Nadal zegt Roland Garros af en zinspeelt op einde carrière in 202
MANACOR (ANP) - Rafael Nadal doet definitief niet mee aan Roland Garros. De 36-jarige Spaanse tennisser meldde tijdens een persbijeenkomst in zijn eigen tennisschool in Manacor dat hij niet voldoende is hersteld van de heupblessure, die hem al sinds januari aan de kant houdt. Nadal is recordwinnaar van het Franse open. Hij schreef het grandslamtoernooi in Parijs veertien keer op zijn naam.
Nadal zei dat hij de komende maanden niet van plan is toernooien te spelen. Het betekent dat hij ook Wimbledon mist. "Ik stel geen datum voor mijn terugkeer. Ik moet bekijken hoe mijn lichaam reageert. Ik zal proberen 100 procent klaar te zijn voor volgend jaar, en dat zal wel het laatste jaar in mijn carrière worden", aldus de Spaanse gravelspecialist, die voorzichtig openhield dat hij aan het einde van het jaar wellicht meedoet in de Daviscup.
Nadal meldde zich de afgelopen weken al af voor de graveltoernooien in Barcelona, Madrid en Rome. Ook deed hij niet mee aan de hardcourttoernooien Indian Wells en Miami. Hij kwam voor de laatste keer in actie op de Australian Open, waar hij in de tweede ronde werd uitgeschakeld.
Doelen bijstellen
"De blessure die ik in Australië heb opgelopen, heeft zich niet hersteld zoals ik het wilde", zei Nadal. "Ik heb onderweg mijn doelen steeds moeten bijstellen. Roland Garros betekent heel veel voor mij, dus je kunt je voorstellen hoe moeilijk het is om af te zeggen. Als ik nu zou gaan spelen, dan denk ik niet dat ik volgend jaar bij de toernooien kan zijn die ik wil spelen om afscheid te nemen van degenen die me al die jaren gesteund hebben."
Nadal won Roland Garros bij zijn debuut in 2005 voor het eerst. Vorig jaar pakte hij zijn veertiende titel door in de finale de Noor Casper Ruud te verslaan. Hij veroverde toen zijn 22e grandslamtitel en is samen met de Serviër Novak Djokovic recordhouder. Het is ook voor het eerst dat hij het toernooi in Parijs overslaat.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
1 uur geledenSAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
3 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
6 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
7 uur geledenBREDA (ANP) - Met een onorthodoxe strijdwijze gaat Rico Verhoeven op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh voor de grootste stunt van deze eeuw in de bokswereld. De voormalige 'King of Kickboxing' neemt het op tegen de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne. "Twee onbetwiste wereldkampioenen in verschillende disciplines", vertelt de 37-jarige Nederlander. "Het is prachtig dat ik deze kans krijg. Het is de grootste uitdaging in mijn loopbaan."
11 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse judoka's hebben na een jaar van onzekerheid eindelijk weer duidelijkheid. De komst van hoofdcoach Mark van der Ham heeft medaillekandidaten Joanne van Lieshout, Sanne van Dijke en Jur Spijkers nieuwe energie en vertrouwen gegeven voor de EK van donderdag tot en met zondag in het Georgische Tbilisi. "Ik heb voor het eerst sinds de Spelen van Tokio weer iedere dag het gevoel dat ik alles uit mijn lichaam kan halen", aldus de 30-jarige Van Dijke, in 2021 winnares van de tot dusver laatste Nederlandse olympische judomedaille (brons).
13 uur geleden