Mollema verwacht zware finale in dertiende Touretappe
CHATEL-GUYON (ANP) - Wielrenner Bauke Mollema verwacht pas aan het einde van de loodzware dertiende etappe van de Tour de France vuurwerk. "Ik denk dat de klassementsrenners pas in de laatste 15 kilometer wat proberen", voorspelde hij aan de start in Châtel-Guyon.
De dertiende etappe telt maar liefst zeven beklimmingen en 4400 hoogtemeters. "Maar het is steeds maar even steil", benadrukte Mollema, die op de dertiende plaats de best geklasseerde Nederlander in de Tour de France is, voor de camera van de NOS. "We zijn niet in de Alpen of Pyreneeën."
Mollema verwacht dat er al snel een kopgroep ontstaat tijdens de rit door het Centraal Massief. "De laatste 15 kilometer kunnen er verschillen ontstaan", doelt hij op de Col de Neronne en de laatste beklimming naar de top van de Puy Mary.
Mollema voelt zich goed. "Donderdag was de finale pittig, maar daarvoor hadden we twee vlakke ritten. Deze etappe moet ik vol aan de bak."
Meer uit Sport
HAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
4 uur geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zich eenvoudig geplaatst voor de vierde ronde van het masterstoernooi van Miami. De Italiaanse nummer 2 van de wereld was met 6-1 6-4 te sterk voor Corentin Moutet uit Frankrijk.
8 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Daniil Medvedev is na zijn finaleplaats in Indian Wells al in de derde ronde uitgeschakeld op het masterstoernooi van Miami. Francisco Cerúndolo uit Argentinië versloeg de als negende geplaatste Rus in drie sets: 6-0 4-6 7-5.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Atlete Sifan Hassan heeft zich afgemeld voor de marathon van Londen van volgende maand. Dat meldt de organisatie van het evenement in de Engelse hoofdstad. De Nederlandse oud-winnares kampt met een blessure aan haar achillespees.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Titelverdedigster Aryna Sabalenka is doorgedrongen tot de vierde ronde van het tennistoernooi van Miami. De Belarussische nummer 1 van de wereldranglijst versloeg de Amerikaanse Caty McNally met 6-4 6-2.
1 dag geledenMIAMI (ANP) - Carlos Alcaraz is in de derde ronde van het masterstoernooi van Miami uitgeschakeld. De Spaanse nummer 1 van de wereld verloor in drie sets van de Amerikaan Sebastian Korda: 3-6 7-5 4-6.
1 dag geleden