Mollema verwacht zware finale in dertiende Touretappe
CHATEL-GUYON (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema verwacht pas aan het einde van de loodzware dertiende etappe van de Tour de France vuurwerk. "Ik denk dat de klassementsrenners pas in de laatste 15 kilometer wat proberen", voorspelde hij aan de start in Châtel-Guyon.
De dertiende etappe telt maar liefst zeven beklimmingen en 4400 hoogtemeters. "Maar het is steeds maar even steil", benadrukte Mollema, die op de dertiende plaats de best geklasseerde Nederlander in de Tour de France is, voor de camera van de NOS. "We zijn niet in de Alpen of Pyreneeën."
Mollema verwacht dat er al snel een kopgroep ontstaat tijdens de rit door het Centraal Massief. "De laatste 15 kilometer kunnen er verschillen ontstaan", doelt hij op de Col de Neronne en de laatste beklimming naar de top van de Puy Mary.
Mollema voelt zich goed. "Donderdag was de finale pittig, maar daarvoor hadden we twee vlakke ritten. Deze etappe moet ik vol aan de bak."
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Meike Veen heeft haar toekomst aan Team Essent verbonden. De 21-jarige schaatsster heeft haar contract bij de ploeg van Sven Kramer en Jac Orie met twee jaar verlengd.
1 uur geledenMONTPELLIER (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is in de eerste ronde van het toernooi van Montpellier uitgeschakeld. De Nederlandse nummer 67 van de wereldranglijst verloor van Ugo Humbert: 6-3 6-4. De Fransman staat op de 38e positie van de mondiale tennisladder.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - De Noorse skiër Aleksander Aamodt Kilde heeft zich afgemeld voor de Winterspelen. Hij voelt zich na twee jaar blessureleed toch onvoldoende fit om voor medailles te kunnen strijden. De 33-jarige vriend van de Amerikaanse skiester Mikaela Shiffrin pakte vier jaar geleden een zilveren en bronzen medaille op de Olympische Spelen in Beijing.
3 uur geledenRABAT (ANP/RTR) - De Marokkaanse voetbalbond FRMF gaat in beroep tegen de straffen die Marokko zijn opgelegd door de Afrikaanse voetbalbond CAF naar aanleiding van ongeregeldheden in de finale van de Afrika Cup in januari.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Lindsey Vonn wil met een gescheurde kruisband aan de Winterspelen deelnemen. "Mijn knie is niet gezwollen en met behulp van een kniebrace heb ik er vertrouwen in dat het gaat lukken", meldde ze tijdens een persconferentie.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Het transport van de schaatsers van het olympisch dorp naar het Milano Speed Skating Stadium in het Ice Skating Park bij de Olympische Spelen in Milaan duurt lang. De route van de plek waar de olympische atleten verblijven naar de Fiera Milano in het westen van de stad duurt al snel een uur, zegt Remy de Wit, de technisch directeur van de schaatsbond KNSB.
5 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - Schaatsster Erin Jackson is komende vrijdag een van de twee vlaggendragers van de Amerikaanse ploeg, tijdens de openingsceremonie van de Olympische Winterspelen in Milaan en Cortina. Bobsleeër Frank Del Duca is de andere. De twee werden gekozen via een stemming onder de Amerikaanse sporters.
5 uur geleden