Mollema verwacht zware finale in dertiende Touretappe
CHATEL-GUYON (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema verwacht pas aan het einde van de loodzware dertiende etappe van de Tour de France vuurwerk. "Ik denk dat de klassementsrenners pas in de laatste 15 kilometer wat proberen", voorspelde hij aan de start in Châtel-Guyon.
De dertiende etappe telt maar liefst zeven beklimmingen en 4400 hoogtemeters. "Maar het is steeds maar even steil", benadrukte Mollema, die op de dertiende plaats de best geklasseerde Nederlander in de Tour de France is, voor de camera van de NOS. "We zijn niet in de Alpen of Pyreneeën."
Mollema verwacht dat er al snel een kopgroep ontstaat tijdens de rit door het Centraal Massief. "De laatste 15 kilometer kunnen er verschillen ontstaan", doelt hij op de Col de Neronne en de laatste beklimming naar de top van de Puy Mary.
Mollema voelt zich goed. "Donderdag was de finale pittig, maar daarvoor hadden we twee vlakke ritten. Deze etappe moet ik vol aan de bak."
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
59 minuten geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
1 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
3 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
5 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
6 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
8 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden