Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Mollema verwacht zware finale in dertiende Touretappe

Mollema verwacht zware finale in dertiende Touretappe

CHATEL-GUYON (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema verwacht pas aan het einde van de loodzware dertiende etappe van de Tour de France vuurwerk. "Ik denk dat de klassementsrenners pas in de laatste 15 kilometer wat proberen", voorspelde hij aan de start in Châtel-Guyon.

De dertiende etappe telt maar liefst zeven beklimmingen en 4400 hoogtemeters. "Maar het is steeds maar even steil", benadrukte Mollema, die op de dertiende plaats de best geklasseerde Nederlander in de Tour de France is, voor de camera van de NOS. "We zijn niet in de Alpen of Pyreneeën."

Mollema verwacht dat er al snel een kopgroep ontstaat tijdens de rit door het Centraal Massief. "De laatste 15 kilometer kunnen er verschillen ontstaan", doelt hij op de Col de Neronne en de laatste beklimming naar de top van de Puy Mary.

Mollema voelt zich goed. "Donderdag was de finale pittig, maar daarvoor hadden we twee vlakke ritten. Deze etappe moet ik vol aan de bak."

Meer uit Sport

Schaatsers in achterhoede bij WK allround, Stolz wint 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - De Nederlandse schaatsers zijn in de achterhoede begonnen bij het WK allround. Marcel Bosker was met 37,17 de beste Nederlander op de vijftiende plaats. Jordan Stolz won de 500 meter in 34,22.

37 minuten geleden
Wielrenster Chabbey wint voorjaarsklassieker Strade Bianche

SIENA (ANP) - De Zwitserse wielrenster Elise Chabbey heeft de Strade Bianche gewonnen. In de straten van Siena was ze de sterkste van een groep van acht vrouwen die samen de voet van de steile Via Santa Catarina haalde. Het is de eerste keer dat de renster van FDJ-Suez de Italiaanse voorjaarsklassieker wint. De tweede plaats was voor Kasia Niewiadoma uit Polen, voor de Duitse Franziska Koch.

40 minuten geleden
Rijpma-de Jong begint WK allround met tweede plaats op 500 meter

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong is het WK allround in Heerenveen begonnen met de tweede plaats op de 500 meter. De olympisch kampioene op de 1500 meter reed 38,59 en moest alleen de Japanse Miho Takagi voor zich dulden met 37,75. Titelverdedigster Joy Beune kwam tot 38,94 en werd daarmee zesde.

1 uur geleden
Verstappen houdt niets over aan crash in kwalificaties van GP

MELBOURNE (ANP) - Max Verstappen (28) heeft niets overgehouden aan zijn crash in de kwalificaties voor de GP van Melbourne. De viervoudig wereldkampioen liet uit voorzorg een scan van zijn handen maken. "Ik voel me helemaal goed, dat is het belangrijkste", stelde Verstappen in een persbericht van zijn team Red Bull Racing.

1 uur geleden
Paraskiër De Langen wint zilver op afdaling in Cortina d'Ampezzo

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Niels de Langen (27) heeft de zilveren medaille gewonnen op de afdaling bij de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. De Nederlander zette vroeg in de wedstrijd een scherpe richttijd neer. De Canadees Kurt Oatway, winnaar van het brons, gaf 0,18 seconde toe op De Langen. Het goud ging naar Jesper Pedersen uit Noorwegen, die ruim een seconde sneller was.

1 uur geleden
Atleet Kerley twee jaar geschorst door ontbreken locatiegegevens

MONACO (ANP) - De Amerikaanse atleet Fred Kerley (30) is voor twee jaar geschorst vanwege het verkeerd invullen van locatiegegevens. De voormalig wereldkampioen op de 100 meter verzuimde volgens de integriteitscommissie van de wereldatletiekbond in 2024 drie keer om zijn locatiegegevens juist aan te leveren voor dopingcontroles. Kerley was sinds augustus al voorlopig geschorst, waardoor zijn schorsing loopt tot augustus 2027.

3 uur geleden
Honkballer Rafaela hoopt dat WBC net zo afloopt als EK 1988

MIAMI (ANP) - Honkballer Ceddanne Rafaela wil zaterdagavond een reactie van de Nederlandse honkballers zien in het duel met Nicaragua op de World Baseball Classic (WBC). "We zijn één inning uit elkaar gevallen", zei hij vlak na de verloren openingswedstrijd van Oranje op het officieuze WK tegen Venezuela (6-2) in het stadion van Miami Marlins. "Dat mag ons niet gebeuren, maar nu moeten we onszelf revancheren."

3 uur geleden