Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Monitor Syrië: doden bij gevechten druzen en veiligheidstroepen

Monitor Syrië: doden bij gevechten druzen en veiligheidstroepen

DAMASCUS (ANP/AFP) - Bij gevechten tussen Syrische veiligheidstroepen en druzische strijders zijn afgelopen nacht zeker negen mensen gedood, meldt het Syrisch Observatorium voor de Mensenrechten. De veiligheidstroepen zouden een voorstad van Damascus hebben bestormd waar veel druzen en christenen wonen. Volgens de mensenrechtenorganisatie zijn er zes druzen en drie "aanvallers" omgekomen.

De inval lijkt een reactie op de verspreiding van een geluidsopname van vermoedelijk een druus die religieuze beledigingen uit. De druzen vormen een minderheid, die is ontstaan uit de sjiitische islam. Druzische leiders hebben zowel de opname als de aanval veroordeeld.

Sinds de val van dictator Bashar al-Assad en de machtsovername door het islamitische Hayat Tahrir al-Sham (HTS) maken minderheden zich zorgen om een opleving van religieus geweld. De situatie escaleert soms, maar tot nu toe veroordelen de nieuwe machthebbers het geweld consequent en zeggen ze alle bevolkingsgroepen te willen beschermen.

Ook ditmaal bezweert het ministerie van Binnenlandse Zaken dat de daders gestraft zullen worden. Het legt de schuld niet bij de veiligheidstroepen, maar bij "gewapende groepen". De veiligheidstroepen zouden zijn opgetreden om die groepen uit elkaar te houden.

Meer uit Buitenland

BBC: Starmer kondigt zondag erkenning Palestijnse staat aan

LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer kondigt volgens omroep BBC zondagmiddag aan dat het Verenigd Koninkrijk de Palestijnse staat erkent. Het VK deelde in juli mee de Palestijnse staat officieel te zullen erkennen als Israël de strijd in Gaza niet zou staken.

2 uur geleden
Felle kritiek op nieuwe mediaregels Pentagon

WASHINGTON (ANP) - De restricties die het Amerikaanse ministerie van Defensie gaat opleggen aan journalisten, worden uit uiteenlopende hoeken bekritiseerd. Zo noemde de Republikeinse afgevaardigde Don Bacon de nieuwe regels "zo dom dat ik bijna niet kan geloven dat dit echt is."

3 uur geleden
Iran werkt niet meer mee met atoomwaakhond bij sancties

TEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Iran zal niet meer meewerken met de internationale atoomwaakhond IAEA als het land weer internationale sancties worden opgelegd. Dat zou een streep zetten door de pogingen om weer IAEA-inspecteurs toe te laten, waarschuwt de nationale veiligheidsraad van Iran.

6 uur geleden
Polen denkt ook laatste Russische drone te hebben gevonden

WARSCHAU (ANP) - Polen denkt alle Russische drones die vorige week zijn luchtruim binnendrongen te hebben gevonden. De laatste werd gevonden in het noordoosten van het land, zegt het plaatselijke Openbaar Ministerie.

10 uur geleden
NAVO-landen willen Turks verkenningssysteem voor luchtafweer

BERLIJN (ANP/DPA) - Na recent gemelde schendingen van het NAVO-luchtruim willen Polen en Roemenië snel gaan werken met een Turks luchtafweersysteem. Het gaat om een geavanceerd verkenningssysteem dat Turkije in 2022 heeft gepresenteerd en Merops heet (Multispectral Extended Range Optical Sight). Het Duitse persbureau dpa meldt dat er "met hulp van Oekraïne" trainingen met het Turkse systeem worden georganiseerd.

13 uur geleden
Hulpverleners: tientallen doden in Gaza-Stad bij offensief Israël

GAZA-STAD (ANP/DPA) - Het Israëlische offensief in Gaza-stad heeft zaterdag tientallen levens gekost. Hulpverleners melden dat minstens 31 doden zijn gevallen in de stad. In de hele Gazastrook zouden 47 mensen zijn gedood op zaterdag.

14 uur geleden
Oekraïne blijft Russische olieraffinaderijen bestoken

KYIV/SAMARA (ANP/DPA) - Oekraïne heeft opnieuw een olieraffinaderij aan de rivier de Wolga aangevallen. Volgens de Oekraïense strijdkrachten is de raffinaderij in Saratov bestookt en is er een brand uitgebroken. Het complex in Saratov is vaker doelwit van Oekraïense droneaanvallen geweest.

15 uur geleden