Neergestoken Zuid-Koreaanse oppositieleider verlaat ziekenhuis
SEOUL (ANP/RTR/AFP) - De Zuid-Koreaanse oppositieleider Lee Jae-myung heeft woensdag het ziekenhuis verlaten, acht dagen nadat hij in zijn hals werd gestoken. Inmiddels is bevestigd dat de verdachte, die vastzit voor een poging tot moord, een politiek motief had.
De verdachte wilde volgens de politie voorkomen dat Lee president wordt en dat diens partij verkiezingen wint. Ook uitte de 67-jarige man ongenoegen over de manier waarop aanklachten tegen Lee zijn afgehandeld. Lee wordt verdacht van corruptie in zijn voormalige rol als burgemeester van Seongnam.
Volgens de politie had de verdachte de aanval maandenlang voorbereid. Hij had het mes in april gekocht en Lee sinds juni vijf keer gevolgd. De man had zich voorgedaan als een aanhanger van de politicus. De steekpartij vond op 2 januari plaats tijdens een bezoek van Lee aan de zuidelijke havenstad Busan. De verdachte stak de politicus in zijn hals, nadat hij zich voordeed als iemand die een handtekening wilde.
Zuid-Koreanen gaan in april naar de stembus om een nieuw parlement te kiezen. De peilingen voorspellen een nek-aan-nekrace tussen de conservatieve PPP van president Yoon Suk-yeol en Lee's Democratische Partij. Lee verloor de presidentsverkiezingen van 2022 nipt van Yoon. Hij doet naar verwachting in 2027 opnieuw mee aan de race om het presidentschap.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Bij de donderdag gehouden gemeenteraadsverkiezingen in het Verenigd Koninkrijk lijkt Labour, de partij van premier Keir Starmer, op een groot verlies af te stevenen. Winst is er, zoals verwacht, voor Reform UK, de anti-immigratiepartij van Nigel Farage.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat "drie Amerikaanse torpedobootjagers van wereldklasse zojuist, onder vuur, zeer succesvol de Straat van Hormuz zijn uitgevaren".
1 uur geledenHAVANA (ANP/RTR) - De bedreigingen van de VS kunnen leiden tot een bloedbad op Cuba. Dat heeft de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken tegen ABC News gezegd.
4 uur geledenBUENOS AIRES (ANP/AFP) - Het is nog niet mogelijk om de bron van de besmetting met het hantavirus te bevestigen. Dat meldt het Argentijnse ministerie van Volksgezondheid donderdagavond in een verklaring.
4 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse handelsrechtbank heeft donderdag de invoerheffingen van 10 procent van de Amerikaanse president Donald Trump op het grootste deel van de invoer naar de Verenigde Staten onwettig verklaard.
6 uur geledenBANDAR ABBAS (ANP/AFP) - Volgens Iraanse staatsmedia hebben er explosies plaatsgevonden op een eiland in de Straat van Hormuz en boven de kuststad Bandar Abbas. Staatsomroep IRIB meldt dat de Amerikanen een olietanker hebben aangevallen en dat Iran heeft gereageerd met raketten.
9 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariƫrs uit elf landen en vier politieke groepen roepen de lidstaten op snel een Europese defensieunie op te richten. Alleen daarmee kan Europa zich zelfstandig verdedigen. Die unie moet een plek krijgen binnen de NAVO, maar ook los van de NAVO kunnen opereren.
16 uur geleden