Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

NASA maakt waarschuwingssysteem voor ontbossing regenwouden

NASA maakt waarschuwingssysteem voor ontbossing regenwouden

WASHINGTON (ANP/DPA) - Een onderzoeksteam geleid door de Amerikaanse ruimtevaartorganisatie NASA heeft een waarschuwingssysteem ontwikkeld om aan te geven hoe het met de regenwouden op de aarde staat. Door middel van satellietbeelden hopen de onderzoekers te voorkomen dat er een omslagpunt komt waarna de ontbossing onomkeerbaar is.

De satellietbeelden moeten al vroeg aangeven als er grote delen bos worden verwoest. Veel regenwouden staan onder druk doordat mensen de bossen kappen of in de brand zetten om ruimte te maken voor landbouwgrond. De opwarming van de aarde werkt ook in het nadeel van de bossen, zeggen de onderzoekers. Doordat het steeds droger en warmer wordt, worden de regenwouden kwetsbaarder.

Om een goed beeld te krijgen van de toestand van de bossen, worden beelden van tientallen jaren oud vergeleken met recente opnames. De onderzoekers hopen dat de waarschuwingen worden gebruikt door politici om beleid te maken voor het beschermen van de regenwouden.

Meer uit Buitenland

Kremlin: Rusland en VS eens dat bestand oorlog zou verlengen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het telefoongesprek tussen Vladimir Poetin en Donald Trump had volgens het Kremlin een "vriendelijke toon". Topadviseur Joeri Oesjakov zei dat de twee presidenten het eens zijn dat er een definitieve oplossing moet komen voor de oorlog in Oekraïne en dat een tijdelijk bestand het conflict alleen maar zou verlengen.

2 uur geleden
Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil

MAR-A-LAGO (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat Poetin oprecht vrede wil. "Beide presidenten willen een deal sluiten", zei Trump toen hij de Oekraïense president Volodymyr Zelensky ontving op zijn landgoed Mar-a-Lago.

2 uur geleden
Trump meldt 'zeer productief' telefoongesprek met Poetin

PALM BEACH (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump meldt op Truth Social dat hij een "goed en zeer productief" telefoongesprek heeft gevoerd met de Russische president Vladimir Poetin. Hij zei niet waarover de twee spraken.

3 uur geleden
Doden bij protesten in Syrië na bomaanslag op moskee

LATAKIA (ANP/AFP) - In Syrië zijn zeker drie doden gevallen bij protesten van de alawitische minderheid in het land. Duizenden alawieten gingen de straat op om te protesteren tegen een bomaanslag op een alawitische moskee afgelopen vrijdag. Op meerdere plekken liep het uit op confrontaties met tegendemonstranten en veiligheidstroepen van de regering.

4 uur geleden
President Somalië ziet Israëlische erkenning als bedreiging

MOGADISHU (ANP/AFP) - De Somalische president Hassan Sheikh Mohamud ziet de Israëlische erkenning van Somaliland als een "bedreiging van de veiligheid en stabiliteit in de wereld en de regio". Het gebied scheidde zich in 1991 af van Somalië en wordt door geen enkel ander land erkend als onafhankelijk.

8 uur geleden
Zelensky: vrede met Rusland hangt af van onze bondgenoten

KYIV (ANP/RTR) - Volgens de Oekraïense president Volodymyr Zelensky doet Kyiv er alles aan om de oorlog met Rusland te beëindigen, maar hangt het bereiken van vrede uiteindelijk af van zijn bondgenoten.

8 uur geleden
Doden en stroomuitval door storm in Noord-Europa

STOCKHOLM (ANP/AFP) - In Zweden zijn drie doden gevallen door een storm die dit weekend meerdere landen in Noord-Europa trof. De storm veroorzaakte zware windstoten, omvallende bomen, verkeershinder en stroomuitval.

9 uur geleden