Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Neergestoken Zuid-Koreaanse oppositieleider verlaat ziekenhuis

Neergestoken Zuid-Koreaanse oppositieleider verlaat ziekenhuis

SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Koreaanse oppositieleider Lee Jae-myung heeft woensdag het ziekenhuis verlaten, acht dagen nadat hij in zijn hals werd gestoken. Inmiddels is bevestigd dat de verdachte, die vastzit voor een poging tot moord, een politiek motief had.

De verdachte wilde volgens de politie voorkomen dat Lee president wordt en dat diens partij verkiezingen wint. Ook uitte de 67-jarige man ongenoegen over de manier waarop aanklachten tegen Lee zijn afgehandeld. Lee wordt verdacht van corruptie in zijn voormalige rol als burgemeester van Seongnam.

Volgens de politie had de verdachte de aanval maandenlang voorbereid. Hij had het mes in april gekocht en Lee sinds juni vijf keer gevolgd. De man had zich voorgedaan als een aanhanger van de politicus. De steekpartij vond op 2 januari plaats tijdens een bezoek van Lee aan de zuidelijke havenstad Busan. De verdachte stak de politicus in zijn hals, nadat hij zich voordeed als iemand die een handtekening wilde.

Zuid-Koreanen gaan in april naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. De peilingen voorspellen een nek-aan-nekrace tussen de conservatieve PPP van president Yoon Suk-yeol en Lee's Democratische Partij. Lee verloor de presidentsverkiezingen van 2022 nipt van Yoon. Hij doet naar verwachting in 2027 opnieuw mee aan de race om het presidentschap.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Poetin uitgenodigd voor vredesraad van Trump

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin is uitgenodigd om toe te treden tot de vredesraad voor Gaza van de Amerikaanse president Donald Trump. Dat maakte het Kremlin bekend. Rusland zou het voorstel nog bestuderen.

1 uur geleden
Spanje houdt rekening met stijging dodental treinbotsing

MADRID (ANP/AFP) - Het dodental door de treinbotsing in het zuiden van Spanje is nog niet definitief. Dat liet minister van Transport Óscar Puente weten via X.

2 uur geleden
Trump koppelt bedreigen Groenland aan mislopen Nobelprijs

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump koppelt zijn uitlatingen over Groenland aan het niet winnen van de Nobelprijs voor de Vrede. Dat blijkt uit een brief aan de Noorse premier Jonas Gahr Støre die persbureau Bloomberg in handen heeft. "Gezien het feit dat uw land heeft besloten mij de Nobelprijs voor de Vrede niet toe te kennen voor het beëindigen van 8 oorlogen PLUS, voel ik me niet langer verplicht om puur aan vrede te denken."

2 uur geleden
Dodental door treincrash Spanje verder opgelopen

MADRID (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de treincrash in Spanje is opgelopen tot 39. Ook raakten zeker 152 personen gewond, zeggen bronnen tegen omroep RTVE.

4 uur geleden
Trump over Groenland: het is tijd en het zal gebeuren

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op Truth Social zijn dreigement richting Groenland herhaald. "De NAVO zegt al twintig jaar lang tegen Denemarken dat 'ze de Russische dreiging bij Groenland moet weghouden'. Helaas is Denemarken er niet in geslaagd er iets aan te doen. Nu is het tijd en het zal gebeuren!", schrijft Trump op Truth Social.

5 uur geleden
Noodtoestand in Guatemala om bendegeweld

GUATEMALA-STAD (ANP) - De president van Guatemala, Bernardo Arévalo, heeft zondag de noodtoestand afgekondigd in heel het land voor een periode van dertig dagen. Het besluit volgt op een weekend vol bendegeweld in gevangenissen in en rondom de hoofdstad Guatemala-Stad.

8 uur geleden
Dodental treinbotsing Spanje loopt verder op

MADRID (ANP/AFP/RTR) - Het aantal dodelijke slachtoffers door een treinbotsing in het zuiden van Spanje is opgelopen tot 21, meldt de politie. Eerder werden tien doden gemeld.

10 uur geleden