Moordverdachte president Haïti had band met veiligheidsdienst VS
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Een van de twee Haïtiaanse Amerikanen die vorige week zijn gearresteerd op verdenking van de moord op de president van Haïti, had eerder banden met een Amerikaanse veiligheidsdienst. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een Amerikaanse regeringsbron.
De Haïtiaanse autoriteiten arresteerden vorige week de twee mannen en beschuldigden hen van deelname aan de moord op de Haïtiaanse president Jovenel Moïse, samen met 26 Colombianen. De bron heeft niet aangegeven welke van de twee mannen een band had met een Amerikaanse veiligheidsdienst of de aard van de relatie.
Een derde Haïtiaanse Amerikaan werd zondag gearresteerd door de Haïtiaanse autoriteiten, hij wordt ervan beschuldigd het brein achter de aanval te zijn.
Amerikaanse veiligheids- en inlichtingendiensten onderzoeken waarom de Haïtiaanse Amerikaanse mannen mogelijk hebben deelgenomen aan de moord. Een bron dicht bij het onderzoek zei dat beide mannen de onderzoekers vertelden dat ze vertalers waren voor de Colombiaanse commando-eenheid die een arrestatiebevel had, maar dat ze Moïse dood vonden toen ze aankwamen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse regering heeft chipconcern Nvidia toestemming gegeven om H200-chips voor kunstmatige intelligentie naar China te exporteren. Dat maakte president Donald Trump maandag bekend. De Amerikaanse regering zal 25 procent van de opbrengsten inhouden.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - In een overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky hebben NAVO-baas Mark Rutte en EU-Commissievoorzitter Ursula von der Leyen opnieuw hun steun uitgesproken voor Oekraïne. "Terwijl de vredesbesprekingen voortduren, blijft de EU Oekraïne onverminderd steunen", schreef Von der Leyen maandagavond op X.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De maker van een app die gebruikers laat zien waar zich agenten van de Amerikaanse immigratiedienst ICE bevinden, klaagt de regering van Donald Trump aan. De app werd in oktober op verzoek van de autoriteiten uit de appstore van Apple verwijderd.
1 uur geledenPHILIPSBURG/DEN HAAG (ANP) - Premier Luc Mercelina van Sint-Maarten heeft maandag in Den Haag premier Dick Schoof gevraagd om tijdelijke militaire bijstand. Hij wil hulp bij het bestrijden van de stijgende criminaliteit op het eiland. Volgens Mercelina is er recent sprake van een toename van georganiseerde misdaad.
2 uur geledenLONDEN/BRUSSEL (ANP/RTR) - Oekraïne verwacht de Verenigde Staten dinsdag een aangepast vredesplan voor te leggen, zegt president Volodymyr Zelensky. De jongste Amerikaanse vredesvoorstellen zijn maandag bijgesteld in overleg met Europese bondgenoten.
8 uur geledenAOMORI (ANP/AFP/RTR) - Ten oosten van de Japanse stad Aomori, in het Kamikita-district, heeft voor de kust een aardbeving plaatsgevonden met een kracht van ruim 7. De beving was aanleiding om direct een tsunamiwaarschuwing uit te vaardigen, meldt het Japanse NHK. Zeker enkele duizenden mensen moesten een veilig heenkomen zoeken.
13 uur geledenSANTA CRUZ (ANP/DPA) - Een vierde persoon is overleden door het jongste incident met hoge golven op het Canarische eiland Tenerife. Een vrouw die zondag na een hartstilstand werd opgenomen in een ziekenhuis, stierf daar. Naar een andere vrouw wordt nog gezocht. Eerder waren al drie lichamen geborgen. Onder de doden zijn twee Slovaken.
14 uur geleden