
Moskou wil met VS over vluchten en diplomatieke posten praten
MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland wil donderdag bij de gesprekken met de Verenigde Staten graag praten over directe vluchten naar de VS en de teruggave van twee diplomatieke complexen. Dat heeft de Russische ambassadeur in de VS gezegd tegen het staatspersbureau TASS.
Rusland wil graag een aantal maatregelen terugdraaien die door vorige regeringen zijn getroffen. De directe vluchten tussen de VS en Rusland werden in februari 2022 stilgelegd omdat Rusland met tienduizenden militairen Oekraïne binnenviel. De diplomatieke complexen in Maryland en op Long Island werden in 2016 al in beslag genomen omdat Rusland zich volgens de regering van Barack Obama had gemengd in de Amerikaanse presidentsverkiezingen.
Ambassadeur Aleksandr Dartsjiëv zei tegen TASS dat Rusland de vluchten graag zou hervatten om "het zakendoen te bevorderen en het leven van gewone mensen aan beide kanten van de oceaan makkelijker te maken". De diplomatieke complexen eist Rusland al langer terug.
Meer uit Buitenland
VATICAANSTAD (ANP/AFP) - Medewerkers van het Vaticaan zijn begonnen met de plaatsing van een schoorsteen op de Sixtijnse Kapel. Kardinalen komen vanaf woensdag in de kapel bijeen om een nieuwe paus te kiezen en zullen met rook via de schoorsteen met de buitenwereld communiceren.
29 minuten geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse rechts-populistische partij Reform UK heeft "verbluffende" successen geboekt bij de lokale verkiezingen, schrijven Britse media. Hoewel nog niet alle uitslagen binnen zijn, is al wel duidelijk dat de partij van Nigel Farage voor het eerst een burgemeester mag leveren en dat Reform een zetel in het nationale parlement overneemt van Labour.
1 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Zuid-Koreaanse voormalige interim-president Han Duck-soo heeft zich kandidaat gesteld voor de presidentsverkiezingen. Hij trad donderdag af om de weg vrij te maken voor zijn verkiezingsdeelname.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op sociale media gemeld dat hij sancties wil opleggen aan landen en bedrijven die Iraanse olie kopen. "Het zal hen niet worden toegestaan om op welke manier dan ook zaken te doen met de Verenigde Staten van Amerika."
4 uur geledenTEL AVIV (ANP) - Israël heeft een doelwit aangevallen in de buurt van het presidentiële paleis in de Syrische hoofdstad Damascus. Dit zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu vrijdagochtend.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Volksgezondheid Robert F. Kennedy zal de Centers for Disease Control and Prevention (CDC) vragen nieuwe richtlijnen te ontwikkelen voor de behandeling van mazelen met medicijnen en vitamines. Dit zei een woordvoerder van het Amerikaanse ministerie van Volksgezondheid, aldus CBS News.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De oorlog in Oekraïne zal "niet binnenkort eindigen", zei de Amerikaanse vicepresident J.D. Vance donderdag in een interview met Fox News.
8 uur geleden