politiek motief had.

De verdachte wilde volgens de politie voorkomen dat Lee president wordt en dat diens partij verkiezingen wint. Ook uitte de 67-jarige man ongenoegen over de manier waarop aanklachten tegen Lee zijn afgehandeld. Lee wordt verdacht van corruptie in zijn voormalige rol als burgemeester van Seongnam.

Volgens de politie had de verdachte de aanval maandenlang voorbereid. Hij had het mes in april gekocht en Lee sinds juni vijf keer gevolgd. De man had zich voorgedaan als een aanhanger van de politicus. De steekpartij vond op 2 januari plaats tijdens een bezoek van Lee aan de zuidelijke havenstad Busan. De verdachte stak de politicus in zijn hals, nadat hij zich voordeed als iemand die een handtekening wilde.

Zuid-Koreanen gaan in april naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. De peilingen voorspellen een nek-aan-nekrace tussen de conservatieve PPP van president Yoon Suk-yeol en Lee's Democratische Partij. Lee verloor de presidentsverkiezingen van 2022 nipt van Yoon. Hij doet naar verwachting in 2027 opnieuw mee aan de race om het presidentschap.

Meer uit Buitenland

Nederlandse viroloog in VS aangeklaagd voor invoer mpox-virus

DETROIT (ANP) - De Nederlandse viroloog Vincent Munster is in de Verenigde Staten aangeklaagd voor het binnensmokkelen van flesjes met gedeactiveerd mpox-virus (voorheen 'apenpokken') vanuit de Democratische Republiek Congo (DRC), en het daarover liegen tijdens verhoren door onderzoekers op een luchthaven in Detroit. Dat melden een Amerikaanse rechtbank en de FBI.

4 minuten geleden
Iran vuurt raketten af op Koeweit en Bahrein, VS slaan terug

TEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.

2 uur geleden
Slachtoffers bij aanval Israël op onder meer ziekenhuis in Tyrus

BEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.

13 uur geleden
WHO meldt forse daling vermoedelijke ebolagevallen

GENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.

13 uur geleden
Dodental door Russische aanvallen in Oekraïne loopt op

KYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.

14 uur geleden
Israël en Hezbollah blijven aanvallen ondanks Trumps bestand

BEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.

14 uur geleden
Turkije rekent op komst Trump naar NAVO-top in Ankara

ANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.

14 uur geleden