
Moordverdachte president Haïti had band met veiligheidsdienst VS
PORT-AU-PRINCE (ANP) - Een van de twee Haïtiaanse Amerikanen die vorige week zijn gearresteerd op verdenking van de moord op de president van Haïti, had eerder banden met een Amerikaanse veiligheidsdienst. Dat meldt persbureau Reuters op basis van een Amerikaanse regeringsbron.
De Haïtiaanse autoriteiten arresteerden vorige week de twee mannen en beschuldigden hen van deelname aan de moord op de Haïtiaanse president Jovenel Moïse, samen met 26 Colombianen. De bron heeft niet aangegeven welke van de twee mannen een band had met een Amerikaanse veiligheidsdienst of de aard van de relatie.
Een derde Haïtiaanse Amerikaan werd zondag gearresteerd door de Haïtiaanse autoriteiten, hij wordt ervan beschuldigd het brein achter de aanval te zijn.
Amerikaanse veiligheids- en inlichtingendiensten onderzoeken waarom de Haïtiaanse Amerikaanse mannen mogelijk hebben deelgenomen aan de moord. Een bron dicht bij het onderzoek zei dat beide mannen de onderzoekers vertelden dat ze vertalers waren voor de Colombiaanse commando-eenheid die een arrestatiebevel had, maar dat ze Moïse dood vonden toen ze aankwamen.
Meer uit Buitenland
KARLSTADT (ANP) - Op de Duitse rivier Main is een passagiersschip lek geraakt nadat het een steen ramde op de rivierbodem. Niemand raakte gewond, maar de hulpdiensten rukten massaal uit voor de evacuatie van de 150 opvarenden. Volgens de politie in Beieren kwam het lek waarschijnlijk door een stuurfout.
9 minuten geledenHONGKONG (ANP/RTR) - In Hongkong zijn zondag acht mensen opgepakt, de helft vanwege "opruiende intenties en wanordelijke gedrag". Ze werden gearresteerd bij het Victoria Park, waar zondag een herdenking zal plaatsvinden voor het Tiananmenprotest, het bloedbad in Beijing in 1989 waar Chinese troepen honderden studenten doodschoten.
36 minuten geledenCANBERRA (ANP/AFP) - Australië is van plan om een van zijn nationale parken op zee fors uit te breiden. De regering kondigde zondag aan dat het de omvang van het Macquarie Island Marine Park wil gaan verdrievoudigen. Daardoor ontstaat een maritiem park ter grootte van 475.465 vierkante kilometer, vergelijkbaar met het landoppervlak van Spanje.
1 uur geledenDNIPRO (ANP/RTR/AFP) - Bij een luchtaanval op de Oekraïense stad Dnipro is een tweejarige peuter om het leven gekomen. Nog 22 anderen zijn gewond geraakt. Ook in andere delen van het land zouden er beschietingen zijn geweest, maar volgens de militaire top van Oekraïne konden de meeste daarvan afgeslagen worden door de luchtafweer.
2 uur geledenKYIV (ANP) - In de nacht van zaterdag op zondag is opnieuw in heel Oekraïne het luchtalarm afgegaan. Luchtafweersystemen zijn in de vroege uren van zondag druk bezig met het afslaan van luchtaanvallen in de buurt van Kyiv, laat de militaire top in die hoofdstad weten via Telegram.
6 uur geledenPYONGYANG (ANP) - Noord-Korea veroordeelt het feit dat de VN-Veiligheidsraad een vergadering heeft gehouden over de recente poging van het land om een militaire spionagesatelliet te lanceren. Kim Yo-jong, de invloedrijke zus van de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un, zei volgens staatspersbureau KCNA zondag dat de vergadering een teken is dat de VN-Veiligheidsraad dient als "politiek aanhangsel" van de Verenigde Staten.
6 uur geledenBERLIJN (ANP) - Rammstein heeft zich na nieuwe beschuldigingen van wangedrag richting frontman Till Lindemann en de band uitgesproken op Instagram. De Duitse metalband laat weten elke vorm van geweld te veroordelen.
10 uur geleden