Motorcrosser Herlings slaat door nekletsel vier grands prix over
HERENTALS (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings mist door een nekblessure de eerstkomende vier grands prix in het wereldkampioenschap van de MXGP. De Brabander neemt die tijd om te herstellen van de zware val die hij woensdag maakte in de training voor de Grote Prijs van Faenza. Het missen van nog vier races betekent dat het heel moeilijk wordt de wereldtitel te veroveren.
Herlings landde bij de val hard op zijn hoofd en teammanager Dirk Gruebel van KTM sprak van een zware impact op nek, rugwervels en schouder. De wereldkampioen in de MXGP van 2018 werd vrijwel meteen onderzocht in een ziekenhuis in Bologna en onderging donderdag een nieuwe check in het ziekenhuis in het Belgische Herentals. Uit diverse scans kwam geen ernstige schade aan het licht, maar Herlings moet wel een lange periode rust houden. Hij zal op 29 september opnieuw een MRI-scan ondergaan.
Herlings zal niet starten in de Grote Prijzen van Emilia Romagna (13 september), Lombardije (27 september), Mantova (30 september) en Europa (4 oktober). De drie laatstgenoemde wedstrijden zijn op het circuit van het Italiaanse Mantova.
"Hoewel het een beangstigende crash was, moeten we dankbaar zijn dat Jeffrey niet ernstig gewond is geraakt. De eerste scans zijn positief als je bedenkt welke verwondingen hij had kunnen oplopen", aldus teammanager Gruebel. "Hij is een stoere vent en heeft dit proces eerder meegemaakt. Het is wel frustrerend omdat hij er zo goed voor stond in het WK." Herlings won vier van de zeven tot nog toe verreden grands prix en is leider in de tussenstand.
Blessures lopen als een rode draad door de carrière van Herlings, die in 2012 zijn eerste wereldtitel in de MX2 veroverde en in 2018 voor het eerst wereldkampioen werd in de koningsklasse MXGP. Het jaar daarna miste hij bijna volledig door een slepende voetblessure. Blessures voorkwamen ook titels in 2014 en 2015.
Meer uit Sport
ZÜRICH (ANP) - De Britse wielrenner Tom Pidcock (26) gaat in juli van start in de Tour de France. Dat heeft zijn ploeg Pinarello Q36.5 bekendgemaakt. Pidcock is de grote blikvanger van de relatief jonge ploeg, die deze zomer zijn Tourdebuut maakt. Vorig seizoen reed Pidcock de rondes van Italië en Spanje voor Pinarello Q36.5. In de Vuelta werd hij derde in het eindklassement.
45 minuten geledenBRACKLEY (ANP) - De bookmakers tippen George Russell voor de titel in de Formule 1 dit jaar, maar de coureur van Mercedes wijst toch vooral naar Max Verstappen als belangrijkste gegadigde. "We weten dat Red Bull altijd een geweldige auto heeft en we weten natuurlijk hoe goed Max is. Ik denk dat hij dit jaar zeker mee zal strijden om de titel", zei Russell bij de officiële presentatie van de W17, de Mercedes-auto waarin Russell en teamgenoot Kimi Antonelli dit jaar rijden.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Carlos Alcaraz (22) reist niet naar Rotterdam af om zijn titel op de ABN AMRO Open te verdedigen. De Spaanse tennisser, die zondag de Australian Open won, is volgens de organisatie van het toernooi te vermoeid na het toernooi in Melbourne.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is uit de top honderd van de wereldranglijst verdwenen. Daarmee staat er nu geen Nederlandse speelster bij de beste honderd van de wereld. Lamens zakte acht plaatsen en neemt op de nieuwste ranking de 105e plaats in.
4 uur geledenFUNCHAL (ANP) - De Nederlandse waterpolosters hebben de halve finale bereikt van het Europees kampioenschap in het Portugese Funchal (Madeira). De ploeg van bondscoach Evangelos Doudesis verloor weliswaar na penalty's met 16-13 van Spanje, maar eindigde toch bovenaan in de poule van de tweede groepsfase. Italië is dinsdag de tegenstander in de halve finale.
18 uur geledenHERNING (ANP) - De Deense handballers hebben na de wereld- en olympische titel de Europese titel aan de erelijst toegevoegd. Denemarken won de finale van het EK in eigen land met 34-27 van Duitsland. Simon Pytlick was topschutter met acht doelpunten.
20 uur geledenHULST (ANP) - Mathieu van der Poel is in het Zeeuwse Hulst voor de achtste keer, en voor de vierde keer op rij, wereldkampioen veldrijden geworden. Hij maakte halverwege de tweede van acht ronden het verschil met de rest van het veld en bouwde zijn voorsprong uit tot 35 seconden aan de eindstreep. Zijn landgenoot Tibor Del Grosso werd tweede, voor de Belg Thibau Nys.
1 dag geleden